Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Port a cath!

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Annyka

PostitusPostitatud: Kolm Juul 25, 2012 4:01 pm    Teema: Port a cath! Vasta viitega

Ei osanud täpset kohta leida kuhu see teema püstitada.
Nimelt sooviksin teada kui kaua on kellelgi port a cath naha all olnud? Port a cath ehk siis tsentraalveeni port ja kateeter.
Endal jookseb varsti üheksas kuu. Viimased neli kuud pole olnud vaja seda kasutada. Hakkab juba vaikselt lihases valu tekitama ja on nii naha lähedale kasvanud, et lihtsalt väga ebamugav.
Teab ka keegi kaua selline asi naha all olla tohib?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Esta

PostitusPostitatud: Nelj Juul 26, 2012 4:37 pm    Teema: Vasta viitega

Minul on port olnud pooteist aastat ja arsti sõnul võib see olla aastaid. Ehk teisisõnu ütles ta, et ärme veel kiirusta selle ära võtmisega. Ca 6 nädala tagant käin seda loputamas ja mõnel korral on ka vereanalüüsi jaoks sealt verd võetud. Teoreetiliselt saab selle kaudu kompuutris käies ka kontrastainet süstida, kuid praktiliselt ei ole minu puhul seda võimalust kasutatud.

Pean tõdema, et mind igapäevaelus see üldse ei häiri. Kõhuli ainult ei saa hästi magada ja raskusi ei tohi õlgadest kõrgemale tõsta.
Tagasi üles
Annyka

PostitusPostitatud: Teis Aug 21, 2012 10:20 pm    Teema: Vasta viitega

Minule ei ole loputamisest mingit juttu tehtud. Võib siis öelda, et viis kuud pole seal juba midagi läbi käinud. Rolling Eyes
Tagasi üles
mkb

PostitusPostitatud: Kolm Märts 27, 2013 9:21 am    Teema: Vasta viitega

Vana teema, kuid arst minu küsimusele otseselt ei vastanud, mida pordiga teha tohib.
Nimelt keemia praeguseks hetkeks läbi, uuringud 22.04.
Siit ka küsimus, missuguseid füüsilisi tegevusi tohib pordiga üldse teha ehk mida peale kõndimise teha saan, et keha vaikselt vormi ajama hakata?
Kui palju ja kas üldse tohib mingisugust raskust tõsta?
Siinkohal ei räägi ma õlgadest kõrgemale tõstmisest.

Ehk teab keegi täpsemalt piirangutest ja lubatud asjadest jutustada.
Ning kui kaua peale ravi porti sees tasuks hoida?

Tänud ette.
Tagasi üles
Esta

PostitusPostitatud: Kolm Märts 27, 2013 9:31 am    Teema: Vasta viitega

Pean tunnistama, et mina end väga füüsiliste tegevustega piiranud ei ole. Samas ega ma mingeid raskusi pole väga ka pidanud tõstma. Suusatan, jooksen, ujun... jõusaalis raskusi ei tõsta. Laps kaalub oma 14-15 kilo ja teda ma küll sülle võtmata pole veel pordi pärast jätnud. Seega, mina elan koos pordiga suht igapäevast elu. Välja arvatud siis see, mis juba mainitud, et raskusi õlgadest kõrgemale ei tõsta.

Mis puudutab ajaliselt seda, kaua port on, siis minul saab peagi kaks aastat ravist mööda ja arstiga on juttu olnud, et põhimõtteliselt võiks pordi ära ka võtta. Aga ega ma ise ei ole ka asjaga väga kiirustanud - mind ta ei sega. Smile
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Teis Mai 14, 2013 7:41 pm    Teema: Vasta viitega

Minu on ka port. Mind ei häiri igapäevaelus üldse. Olen pigem selle üle väga õnnelik. Mugav on sinna ravisid teha kui ootamatult vaja ja ka verenalüüsi hea anda.

Minule öeldi , et portaga ei tohi käsi üles tõsta väga palju ja raskusi pole soovitatav tõsta selle käega. Mina trenni tegema hakata küll ei soovitaks sellega , sest kui ravist ikkagi vähe möödas , ei tea iial kuna seda vaja kasutada ja kui see end seal naha all ümber pöörab ja juhe sõlmes siis on see vaja välja opereerida lisaks veel infektsiooni ohud.

Mina isiklikult magan kõhuli ning tihti peale käsi ülepea . Väldin raskuste tõstmist ning tahtlikult selle käega ei vehi kõrgustesse.

Loputuse osas 6 nädala tagant peaks seda loputama , muidu ummistub lihtsalt ära ning opereeritakse välja. Muidugi tean ka juhtumeid kus inimene pole pool aastat seda loputanud ja on õnneks läinud pole midagi juhtunud aga no parem karta kui kahetseda.

Mina tean , et portat hoitakse tavaliselt 2 aastat aga kui võimalik siis kauemgi. Kui ta juba seal all on töötab ja on terve siis on see ainult positiivne.

Terv.
Kristiina
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi