Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sünnimärke uurima

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
vivianka

PostitusPostitatud: Laup Mai 28, 2011 6:40 pm    Teema: Sünnimärke uurima Vasta viitega

Tere kõigile!

Olen teid juba pikemat aega kõrvalt jälginud. Nimelt avastasin u 7 kuud tagasi imetamise ajal paremas rinnas tüki. Käisin uh-s ja avastati healoomuline kasvaja. Pool aastat hiljem oli ta õnneks sama suur ja jäeti hetkel rahule. Nüüd paar kuud hiljem ma ise teda enam katsudes ei tunnegi. Ehk kadus ära?
Juba tollal oli mul paha tunne sees, et see head ei tähenda, et üldse mingi tükk vms võib minu kehas olla. Ja nii vist oligi. Igatahes nüüd, olles jälle rase, saatis ämmaemand mind sünnimärgiga nahaarstile. Lähen alles kolmapäeval. Melanoomi kohta netist infot otsides ei ole väga kahtlustki, et see EI oleks melanoom. On pükste värvli juures, selline suurem, seest tumedam pruun, äärtest heledam. Väikesed vaod peal. Juba eelmise raseduse ajal tegelikult ÄE mainis, et peaksin kontrollima. Aga siis sündis laps ja polnudki mahti enam mõelda sellele. Aga praegu..Vb oleks ju kõik teisiti, kui oleksin varem läinud. Nii kardan, et olen hiljaks jäänud...Ma ei oska isegi kirjeldada, mis emotsioonid mind valdavad. Mul isapoolses suguvõsas on väga väga palju sünnimärke kõigil ja on ka eemaldatud (sh ka healoomulisi). Pahaloomulist ei ole VEEL esinenud. Ohuks on kindlasti hele nahk, samas päikesevõtja pole kunagi olnud.
Kõige enam kardangi, et mis siis saab, kui tõesti ongi pahaloomuline- mul ju siis 2 väikest last..Hirm tuleb peale, et kui minuga miskit juhtuma peaks...
Tean, et veel ei ole isegi miskit diagnoosi pandud, aga need mõtted ei jäta ega jäta mind rahule...

Loen teie lugusid ja nii uskumatult positiivsed olete!(Ega vist muudmoodi ei saakski)...

Lihtsalt oli hea südamelt ära saada..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
konodont

PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2011 1:26 pm    Teema: Sünnimärk Vasta viitega

Kuu aega tagasi kupatasin oma poja (23a.) sünnimärke kontrollima. tal neid kimbukeste viisi, suuremaid ja väiksemaid, tumedamaid-heledamaid. Mina muidugi pabinas mis kole. Tuli siis noorhärra pahuralt turtsudes arsti juurest ja kuulutas, et "täiesti mõtetu käik, kõik oli korras". Õnneks pole sa poisslaps ja lähed rõõmsasti kontrolli ja ei arva, et käik mõtetu kui koledat diagnoosi ei saa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2011 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

Tean kui raske on selline teadmatuses ootamine. Ikka jõuad siis kõige hullemad mõtted tuhat korda läbi mõelda. Õnneks ei pruugi tegelikult need asjad nii hullud olla. Kui isegi on melanoom, siis väikese operatsiooni abil on võimalik sellest täiesti terveks saada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
vivianka

PostitusPostitatud: Kolm Juun 01, 2011 8:05 pm    Teema: Vasta viitega

Sain siis täna arstil käidud. ÕNNEKS olin üle mõelnud ja need minu ja ämmaemanda jaoks kahtlased sünnimärgid olid arsti jaoks lihtsalt "koledad" sünnimärgid. Sünnimärgi tüüpe luges mul kehal ikka päris mitu kokku. See suur sünnimärk, mille pärast kõige enam kartsin, ei olnudki miskit (ütles, et on jah selline koorik peal, aga tuleks kätekreemi määrida, et pehmem oleks??) Samas, olles siin lugenud ja uurinud, siis kuidas sünnimärke ikkagi uuritakse? Sain aru, et enne lõplikku otsust ei saa teha, kui on eemaldatud. AGA, mul arst määris mingit õli peale (oletan, et spetsiaalne õli selle jaoks) ja vaatas väikse luubiga järjest kõik üle. Ei taha uskuda, et arst kogenematu oli, sest oli väärikas eas daam juba, dr Reet Vaher, kui kellelgi miskit ütleb. Mul mees oli järjekorras järgmine ja tema peab küll ühe eemaldama, kuna läikis kummaliselt (ei ole küll miskit pahaloomulist, nii arst väitis, aga parem, kui ära lõigatakse).
Veidi segaduses nüüd, et kas võisin ikka arsti tulemusi positiivseks pidada?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Juun 01, 2011 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Oled ju õnneseen! Usun küll, et võid arsti usaldada. Eks nad ikka laseksid vähegi kahtlasemad sünnimärgid eemaldada. Ju siis sinu omad ei olnud sellised. Kuid jälgida ikkagi tasub neid, et kui on näha mingeid muutumisi, siis mine käi jälle arstile näitamas. Parem karta kui kahetseda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tips23

PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2011 7:23 am    Teema: Sünnimärk Vasta viitega

Tere,

Mul seline mure, et käisin ükskord lapsega nahaarsti juures, ja mõtlesin kasutada juhust ka oma sünnimärke näidata, kuna aga oli tasuline siis ta käskis mul panna uue aja aga viskas nii muuseas pilgu peale ja ütles ühe sünnimärgi kohta, et seda peaks uurima. Mul tekkis hirm ja hakkasin internetist infot otsima kui ennem see sünnimärk mulle muret ei teinud siis pärast mitmetunniseid internetis surfamist ja melanoomi tunnuseid otsides, hakkas mul sünnimärgi õmbert nahk kipitama. Enne seda oli ka tugev kuklavalu,iiveldus mis kestsid 2 nädalat. Sain kõige kiiremini aja dr. Sirje liivi juurde. Ta vaatas ja ütles, et see pole midagi, et mulle ongi iseloomulikud sellised sünnimärgid. Kipituse kohta ütles, et see on närvidest ja stressist, et inimese psüühhika on juba selline. Ütles ka, et kui ma väga tahan, siis andis mulle saatekirja digitaaldermatoskoopiasse. Hetkega oli mul kadunud kuklavalu,iiveldus, mis vaevasid mind 2 nädalat. Ei tea kohe, hirm on ikka sees, kas uskuda nahaarsti või mitte täielikult. Kipitus on ikka veel, samas kui mõtted mujal siis kipitust ei tunne aga kui sellele mõtlen hakkab kipitama, aga mitte väga tugevalt. Kas keegi oskab vastata
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Laup Sept 10, 2011 12:02 pm    Teema: Vasta viitega

Tips, aga nii see ongi - hirmul on suured silmad. Minul eemaldati melanoom pea 7 aastat tagasi ja ma arvan, et umbes 2-3 aastat seostasin pea kõike endaga juhtuvat melanoomi siiretega ja mida rohkem sellele mõtlesin, seda suuremaks muutus seljavalu ja valud kopus ja peavalud ja imekombel tekkisid ja muutusid sunnimargid ( ma isegi ei mõelnud, et uus melanoom, olin ikka kohe kindel, et iga muutus nahal on juba nahasiire ja ...) alguses kirjutasin ja joonistasin oma arstile ja sõpradele mujal maailmas kel sama saatus ja kes mind siis voimalikult pikkade kirjade ja näidete jms maha rahustasid ... Peale mida kadusid mõneks ajaks ka valud ja sunnimargid nägid jälle tavalised valja ... Kuni järgmise korrani Sad mida öelda tahan, on, et kahjuks on meie motteil meie üle tohutu võim. Enne kui sa oma seletamatust hirmust lahti ei saa, arvatavasti jäävad ka sümptomid. Soovitan lasta see häiriv tegelane eemldada ja arvan, et kipitus, iiveldus ja valud kaovad kohe kui võluvael Smile

Jõudu
Jaanika
Tagasi üles
tips23

PostitusPostitatud: Laup Sept 10, 2011 5:26 pm    Teema: sünnimärk Vasta viitega

Jaanika, kas sul ka kipitas, mitte ei valutanud nahk sünnimärgi juurest? Nagu ma aru saan tuli tagasi sul ja kuidas nüüd olukord? Kas oled melanoomist täiesti prii?
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Esm Sept 12, 2011 8:47 am    Teema: Vasta viitega

Ei tips, mul ei tulnud tagasi! Oma kirjaga tahtsin öelda, et suurest hirmust või murest võime igasuguseid asju endale ette kujutada.

Melanoom mul ei sügelenud ega kipitanud. Hiljem st mitu aastat lausa, olin lihtsalt nii hirmul, et kõik tundus melanoomile viitavat. tegelikult olid ainult suured hirmusilmad!

seega kui muretsed, mine ja lõika ära ja sul ei ole nem midagi mille üle muretseda Smile
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit