Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kiiritusravi mõjud
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kuklike

PostitusPostitatud: Teis Okt 14, 2008 8:27 am    Teema: Vasta viitega

Mul rinnavähi opist ja kiiritustest 5 aastat möödas ja kiiritatud kohas pole karvakasv küll taastunud. Selle lähedal jah, aga mitte kiiritatud kohas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kylts

PostitusPostitatud: Esm Veeb 02, 2009 1:44 pm    Teema: tere Vasta viitega

mul selline küsimus, et kas kiiritusravi tagajärel võib esineda seljavalusi, kohe selliseid tugevaid. mul emal oli neeru ja emakakaela vähk, mis opereeriti ja sai 26 välimist kiiritust ja 3 sisemist. kui ta oli välimistega kuskil poole peal siis peale ühte kõvat aevastust ütles, et just nagu oleks selja ära nikastanud. sai ainult lamada või seista istuda ei saanud. arst kirjutas talle ibumetiini ja sai seljavalust üle. nüüd peale viimast sisemist kiiritust(26.jaan.) on jälle selg väga haige. perearst arvas, et on vähk edasi läinud luudesse, uuesti kontrolli läheb ta ju alles kuskil 26 märts või peaks siiski varem minema. ema ikka arvab, et see kõik on tingitud kiiritusest. mina olen jälle väga väga mures. ette tänades külli Confused
Tagasi üles
kylts

PostitusPostitatud: Esm Veeb 02, 2009 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

vabandust, tahtsin veel küsida, et kuu aega peale ravi ei tohi mingeid vitamiine süüa, aga kas kaltsium ka sinna hulka kuulub või seda ikka võib. teeks nagu luud tugevamaks. Question
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Esm Veeb 02, 2009 3:11 pm    Teema: Vasta viitega

Minul algas hormoonravi kohe peale kiirituse lõppu ja koos hormooniga krõbistan ka kaltsiumit. Seega ei tohiks sellel mingit halba mõju olla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
cecilia

PostitusPostitatud: Esm Veeb 02, 2009 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

Kulla Kylts,

Perearstist polnud küll õige niimoodi arvata, seda kas on luudesse läinud, tehakse ikka spetsiaalse uuringuga kindlaks. Ja kui enne polnud, siis nii kiiresti ta ka ei lähe edasi. Pigem olen kuulnud, et tõesti võib kiiritusravi eelnevaid hädasid välja tuua. Võib-olla oligi selg Su emal nõrk koht ja oleks hakanud valutama ka ilma kiirituseta, aga hiljem. Sest kunagi juhtus nii ühe mu tuttavaga, kuigi ei saanud kiiritusravi. Ei saanud pärast ühte nõksatust nädalakese liikuda. Sad . Muidugi võiksite ema luutihedust mõõta, siis saab selgemaks, kas on vaja kaltsiumi võtta. Iseeneset kaltsium ei ole vitamiin ja seda võib võtta küll.
Usu, hirmul on suured silmad Smile .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
konodont

PostitusPostitatud: Esm Veeb 02, 2009 10:26 pm    Teema: Vasta viitega

Olen kusagilt kuulnud, et apteekides müüdavad kaltsiumipreparaadid ei ole hästi organismile omastatavad ja põhjustavad tihtilugu neerukive. On keegi sellest miskit kuulnud?
Tagasi üles
Irka

PostitusPostitatud: Esm Veeb 02, 2009 11:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Mul on sellest kiiritusest ainult selline kogemus et haavandeid tekikitas ta nüüd küll kohutavalt,mis tekivad ka nüüd hiljem tagasi.Nimelt limaskestahaavandid,kuna ma sain kiiritusi allapoole vööpiirkonda.
Tagasi üles
kylts

PostitusPostitatud: Teis Veeb 03, 2009 11:24 am    Teema: Vasta viitega

tänud nõuannete eest. helistasin just emale ja soovitasin luutihedust kontrollida. tal oligi sama mõte ja õnneks ta mul selline vapper plika Laughing ( saab varsti 70a) ei pabista nii nagu mina. aga kuna tal ju ainult see üks neer ja veri ka viletsa võitu, siis soovitasin tal siiski kaltsiumi osas arstiga nõu pidada Smile
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Teis Veeb 03, 2009 1:08 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mulle meenus, et kiiritusearst ütles, et kiirituse kõrvalmõjuks on krooniliste haiguste ägenemine ja muidu nõrkade kohtade tundlikuksmuutumine. Ikka lootusrikkalt edasi! Rolling Eyes
Tagasi üles
kylts

PostitusPostitatud: Teis Veeb 03, 2009 3:18 pm    Teema: Vasta viitega

jah, eks see selg on meil kõigil( mina ja mu õed ning ema ka)selline hell teema olnud ja eks ta on ju eluaeg rasket tööd ka teinud. aga muidu on ema tubli ja väga optimistlik, kuna tal siirdeid ka ei olnud ja mõlemad sõralised kõik kätte saadi, siis ma loodan ikka teda jätkub meile veel kauaks Smile arstid igaljuhul tallinnas arvasid nii Laughing
Tagasi üles
kylts

PostitusPostitatud: Laup Veeb 07, 2009 9:30 pm    Teema: Vasta viitega

kaltsiumi ja osteoporoosi kohta sain infot siit... http://www.refleksoloogia.ee/index.php/2618/ nii, et tuleb hoopis rohelist süüa ja rosinaid nosida. emale soovitasin Smile
Tagasi üles
natiiv

PostitusPostitatud: Püh Märts 01, 2009 2:15 pm    Teema: valud Vasta viitega

Mul küsimus nendele, kes kiiritust saanud. Olen 12 seanssi opereeritud rinna peale kiiritust saanud( veel 13 saada) ja nüüd hakkkasid mingid valud kiirgama selle rinna sees õmbluskohtade all ja päris süstemaatiliselt ning häirivalt. Kas on kellegil valusid kiiritusest esinenud(mitte nahapõletusvalu) ?
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Püh Märts 01, 2009 5:19 pm    Teema: Vasta viitega

Mina sain 25 kiiritust rinnale ja kaenlaalusele ning veel 5 rinnaarmile. Mingil hetkel tekkisid tõesti valuaistingud, nagu tuleks see rinna seest ja tahaks nibu kaudu välja pääseda. Kolm kuud on möödas ja vahetevahel tunnen seda ikka veel. Kindlasti küsi nõu kiiritusõdede käest, nemad selgitavad lahkesti ja annavad nõu. Jõudu Sulle! Laughing
Tagasi üles
natiiv

PostitusPostitatud: Püh Märts 01, 2009 5:28 pm    Teema: Vasta viitega

tnx!
Tagasi üles
natiiv

PostitusPostitatud: Teis Märts 10, 2009 9:23 am    Teema: Vasta viitega

arst (dr. A.Kupp) rahustas ka et see on normaalne nähtus kui kiirituse ajal valud rinnas, õnneks ei ole need valud mul pidevad
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes