Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kiiritusravi mõjud
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
konodont

PostitusPostitatud: Teis Märts 10, 2009 10:14 am    Teema: Vasta viitega

Igasugused ebamugavustunded ja pisted-torked kestavad kaua aega, mul saab opist 9 kuud. Aga küllap kõik paraneb ja ebamugavustundega harjub ka. Ole vaffa ja kõik saab OK. Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
paju

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 1:48 pm    Teema: Vasta viitega

Uurisin oma arsti käest, et kas tohib päikesekaitse kreemiga määrida enne kiiritust. Kreemitamine aga keelati ära, kuna täpset mõju ei tea keegi, kuna kreemis võivad olla ained mis kiiritusega kokku ei sobi ( mingid metalliühendid jms.). Nüüd olengi kahevahel, sest minul kiiritatakse kaela ja nahk on kaelal vägagi õhuke- pea see punaseks ja valusaks ei lähe. Ei teagi mis teha, igavene vinge kreem muidu ostud kaitsefaktor 60 Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
konodont

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 2:54 pm    Teema: Vasta viitega

Mina määrisin algul mingi niisutava ihupiimaga peale igat kiiritust, aga rind läks pruuniks kui piparkook. Siis kiiritusest anti mule kaasa ka apteegis müügil olevat põletusgeeli. Ja see oli täitsa effektiivne. Edu sulle!
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 7:23 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitav, minu kiiritusravi staazhikas arst just soovitas kõige tugevama faktoriga päikesekaitsekreemi, mida siis ka määrisin. Rinnnanahk sai ikkagi veidi kannatada, nii et 2 viimast kiirituskorda jäeti ära. Ju ses asjas siis ka mitmeid erinevaid seisukohti Smile .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
manzu

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 7:56 pm    Teema: Vasta viitega

vaatan ja loen imestusega - tundub tõesti justnagu arstid ise ka ei tea, kuidas peaks toimima - nii vasturääkivad on soovitused. muidugi mu enda tohter täiesti nõustus, et eks me patsiendid ju kõik omamoodi katsejänesed, sest ravi uueneb ju kogu aeg ja inimorganismide reageeringut ette ennustada keeruline.

minu kogemus kiiritusravst on 1. kord 9aasta ja 2. ca 5aasta tagune ja sellal vaadati kreemide puhul alati, et ei sisaldaks päikeseblokaatoreid.

tegelikult kael väliselt väga õrn pole (ka minul oli kael kiiritatavana), hullem oli nn dekolteepiirkond (sain arstilt samuti mingi panthenoli sisaldava salvi), ja hiljem alles pärast 5nädalase ravi lõppemist tekkisid kaenlaalustele rõvedad 3astme põletused, kuna kaenla all mul üldse valu- ega isegi kihelust vms ei olnud, siis vaatamata palatikaaslase soovitusele ma ei salvitanud ja te ei kujuta ette, kuidas pärast kahetsesin. mina soovitan kindlasti nahka kreemitada-salvitada. mind aitas ka saialillesalv.

minul tekkis kaelapiirkonnas pigem nö sisemisi hädasid: neelamine ja suu limaskestad vajsid astelpajuõliga tohterdamist, samuti kadus mul hääl, ning hääl kaob mul nüüd tänaseni iga väiksema asja pärast - külmetuse või väsimuse järel vaid kähisen jälle sosinal. enne polnud mul vist kordagi hääl äragi olnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
konodont

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 8:08 pm    Teema: Vasta viitega

See on tõsi, et arstidega tekib aeg-ajalt ebakõlasid. Minul oli nädal tagasi kogemus, mis küll kiiritusega seotud pole. Sattusin ma Ida-Tallinna keskhaigla erakorralise meditsiini osakonda ja läks vere võtmiseks. Mul muidugi veenid keemiast rikutud ja jama kui palju. Siis tuli doktor ja tahtis ka teist kätt vaadata ja sealt üritada verd kätte saada. Mina kohe vastu punnima, et rinnaopi-poolset kätt ei tohi puutuda. Tohter peaaegu minestas ja ei uskunud, et seda räägivad onkoloogid. Kahtlustas, et keegi juhuslik kodanik onko koridorist. Vaidlesime mis vaidlesime, lahku läksime sõpradena ja minu käeljäi nahk rikkumata. Twisted Evil
Tagasi üles
paju

PostitusPostitatud: Teis Apr 28, 2009 2:50 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh konodont ja manzu!
Olen minagi nüüd oma suurest kiirituseportsust 12 korda juba kätte saanud ja ka nägu ja kael juba ilusti "päevitunud". Küll ma alguses imestasin, et kas kevadine päike tõesti mulle ka läbi pilvede peale hakkab;) . Tänaseks on hääl on ka juba kähe ja suu kuiv, neelamine valus.Tohterdan muudkui toiduõli ja astelpaju seguga ning loputan sooda/soolvee lahusega katsudes ise ette kujutada mis siis veel paari nädala pärast enesetunne olla võiks... Sad
Kas keegi oskab öelda mis söögil mingigi maitse võiks olla? Praegu on kõik suhteliselt ilma maitseta või alumiiniumi maitsega v.a rasvased pontsikud, kus oli isegi nagu pisut pontsiku maitset tunda Very Happy
Tagasi üles
natiiv

PostitusPostitatud: Laup Mai 02, 2009 4:41 pm    Teema: Vasta viitega

sain 24 korda kiiritust kätte 17 märts oli viimane seanss praegu on tumepruun juba peaaegu kadunud ja ise ei tunne justkui mingeid kõrvalmõjusid, nahka tuli natuke vahepeal maha aga see kõik oli üsna peatselt möödunud... imelik et nüüd peale kiiritust uut ravi herceptiniga saades ei kontrollitud verd
Tagasi üles
paju

PostitusPostitatud: Esm Juun 15, 2009 9:25 pm    Teema: Vasta viitega

Tere jälle! Lugesin just täna kokku oma kiirituse korrad- 36 korda tuli kokku. Kuna kõigil on nii erinevad kogemused siis natuke räägiks oma kogemustest ka siis kiirituse suhtes- kaelale.
Ravi ajal ei olnud hullu midagi, sain rõõmsasti tööl käia ja muidu ka tundus elu täitsa enam vähem. Peale kiirituste lõppu alles muutus enesetunne koledaks ja kaotasin kaalus kokku lõpptulemusena ca 20kg!Söögiisu kadus täitsa ära , suhu tekkisid haavandid, kõht läks ka veelalguses kinni ja siis lahti:-(....- nutt ja hala...! Mis nii viga alla võtta ,kui toidu maitset ei tunne ja iga kord ajab öökima. (mul aitas iivelduse vastu paremini Cerucal). Lõpptulemusena pidin olema peale ravi lõppu kodus 2 nädalat ja käisin veel haiglas tilka ka saamas, et mitte päris otsa lõppeda- oli väga vilets ja nõrk olla küll. Nagu arsti käest kuulsin siis enesetunne hakkab paranema peale nädala möödumist ja nii see ka on. Täna tunnen ennast juba täitsa normaalselt!
Manzu-sul täitsa õigus, kaelapiirkonna nahk ei ole tõepoolest väga tundlik, sest peale päevituse ja suure nahakuivuse ei juhtunud midagi hullu.

Kurk on ka täna veel valus ja kuiv, ning segab veel paks sülg suus-ei tea kas see muutub? Magusat maitset ka veel ei tunne- vist juba ca 2kuud saab täis..:-/

Nüüd ootan uut kontrolli ja loodan et läheb ikka paremuse poole;-).
Ikka rõõmsalt edasi!
Tagasi üles
ixy

PostitusPostitatud: Reede Juun 26, 2009 3:29 pm    Teema: Vasta viitega

Kuulge, kas seda päikesekaitse kreemi võiks ka juustesse pähe määrida, kiiritusravile minnes?
Ja kas pärast kiiritusravi saamist lastakse ikka kohe koju, kas ei pea haiglasse jääma?
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Reede Juun 26, 2009 4:28 pm    Teema: Vasta viitega

Koju saad sa kindlasti kohe, kõik käib nagu konveieril. Kreemi määri kiiritatavale kohale. Peanahale läbi juuste suht keeruline määrida. Päikest !
Tagasi üles
bessy

PostitusPostitatud: Laup Juun 27, 2009 9:23 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on kiiritusest möödas mõned kuud ja nyyd siiamaani nagu hingetoru või kopsude juurest imelik kui kõvasti sisse hingan? Nagu oleks pidevlt külmetand.On mõnel veel nii? Ja kiiritada sain ka siis kuskile kopsude lähedusse.
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Esm Juun 29, 2009 10:51 am    Teema: Vasta viitega

kas sa oma arsti vastuvõtul oled käinud ja talle seda kurtnud ?
kopsu piirkonna kiiritusel on omad võimalikud hilisemad tüsistuseohud. minul ilmnes see jama küll üsnakohe pärast kiiritusravi lõppu.

kindlasti peaksid ühendust võtma oma raviarstiga ja talle probleemist rääkima
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
bessy

PostitusPostitatud: Esm Juun 29, 2009 1:03 pm    Teema: Vasta viitega

ei ole arstile rääkinud sellest .Ma pidasin seda lihstalt kiiritusravi tagajärjeks ,et see koht lihstalt sai kahjustada ,sest mul ravi ajal ka valutas sealt ja neelata oli valus .Vahepeal kaob nagu ära ja siis tuleb tagasi see imelik tunne . Kas see võib siis kopsuvähki tähendada ? Rolling Eyes
Tagasi üles
tiss

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 1:02 pm    Teema: Vasta viitega

Mul oli kiiritusest möödas umbes kaks-kolm nädalat (rinna ja kaenalaalune piirkond, lümfid kaelal), kui hakkasid imelikud jamad. Nagu tükk oleks sügaval kurgus, alatihti nagu mataks hinge, kael ja rinnak katsudes hell ja pea liigub kriginal nagu roostes uks. Üritan ennast veenda, et need kiiritusejärgsed kõrvalmõjud, aga hirm närib ja paanikahoogude ajal olen veendunud, et siirded puha kopsus ja luudes(selg ka valutab) ja mis kõik veel...
Arsti käest pole kah küsida, puhkused ju
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi