Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ravi rahastamine
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sally

PostitusPostitatud: Kolm Apr 18, 2012 9:25 am    Teema: abiorganisatsioonid Vasta viitega

Krissu!
Kas sa oled teadlik muudatustest vähiravis.Eile sain suure üllatuse osaliseks arsti juures,kui mulle öeldi,et Haigekassal pole raha ja vähiravi tõmmatakse tagasi.Näiteks neeruvähi ravi puhul tehakse ravi ainult ühe ravimiga ja kui selle toime on kadunud,siis uue ,tõhusama vastu enam vahetada ei saa.Saadetakse koju surma ootama.Arst ütles,et teda häirib see kõige rohkem,et ravimit ei saa enam parema toimega ravimi vastu välja vahetada.Kas see kehtib ainult neeruvähi puhul ,või ka teiste puhul.Mul tuttav Tartus,kes sai oma luumetakate vastu kogu aeg Zometat,rääkis,et tema arst saatis ta ka koju,et teeme nüüd pausi.Mis toimub.Just kirjutati lehes,et vähk on muutunud krooniliseks haiguseks nagu kõrgvererõhu tõbi ja seda saab ravimitega stabiilsena hoida,kuigi ravi on kallis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Apr 18, 2012 9:50 am    Teema: Vasta viitega

Shocked ajalugu kordub siiski.....
meenub, et kui mina veel ravi sain, siis oli ka mingeid rahastamise probleeme. Tookord ei olnud ma väga süvenemisvõimeline ja mina sain ikka oma ravi kenasti kätte, kuid kaaspatsientide seas käisid selle teemalised kollijutud Rolling Eyes
Ikkagi ma ei taha uskuda, et patsient ravist ilma jääb.
Kas kellelgi on veel sarnaseid juhtumisi?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Apr 18, 2012 10:28 am    Teema: Vasta viitega

Täna hommikul haiglajuhi ettekandest selgus samuti, et keemiaravi ravimite hind on tõusnud, ent Haigekassa lepingumaht haiglas keemiaravi jaoks vähenenud. 2011 aastal on haigla juba miinuses ja suuresti just keemiaravi osas - st et ravi on tehtud haigla omavahenditest üsna mitme miljoni eest, mille eest Haigekassa ei maksa.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Apr 18, 2012 10:37 am    Teema: Vasta viitega

Crying or Very sad masendav
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Kolm Apr 18, 2012 11:02 am    Teema: abiorganisatsioonid Vasta viitega

Mina olen praegu sellises olukorras,et uut ravimit ei saa enam,kui vana enam ei toimi.Kuskil pool aastat tagasi suhtlesin ma Haigekassaga ja siis öeldi,et oma raha eest võid osta mida soovid.On veel võimalus,kui annad sinna avalduse ja sealne konsiilium siis otsustab,et ehk annavad sulle 10% omaosaluse võimaluse.See teeks minimaalselt 500 eur kuus.Aga see oli siis,kui praegu rahahäda suur,siis ka seda võimalust ei anta.
Teeb tigedaks,et narkarite peale kulutatakse raha ,sealt kokku ei hoita.
Ja minu küsimise peale,et kas siis saadetakse koju surma ootama,vastati,et jah.
Tuleb välja,et Haigekassa hakkab Jumalat mängima ja otsustab,kel on õigus edasi elada,kel mitte.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Apr 18, 2012 12:18 pm    Teema: Vasta viitega

Kampaaniate aeg on saabumas - tehkem suu lahti ja seiskem nüüd enda eest kullakesed!!!!!!
Tagasi üles
puma

PostitusPostitatud: Kolm Apr 18, 2012 6:43 pm    Teema: uskumatu? Vasta viitega

silmad ei taha uskuda ja kõrvad kuulda seda juttu? See ei saaju ometigi võimalik olla!
Tagasi üles
betsi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2012 6:30 am    Teema: Vasta viitega

Issand kui hirmsad uudised.Kas siis peale Avastini enam Nexavari ja Sutenti haigekassa ei kompenseerigi.Mis rohi see Sally on mida sa peale oma rohtu saama pead.Kas siis minu mehele ei olegi peale Avastini mingit ravi.Ei mahu pähe, see on ju õudne.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2012 7:21 am    Teema: Vasta viitega

Ehee, ilma paanikata, paluks!
Usun sinisilmselt, et ega sellepärast kedagi ravimata jäeta, et rahastamisel sellised skeemid on. Igaühel ikka individuaalselt, rääkige oma raviarstidega, küsige just igaüks oma ravi kohta. Üldine poliitika ei saa olla selline, et rahapuuduses inimesi teadlikult kehvemini ravima hakatakse.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2012 12:23 pm    Teema: arutelud Vasta viitega

Kipun küll arvama,et oled sinisilmne.Minu arst ütles mulle täpselt nii eelmine kord.Mind teeb kõige rohkem tigedaks see,et oleks ma siis veel mingis lootusetus olukorras. Aga mul on mõned metakad kopsus,mis jäävad 0,4 ja 0,8 mm vahele ja on kolm aastat enam vähem paigal olnud. Eelmine kord kompuutris isegi mõni vähenes ja üks kadus täiesti. Radioloogi otsus oli ,et 27% vähenemist .Ja kui Haigekassa mulle enam uut ravimit ei rahasta,siis ongi kõik. Saadetakse koju ja palju mulle siis aega veel jääb.Eks siis hakkavad metakad kasvama ja paljunema.Seni mul uusi koldeid pole juurde tulnud,arvan,et tänu ravimile.Arst ütles mulle selgesõnaliselt,et ei lubata ravimit vahetada.Noh ,lubatakse aga ei rahastata. Osta ise. Võibolla käib kõik see ainult neeruvähi kohta või ainult minu kohta, teised ei pruugi üldse pabistada. Minu jaoks üks uus ravim on täitsa olemas,aga tean neeruvähiga inimest,kellele Haigekassa just keeldus seda ravimit rahastamast. Teisipäeval lähen uuesti arsti juurde,siis valmistan ennast ette suuremaks küsimiseks, sest eelmine kord sain ¹oki ja ei suutnud midagi küsida. ,Aga mis see aitab,arst pole süüdi,kui raha pole.Seni jääb üle palvetada,et praegune ravim võimalikult kaua toimiks.
Betsi,ma ei tea,mida sinu mehe arst ütleb. Aga minu arsti jutu järgi,kui sa juba Avastini saad, siis peale seda,kui mõju enam pole,uut ei tohi määrata.On ju ajuvaba asi.Ometi on ette nähtud 1.ringi ravim,2.ringi ravim ja 3 ringi ravim.Ja need peavad üksteisele järgnema.See on seni olnud programmis.Tundub,et seal Haigekassas istuvad võhikud.Vabandust,kui tekitasin paanikat, võibolla see ei kehti üldse teiste kohta, aga ma pidin saama ennast tühjaks rääkida,sest see on minu arust ülekohtune.
Oh,Betsi, unustasin .See uus ravim on Afinitor,mis pidi kõigist eelnevatest olema parem.Euroopa Liidus ja mujal seda juba kasutatakse.Meil on ta ka vastu võetud ja ravimi nimekirjas.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2012 12:51 pm    Teema: Vasta viitega

Sally, kui oled uuesti arstilt mingeid selgitusi kuulnud ja asjad on nii nagu nad on, siis haara initsiatiiv ja kirjuta ise haigekassasse äkki Rolling Eyes Nii saad otse kursis olla ja neil kah ehk parem ülevaade.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2012 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Väga tõsine teema. Kõik arstid ei pruugi nii ausad olla (või ei lubata olla), et ütlevad sulle otseselt välja, et ravi lõpetatakse rahapuuduse tõttu. Arst võib ju lihtsalt öelda, et rohkem ravida ei ole võimalik või kõik ravivõimalused on otsas. Põhjusi leiab ju ikka, sest eks organismi üldnäitajad on pikaajalise ravi tagajärjel kindlasti halvenenud (näiteks neeru või maksa näitajad). Oskad sa siis ise otsustada, et tegelikult ikka saaks ravi jätkata, kui raha oleks. Ravi lõpetamise otsuse juures peaks vist alati küsima, et mis võimalused on isefinantseerimisel. Mul peaks ju ikka olema õigus tõde teada saada...
Sally, sulle palju jõudu oma õiguste eest võitlemisel! Püüame sulle toeks olla. Kas hetkel sul veel vana ravim toimib?
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2012 3:00 pm    Teema: arutelud Vasta viitega

Nii palju võin õelda,et kuskil pool aastat tagasi võtsin ühendust Haigekassa ja Ravimiametiga.Just siis,kui see uus ravim meile jõudis.Tundsin huvi,kuidas seda saab.Siis mulle öeldi,et on selline võimalus,et teen neile avalduse ja nemad siis otsustavad,kas annavad mulle ravimi mingi omaosalusega.See oli vist 10%.Aga nüüd on ilmselt teine olukord,raha ju pole.Pealegi oleks see 10% vähemalt 500-800-eur-i kuus. Kaua sa seda jõuad maksta. Tuleb meelde Marge Valmanni võitlus ja Haigekassaga kohts käimine.Mäletate. Aga muidugi,ega ma nii kergesti alla ei anna.
Ma olengi kõik ravimid juba saanud,on veel paar jäänud,aga siiski nii öelda,et enam tulevikus ei finantseerita minu ravi, kuna raha pole ja ongi kõik.Muidugi pabistan ma praegu ette,sest praegune ravim veel toimib.Aga ega ta muud põhjuseks tuua ei saagi, ma kontrollin oma analüüsid ise ka kõik üle , sest tunnen seda asja ja tean ka oma nõrku kohti.Samuti olen kõigi ravimitega kursis. Nii jääbki üle otse tõtt öelda.Aga selles suhtes on sul õigus,ma ei tea kas uus ravim aitab või ei aita. Võibolla on kõrvalnähud nii suured,et ei saagi kaua seda kasutada.Kõik on võimalik,aga enne seda ei tea,kui pole proovinud.
Betsi,ära sina küll veel pabista.Arvan,et sinu mehe ravi läheb ikka graafiku järgi ja ta saab ka järgmised ravimid kätte.

Viimati muutis seda Sally (Nelj Apr 19, 2012 9:51 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
betsi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2012 9:31 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas mitte pabistada kui arst ütles et nüüd on ettenähtud ainult üks rohi.Vaevalt et kellelegi erandeid tehakse.Mehele ma ei julge sellest iitsatadagi, tänane päev on olnud kui õudus.Arsti juurde läheme ka alles nädala pärast.Ma ei taha sellest mõeldagi see on nii hirmus.Kas tõesti ongi siis peale üht rohtu kõik.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2012 9:49 pm    Teema: arutelud Vasta viitega

Betsi,ära nüüd närveeri ette.Ja ära mehele ka midagi ütle. Minu ja sinu mehe olukord on erinev.Mina olen need ravimid juba kätte saanud,mida tema pole veel saanud.Võibolla mulle lihtsalt ei anta enam seda viimast,kuna raha pole.Arst ütles tõesti,et ei lubata ravimit vahetada.aga ehk öeldi seda minu rahustamiseks,et näe teised ka ei saa. Pealegi ei tea,kuidas see ravimi vahetamine neil täpselt käib.Võibolla ei pea nad iga ravimi puhul Haigekassast luba küsima, vaid võivad ise oma konsiiliumi otsusega ravimit vahetada.Arvan ,et asi pole ikka nii must -valge.Minu ravimiga on teisiti,selleks peab Haigekassa nõusolek olema.Enne rääkige ikka oma arstiga,sest igale inimesele lähenetakse erinevalt.Ära võta seda nüüd nii,et ongi kõik.Mina lähen arsti juurde teisipäeval ja kavatsen selle teema veel üles võtta ja täpsemalt uurida.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit