Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Melanoomi staadiumi määramine.

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Doorika

PostitusPostitatud: Esm Apr 09, 2012 9:35 pm    Teema: Melanoomi staadiumi määramine. Vasta viitega

Tere.
Esmalt lühikirjeldus minu loost.
Eelmise aasta lõpus eemaldati põlve piirkonnast pigmenditu moodustis. Aasta alguses selgus, et tegemist melanoomiga, staadiumiks määrati 1a, kiirelt tehti ka laiendatud op (mis oli puhas) + kompuuter (mis oli puhas) + pet (mis oli puhas) ja olin juba ülirõõmus, et ilmselt saadi ikka õigel ajal jaole, kuni sattusin nahaarsti juurde, kes avaldas arvamust, et ilmselt on siiski staadium valesti määratud ja pm. ega siin enam suurt lootust pole.
Põhjus, miks see doktor nii arvas, on see, et kasvaja olevat tunginud retikulaarsesse dermasse, kuigi absoluutselt kõik teised näidud mõõdud vastavad 1a-le.
Siit siis nüüd minu küsimus, et kas kellelgi on veel retikulaarse derma korral määratud 1a?
Lisaks veel, et nimetatud nahaarst oli väga üllatunud, et koheselt ei eemaldatud ka lümfi. Dr. Niin, kelle juures käin jälgimisel ning keda ma tegelikult täielikult usaldan, ei näe lümfi eemaldamiseks näidustust ning arvab, et tegemist asjatu paanika külvamisega. Kuid pärast seda õnnetut nahaarsti külastust on väga raske iga väiksemagi nt. peavalugi korral mitte mõelda, et kurjam, järsku oli tal ikkagi õigus... seega oleks äärmiselt julgustav kuulda, et kellelgi on samadel tingimustel sama staadium määratud ja nii on see ka püsinud.
Igatahes edu kõigile!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Apr 10, 2012 10:52 am    Teema: Vasta viitega

Ma arvan küll, et sul tasub usaldada dr Niine. Tal on lihtsalt kõige suuremad kogemused selles vallas. Mida see teine arst sulle siis soovitab? Ega see lümfinäärme operatsioon ka mingit 100% -st kindlust ei anna. Melanoomi korral ongi lahendus see, et peale eemaldamist tuleb pidevalt jälgimistel käia ja aeg-ajalt uuringuid teha. Ning loota, et siirdeid ei teki. Tuleb leida hingerahu ja edasi elada. Muretsemine ju ka ei aita midagi.
Mul möödas 10 aastat ja I st. Mäletan, et dr Niin ütles, et natuke sügavamale on kasvanud, kui ta lootis. Nii täpselt neid nahakihtide nimetusi ei tea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Doorika

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2012 9:35 am    Teema: Vasta viitega

Kõige kummalisem oligi, et too dr. lihtsalt tõdes, et ilmselt on siirded juba ajus, südames ja luudes... ning teatas, et kohtume siis mais!?
Selleks ajaks polnud veel küll ka PET-i vastust saanud.
Hetkel pean ennast terveks ja usaldan siiski pigem onkoloogi, kui nahaarsti.
Rahu saavutasin ma juba pm. kolmandal päeval pärast diagnoosi. Neljandal päeval otsustasin, et aitab - ise ma enda hävitamisele kaasa ei aita! Mul on kaks väikest last ja ma lihtsalt PEAN nende jaoks veel nii mõnegi aasta olemas olema, olgu siis tõenäosus 90% või 5% ma lihtsalt pean selle protsendi sisse kuuluma.
Jõudu ja jaksu kõigile!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2012 10:42 am    Teema: Vasta viitega

Selline käitumine arsti poolt on küll täiesti uskumatu. Millele tuginedes ta väidab, et metastaasid juba laiali on? Kohutav!!
PET uuring näitab ka kõige väiksemaid koldeid. Kui see korras, siis võid küll rahuliku südamega edasi elada ja tunda elust täit rõõmu.
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2012 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Oh issand jumal küll.

Palun avalda selle arsti nimi, et saaksime eemale hoida.

Minu arst on olnud ka dr Niin ja arvan samuti kui Kersti, et võid teda usaldada ja selle teise arsti jutud unustada.

1a määramiseks on kindlad kriteeriumid ja kasvaja sügavus on üks neist kriteeriumeist. Kui dr Niin ütles, et tegemist on 1a staadiumiga, siis järelikult ka kasvaja sügavus just 1a-le vastav oli.

http://www.melanomacenter.org/staging/stage1.html

siin on staadiumi kirjeldus näiteks.

Palun avalda arsti nimi - nii lihtsalt ei tohi inimestega käituda. Mitte kuidagi ei ole võimalik öelda et vähk on levinud ilma analüüse tegemata. Silmaga vaadates seda kindlasti näha ei ole. uih. olen kohe kuri.

Jaanika
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2012 1:54 pm    Teema: Vasta viitega

Soovitan sellise kaebusega pöörduda kindlasti Eesti Patsientide Esindusühingu poole, sest tegemist on konkreetse valediagnoosi teatamisega.
Tagasi üles
Doorika

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2012 8:58 am    Teema: Vasta viitega

Tänud Jaanikale lingi eest! Nende kriteeriumite järgi saan samuti kinnitust, et peaks ikka 1a olema.
Otseses valediagnoosis ei saa ju nahaarsti süüdistada, sest ta ei pannud mulle konkreetset diagnoosi, vaid mainis vestluse käigus, et kui kasvaja on murdnud teatud nahakihtidesse, siis tõenäoliselt on siirded juba igal pool ja kui veel pole, siis levivad imekiiresti. Loomulikult lisas ta ka, et esmalt tuleb PET-i vastus ära oodata, aga eks tol hetkel jäi meelde ainult jutu esimene pool.
Arsti nime ma siiski ei avaldaks, sest tegelikult on tegemist omal alal tunnustutaud spetsialistiga ja konkreetsete nahaprobleemidega saab temalt kindlasti abi. Melanoomi jälgimine pole tegelikult tema ala, aga kuna onkokonsiilium määras mind jälgima kirurgi, kes tunnistas ise, et tal pole melanoomiga eriti kogemust ning ta hea meelega mind ei jälgiks, siis suunas ta mind edasi nahaarsti juurde. Seega mina süüdistaksin selles olukorras pigem süsteemi, kui konkreetset arsti. Kuigi antud doktor võiks oma suhtlemisoskust veidi lihvida küll, sest mõne nõrgema natuuriga inimese oleks selline vestlus ilmselt ikka täiesti ¹okki ajanud.
Igatahes on tore näha, et inimesed, kes ise on "samas supis" saavad täpselt aru, mida ma sellisel hetkel tundsin, teised inimesed lihtsalt kehitavad õlgu ja tõdevad, et eks arste on ju ka igasuguseid, milleks erutuda...
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2012 1:33 pm    Teema: Vasta viitega

Kuid kas sul on siis diagnoosi vastuses täpsemalt ka nendest naha kihtidest räägitud? Saan aru, et just derma koosneb papillaar- ehk näsakiht ja retikulaar- ehk võrkkiht. Question
Kuid seda peab küll tunnistama, et peale Hiiu onkoloogia likvideerimist on nahaonkoloogide osas paras kaos. Ise käin igaks juhuks mitme arsti juures, kuid seis üldiselt selline, et ühel on kogemused ja teadmised aga lõigata ei lasta või pead siis ise kinni maksma. Teise juures on kogu haiguslugu, kuid kogemusi ei ole ja lõikamiseks saadetakse siis üldse kolmanda juurde, kellel ei ole ei kogemusi ja kes ei tea ka sinu haigusloost mitte midagi... Kahju...
Tagasi üles
Doorika

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2012 2:34 pm    Teema: Vasta viitega

Eks see nii ongi, et pead mitme arsti vahet pendeldama ja sellest ka eriarvamused, mis omakorda ajavad jälle järgmise arsti juurde jne.
Aga juba esimese lõikuse järel väljastatud ambulatoorses epikriisis seisab, et kasvaja maksimaalne Breslow sügavus 0,5 mm, Clark aste 4 (levik retikulaarsesse dermasse), sateliitsõlmi ei ole. Kuna retikulaarses dermas asuvad veresooned, siis sellest ka nahaarsti oletus, et levib kiirelt edasi. Ühtpidi tundubki ju loogiline. Aga kuna kõik teised näidud vastavd siiski 1a-le ja laiendatud lõikus oli täiesti puhas ning tegelikult ju keegi ei tea, kas reaalselt oli mõni soon seotud või ei, siis mina oma lihtinimese aruga ei oska midagi arvata.
Dr. Niin ja mind opereerinud kirurg arvasid mõlemad, et paanikaks pole põhjust ja staadium on õigesti määratud.
Haigusloost nii palju, et alates esimesest paberist, olen kõigist dokumentidest endale koopia palunud, et vajadusel saaks teist arvamust küsida vms.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit