Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Suur paistes jalg.

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
karin

PostitusPostitatud: Kolm Mai 02, 2012 3:24 pm    Teema: Suur paistes jalg. Vasta viitega

Tere! Üheksa aastat tagasi opereeriti emakakaela vähk. Sain kiiritusravi kuu aega,mõned korrad keemiat.Arvan et olen vapralt siiani vastu pidanud, mure on jalag. Vasakult poolt lõigati ära lümfid. Jalg hakkas paistetama,tihti olid roospõletikud,päris suur jalg on. Leotan, kreemitan hoian hellalt aga tegin nahale viga ja hakkas vett välja ajama ,pidama ei taha jääda, nahk on juba punane.Äkki on keegi tore inimene ja oskaks nõu anda. Perearstiga on nigelavõitu, nädal Eestis, kaks Soomes.Tohter on nii hõivatud et ta ei suuda süvenedagi, olen katsunud ise hakkama saada,enam aga ei saa!

Karin.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
piraadike

PostitusPostitatud: Kolm Mai 02, 2012 4:06 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Karin

mul on sama asi juba 11 aastat, ka algpõhjus sama, emakakaelavähk aastast 1999 ja vasakus jalas on lümfedeem ma arvan et juba mingi 10 aastat, mille tõttu vasak jalg keskmiselt 5-6 cm jämedam kui teine, põhjuseks eemaldatud lümfisõlmed ja kiiritus. Roosipõletikke saan ka ikka aastas korra või paar Smile juba tean, mis tunne see on, kui midagi sellist pihta hakkab. Antibiootikumi retsept on mul kogu aeg olemas või üks kogus tablette kotis valmis- sest mida rutem jaole saad ja rohtu võtma, seda kergemalt põletik möödub.
Mina kannan päevasel ajal kogu aeg tugisukka või talvel sukapükse- kompressioon 2 Terviseabist saab, hoiab paistetust kontrolli all. Ja käin lümfimassaazis muidugi kui saan.
Kui nahka vigastada, siis hakkab jah kergesti lümfi välja ajama- selle vastu võib proovida kleepida paberitükki sinna kohale nagu väikse verejooksu korralgi -mis kuivades jooksu peatab või antibiotsi pulbrit - ja muidugi jalga üleval hoida. See on suht tüütu jah, mul siin ükskord kolm päeva voolas kuni seisma jäi Smile
Onkoloogiamajas Hiiul (ikka veel seal) on taastusravi kabinet, seal on väga head tegijad dr Linda Mägi ja taastusravi füsioterapeut Kersti Maar, kes on mind nõu ja jõuga aidanud. Aga endal juba ka küllaga kogemust - kui tahad midagi veel arutada, siis võid täitsa vabalt helistada Smile 5270607
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Yahoo Messenger MSN Messenger
keitykarol

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2012 6:53 pm    Teema: Vasta viitega

Panin just ka teema siia ülesse mis puudutab roospõletikku.Mul tuli see nüüd esimest korda käele.Üle nädala möödas ja nüüd alles hakkab paistetus alla minema.Mina olin 5 päeva haiglas.Kampriõli aitas üsna hästi...võttis paistetust alla.Mul oli rinnavähk ja ka lümfid eemaldatud!OH kohe hirm tuleb peale kui mõtlen,et see võibki nüüd kordama jääda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
margeke

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 9:51 am    Teema: tugisukad Vasta viitega

tere minul olex ka küsimus nende tugisukkade kohta.mul hetkel jalg all paistes ja no opist muidugi kuu alles möödas ja käin veel punkteerimas aga tahax teada äkki keegi teab kust neid sukki saab ja kas üldse kunagi jala normaalmõõtudesse saab?.ja millal seda sukka kandma võib hakata?või peabki suvi läbi käima üks jalg peenike teine pax:-)jagage kogemusi .--)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
piraadike

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 10:52 am    Teema: Vasta viitega

Teretere
sukad peaks jalga panema KOHE ja kindlasti veel kiiremini kui kohe - ja pole oluline palju opist möödas on , sest see aitab paistetusega Smile Meil arstid kuidagi suhtuvad väga leigelt ( et vältida sõna ignorantselt) sellesse teemasse, aga mida varem pihta hakkad, seda vähem ta paiste läheb. Mina ise kannan neid juba 12 aastat, mul läks jalg paiste umbes aasta peale operatsiooni Alguses ma arvasin ja lootsin et ehk läheb tagasi... aga siiani on ta mul suurem kui teine. Ma tean küll kahte juhtumit, kus paitetus on ise ära läinud Smile
Niiet pole täitsa lootusetu - räägitakse et lümfisooned taastavad ennast ja teevad kollateraale, st asendussooni.
Ja tugisukki saab (vanasti sai Terviseabist, aga neil on miski jama tellimistega) Gadoxist, mis on Meremeeste Tervisekeskuse I korrusel ja ka PERHi juures http://www.gadox.ee/est/contact/kauplusedkontak

Kui võtta omavalitsuse sotsiaalametist abivajaja kaart, siis saab ka vahest vist 10% soodsamalt, sest ega need sukad liiga vähe ei maksa.
Ja sellise jalaga ma soovitan ka taotleda töövõimekaotusprotsenti ja puuet, kui sul seda juba pole, saad igas kuus mingi lisaraha, nagunii sukad ja ka lümfimassaaz on päris kulukad. Siinsamas foorumis on ka teemad Sotsiaalne Toimetulek all - töövõimekaotusest ja puudega inimese kohta... (kes ei otsi ahiküttega korterit Smile Tõsiselt kohe soovitan.

Mina kannan ühte sukka päeval kogu aeg peaaegu aastaringselt,(on sellised varbad lahti ja silikooniga ise ülevalseisvad olemas) suvel vahest võtan ära kui päikese käes, aga siis kole ettevaatlikult, sest kui päike väljas ja enne jalg pole päikest näinud.... - ja öösel ei kanna, sest sukad on sünteetilised ja nahk tahab siis puhata. Ja jalgu üleval hoida on hea... ja natuke võimelda ja liigutada- sest kui lihased liiguvad, siis see pumpab lümfisooni. Ja lümfimassaazis ja mässimine ka. Ma ise olen tähele pannud et liikumatult istudes või pikemat aega seistes või kitsaid venimatuid riideid kandes läheb jalg rohkem puhvi. Eks see on ka igaühel veidi erinev, mis töötab ja mis mitte Smile
Ja paistes jalaga tuleb ettevaatlik olla- seisev lümf on hea paljunemiskoht pahadele bakteritele - siis väiksed nahakahjustused jne- võivad (aga ei pruugi alati... eriti muidugi augustis meil siin) tulemuseks anda roospõletiku, mis on suht vastik, valus ja kõrge palavikuga haigus. Jalg punaselaiguline ja valutab. Antibiootikum aitab siis Smile
Kui midagi veel tahad küsida, siis lahkelt 5270607,
Piraadike
Tagasi üles
margeke

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 8:39 pm    Teema: Vasta viitega

aitäh vastamast ja infot jagamast.ei ma pole töövõimetust taodeld kuna ei tea neist asjust mitte midagi.tahax teada mis see sukk maxab ?olen töötu hetkel ja ega raha ju puu otsas kasva.lähen esmaspäev punkteerima ja uurin arstil mis ja kuidas asjad käivad.ja sukast pole arst rääkind midagi nii,et selle koha pealt samuti tyhi maa:-)mul alles eemaldati siin niidid ja kas võib seda siis kohe kadma hakata?praegu on küll jalg vähe paistes just kintsust põlveni aga raske käia normaalselt.arst nagu mainis, et see normaalne kuna paraneb ja taastub kõik.oh nüüd tekkis kohe mure ...mul pole õrna aimugi milline see sukk välja näeb äkki keegi teab kust netist saax näha?ärge siis imestage mu küsimusi Smile
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 8:56 pm    Teema: Vasta viitega

http://nagi.ee/photos/vahiuhing/18643583/in-set/263527/
demonstratsioonesinemine Wink
Tagasi üles
margeke

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 9:08 pm    Teema: Vasta viitega

aitäh pildi eest nüüd on aimu vähemalt.ja palju selline maxab ja kust saab?
Tagasi üles
piraadike

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 9:25 pm    Teema: Vasta viitega

Töövõimetuse ja puudega tegeleb sotsiaaltöötaja - PERHis on see Kristi vist, enne oli Reelika - aga ka siit lugeda
http://www.sm.ee/sinule/puudega-inimesele/puude-voi-pusiva-toovoimetuse-taotlemine.html
ja blanketid saad siit, mis ära täita http://www.ensib.ee/ekspertiisi-blanketid/
ja siis pensioniametisse viia- ja perearsti ja raviarsti teavitada sellest ja blanketile on nende kontaktandmed vaja- siis sotskindlamet võtab nendega ise ühendust Smile ja siis sina saad mingi aja pärast otsuse.
Blanketti täites POLE vaja liiga tagasihoidlik olla, aga sotsiaaltöötaja oskab nõu anda kui tema käest küsid - mina võin ka aidata, olen seda juba mitmeid kordi teinud ( iga kahe aasta tagant... lootuses et järgmist korda ei tule Smile aga nii teevad ka inimesed kes on kaotanud ntx jala Sad)

Aga tugisukki saab näha seal Gadoxis- ja Merimetsa tervisekeskuse juures pidi parem valik olema kui Mustakal, aga sa võid ette helistada ja uurida, nad seletavad suht lahkelt. Sukad käivad numbriga, selleks peab ennast üle mõõta laskma. MInu kogemus on et nad mõõdavad varuga, st tugisukk peaks veidi tihedamalt olema, et temast kasu oleks- minul kukkus esimese mõõtmise sukk käimisel alla... järgmine kord ostsin number väiksema Smile
http://www.gadox.ee/est/products/ortoosid/ravisukad_ja_%E2%80%93polvikud/?productID=380&scroll=0
mul on sellised suht tugevad - jalga raske saada alguses kui harjunud pole... aga varsti läheb nagu lupsti - varvas lahti ja ülevalt silikoonkummiribaga, seisab ise üleval ilma millegita, täitsa mugav on. Mina kannan tavalielt laiu pükse ja selle all siis ühte sukka - vahest kui eriti pidulik ja tahan kleidi panna, siis panen mõlemasse jalga Smile
Ma ise pole Gadoxist ostnud, Terviseabis (Magdaleena haigla juures- nad enam ei saa toodud kuidagi, seal pole juba sügisest saadik midagi) maksis sukapaar üle 30 euro, nohh et seal on ju kaks sukka ja nad peavad suht kaua vastu: sukad on ikkagi sukad ja vahest lihtsalt juhtub midagi - aga vahest ikkagi oli sukk minu kalleim riietusese Smile

terv, P.
Tagasi üles
margeke

PostitusPostitatud: Reede Juun 01, 2012 11:07 am    Teema: Vasta viitega

no näed jälle targem .lähen perearstlie täna uurin maad:-)
Tagasi üles
margeke

PostitusPostitatud: Reede Juun 01, 2012 1:54 pm    Teema: Vasta viitega

arstilt tagasi ja oh jumal haavas väike põletik sees.....tugisukkadest ei tea perearst ööd ega mütsi.tahtsin uurida kas joodisalvi ikka tohib pületikus haavale panna?nii mul perearst tegi...oma kirurgi ei taba enne esmaspäeva.... Very Happy
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Juun 01, 2012 2:33 pm    Teema: Vasta viitega

joodile allergiline pole, siis ikka võib Cool
Tagasi üles
margeke

PostitusPostitatud: Reede Juun 01, 2012 3:41 pm    Teema: Vasta viitega

enda teada pole Very Happy mingi aeg tagasi kasutasin seda siis ei olnud küll midagi:-)
Tagasi üles
Tiiu

PostitusPostitatud: Esm Juun 04, 2012 5:55 pm    Teema: Tugisukad Vasta viitega

Üks tuttav käis veenilaiendite opil ja ostis tugisukad vana ajakirjanike maja 2. korruselt Sukakabinetist - Pärnu mnt 67a. Pidi olema profülaktilisi ja meditsiinilisi sukki. Mul on apteegist ostetud, ilmselt profülaktilised.
Tagasi üles
margeke

PostitusPostitatud: Esm Juun 04, 2012 6:16 pm    Teema: Vasta viitega

nüüd siis arstil käidud.uurisin asja ja suunas mu toreda füsioterapeudi juurde.kes tegi puust ette ja punasex miks on sukki vaja ja milliseid täpselt.suunati mind ajakirjandus majja.seal mingi sukakabinet.mulle soovitati varbast kinniseid.nii,et suvi tuleb sukkades:-)aga see ju kõik ikka oma tervise heax:-)
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit