Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kiiritusravi mõjud
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Juul 28, 2007 9:41 pm    Teema: Kiiritusravi mõjud Vasta viitega

Kas on kellelgi kogemusi ja tedmisi, et kas kiiritusravi võib ka mõjutada vereanalüüsi näitajaid- leukotsüütide arvu alla viia?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
maari

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 8:20 pm    Teema: Vasta viitega

Jah võib küll. Sellepärast tehaksegi alati enne uut keemiaravi kuuri uus vereanalüüs, et vaadata kas on võimalik ravi teha. Minul isiklikult pole veres õnneks mingeid muutusi olnud, ei esimese keemiaravi ajal, kui sain seda ,,kohutavat punast" mis juuksed endaga kaasa viis ja 24 oksendama pani. Ja ka preagu kui juba kolm keemiaravi seljataga, pole veres mingeid muutusi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
maari

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 8:24 pm    Teema: Vasta viitega

Oh, panin puusse, rääkisin siin keemiaravist, aga küsimus oli kiiritusest. Vaat selle koha pealt jään isikliku kogemuse vastuse võlgu, aga ma küsisin oma arstist abikaasa käest ja tema ütles et võib verepildi segi lüüa küll. Eks need ole kiirituse doosidest ja haigusest ning selle staadiumist.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 9:41 pm    Teema: Vasta viitega

Tänan vastamast, Maari! Mul ühel tuttava tuttaval pidi probleem olema ja arst pidi lihtsalt õlgu kehitama. Tean, et keemiaravi ajal turgutatakse tablettidega aga kiirituse kogemused mul endal samuti puuduvad.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 8:49 am    Teema: Vasta viitega

Kersti - manzu on saanud minu mäletamist mööda kiiritust päris üksjagu. Küsi temalt, ehk oskab miskit kosta.
Tagasi üles
pilleriin

PostitusPostitatud: Teis Sept 04, 2007 8:01 am    Teema: Vasta viitega

Sain ka mina kiiritust 4 aastat tagasi,lihtne protseduur,10 min. ja valmis.Minul olid koguaeg ka vereanalüüsid korras,kuigi sain ka kõrvalt keemiat.Aga minu sõbrannast arst oskas rääkida et kiiritus kahjulik tervele organismile aga keemia pidi kõige ohtlikum olema neerudele.Kuid mina panin kõigele tublisti vastu,kuid nüüd.......Kuidas kellelgil on!Pidage vastu kõik saatuse kaaslased!
Tagasi üles
Marimii

PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2007 9:39 am    Teema: Vasta viitega

Minu kiiritusravi lõppes koos veebruariga. Tahan siinkohal tänu öelda neile, kes vanas foorumis nõu ja soovitusi jagasid!!! Nüüd soovin omakorda need "nipid" edasi öelda. Naha kaitseks on hea kiiritatav piirkond enne päevituskreemiga kokku määrida, soovitatavalt kõige tugevama faktoriga. Ise kasutasin 30st, sest talvel ei olnud lihtsalt muud saada, on olemas ka 50 ja 60. Kiiritusprotseduur on ise lihtne ja talutav ja kestab väga lühikest aega. Mul oli suuremaks probleemiks käe üle pea hoidmine (rinda kiiritati), kuna käsi oli kange ja valus. Kuskil kolmandal nädalal hakkas nahk siiski kergelt punetama ja tulitama - noh, nagu oleks veidi palju päikest saanud:) Aga midagi hullu ei juhtunud, nahk maha ei tulnud ja kõik ok. Pärast kiiritamist määrisin (kodus) päevitusjärgse kreemiga. Hea on ka saialillesalv, seda hakkasin kasutama üsna varsti peale oppi ja kasutan siiani. Siis andis keegi siin head nõu kasutada Helosani tiheduse vähendamiseks, olen sellelegi siiani truuks jäänud. Ja ju see kõik on aidanud. Vastupidine kogemus lihtsalt puudub.
Selliseid asju on lihtsalt hea teada ja tänu vanale foorumile ma seda infot kogusin. Ega keegi ei tule sulle ütlema, et tee nii ja kasuta seda. Kui arstilt küsisin, siis soovitas küll. Ilmselt ei tule keegi selle pealegi, patsiente ju palju. Aga igaüks on ju ainukordne. Tegelikult oli kogu kiiritusosakonna personal väga sümpaatne ja südamlik! Suur tänu neilegi!
Tagasi üles
urmash

PostitusPostitatud: Laup Aug 09, 2008 12:20 am    Teema: Sisemine kiiritus Vasta viitega

-- või on see keemiaravi ka ??
Ehk siis, kui tuleb võtta (N: Kilpnäärmevähi korral J131) radioaktiivne kapsel ja pärast istuda nädal aega Pliiga vooderdatud kambris. See on kaht moodi kurmav, esiteks neid vähi-rakke lõhkudes paistetus ja kiirgustoime kehale ja teiseks neerudele, seda saasta organismist suure vee kogusega (~ämbritäis) välja pestes. Nädal aega pärast kambris puhkamist läks mul veel nädal aega et sellest välja puhata Smile
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Teis Aug 26, 2008 11:22 pm    Teema: Vasta viitega

Küsisin arsti käest, kas kiiritus verd mõjutab. Vastus oli - jah. Aga oleneb, mida kiiritatakse. Täpsemalt - sõltub sellest, palju veresooni on kiiritataval alal ehk siis - palju verd sealt läbi käib. Loodan, et sain seletusest ikka õigesti aru...
Tagasi üles
Marta

PostitusPostitatud: Nelj Aug 28, 2008 5:24 pm    Teema: Vasta viitega

Võin ka oma kogemustest õelda ,et kiiritusega läks leukotsüüdi arv alla, ning peale kiiritus ravi lõppu veel kaks nädalat hiljem kui analüüs võeti oli veri paha.Eks olen lihtsalt kehva organismiga ,,,ja nüüd jändan jälle kehvade näitajatega.Esimene nädal päräst radioaktiivset kapslit ei olnutki nii hull olukord , aga siis oi,oi,oi lõi ikka kenasti pikali. No jah,eks tabletid ja süstid turgutavad,,,
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Nelj Aug 28, 2008 5:54 pm    Teema: Vasta viitega

Lisaks. Arst ütles, et kuna mul tegemist rinnavähiga, - rinnapiirkonna kiiritusega, siis ei tohiks veres muutusi tulla, sest kiiritatavas piirkonnas veresooni väga vähe.
Tagasi üles
bessy

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2008 2:18 pm    Teema: Vasta viitega

Kas kiiritusraviga tulevad ka juuksed peast ära ??
Tagasi üles
Marimii

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2008 3:52 pm    Teema: Vasta viitega

Üldjuhul ei tohiks tulla. Kui just peapiirkonda kiiritatakse, siis võib tõenäosus üsna suur olla. Mul kiiritati rinnapiirkonda + kaenlaalust, kusjuures kaenlaalused karvad kadusid küll sellel poolel (hea ju tegelikult:)). Aga juuksed on kogu aeg peas ja ka teist kaenlaalust peab vanaviisi raseerima:) Kiiritatud poolel aga siiani ei tähelda erilist karvakasvu (talvel möödub 2 aastat).
Tagasi üles
nataly

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2008 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

kiirutusravi põhjustab juuste väljalangemise ainult kiiritatud piirkonnas ja need kasvavad peale kiiritusravi lõppu tagasi;)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
bessy

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2008 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

no siis on lootust,et ehk mul jäävad ikka need viimased karvad pähe Very Happy
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

Hüppa: