Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Haigestusin Leukeemiasse .
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
keitykarol

PostitusPostitatud: Püh Aug 12, 2012 9:32 pm    Teema: Vasta viitega

Nii tubli ja positiivne oled.))Soovin sulle jõudu ja jaksu!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Aug 13, 2012 9:11 am    Teema: Vasta viitega

Tere Kristiina!
Palju jõudu sulle kosumiseks!
Puhka nüüd nii palju, kui vähegi jaksad. Haiglas peab tõesti selle privileegi ära kasutama, et on võimalik rahulikult terve päev voodis lesida. Küll sa kodus jõuad jälle toimetama hakata.
Kui kaua sa haiglas nüüd pead veel olema?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Lyblykas

PostitusPostitatud: Kolm Aug 15, 2012 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

Tere tere kõigile lugejatele Smile

Jälle siis mitu päeva möödunud . Olek on selline unine ikka endiselt. Saan vereülekandeid ja trobotsüüte , hetkel enda vereloome ei uuene ( keemia käigus hävitatud ja käibki ravi juurde)

Niii siiis väga kohutav asi juhtus veel minuga . Alles 3 päeva tagasi luges maailma armsaim ja toredaim arst Dr. Lehtmaa mu hambaid üle ja ütles , et oii näed tarkusehambaid ei olegi veel. ( üks välja opereeritud juba ammu) Ja ma rõõmustasn ka , et ei ole jah , et kui need tulevad siis kohe vaja välja tõmmata , et ilusat sirget hambarida viltu ei lükkaks.
Mitu päeva mul juba seal all paremal taga üks ige valutas küll aga me arvasime , et kuna keemiaravi järgselt suu lähebki katki ja igemed tundlikuks , et siis mul vedanud ja ainult üks ige teeb mulle liiga , et muu kõik OK. Ja oh sa isssand tänast ööd siis... põsk , kõrv , pea kõik valutab , suus ige nii punnis ja valus... ok.. kannatasin hommikuni võtsin vaid ibumetini . Hommikul küisisin juba külmakoti , et terve pool pead niii valus. Ja oh imet , vaatab siis arst mulle suhu ja ütleb , oii näed tarkusehammas lõikub. No mida veel?????? Ja tänane päev on möödunud pidevate valuvaigistite all , põsk paistes , ige paistes , pool suud nii valus , et apppi. Ainult peale tilgutiga valuvaigistit on hea olla paar tundi ehk siis praegu. Saan isegi rääkida. Päev otsa ei saanud isegi lõugu natukenegi lahti teha sest valu oli nii hull. Kuna suus praegu rakud ei uuene siis eks see kõik läheb mul natuke valusamalt kui tavaliselt läheks. Opi ka teha ei saa enne kui vereloome taastub. Midagi positiivset on selle hambavalu juures ka. Rõhu sain vähemalt üle 100 Smile Muidu oli koguaeg nibin nabin 100 aga nüüd on olnud 2 päeva juba ilusti 105-120. Eks see ärritatud olek mõjub.

Eks siis kui vereloome taastub ma loodan väga , et saab selle põrgulise välja opereerida. Ei tahaks riskida , et sellist valu veel kannatama pean. Nüüd saan seda valu siin kannatada ma arvan , et veel päris mõnusalt mitu päeva. Külmakott koguaeg vastu nägu.

Olen endale juurde saanud ka mitu mõttekaaslast ja kaitseingleid Smile
Aitäh inglitele , mehele , perele , lähedastele ja kõikidele , kes te loete ja toeks olete . Ärge kartke kirjutada.

Olge tublid ja hoidke ennast ja lähedasi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Lyblykas

PostitusPostitatud: Kolm Aug 15, 2012 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

Kersti haiglas pean ma nüüd olema hetkel nii kaua kuni vereloome taastub. Arst arvas , et järgmine nädal keskel või lõpupoole peaksid rakud ise toimetama juba hakkama. Ja kui näidud lähevad normaalseks siis saan korraks koju enne järgmist keemiat. Ma väga loodan , et ma saan koju , et ma haigeks ei jää ja haiglas olemine väga pikaks veniks.

Kuigi ma koju minekut veitsa kardan... Bakterid ju ikkagi... toimetama ma ei pea nii pea hakkama õnneks. Kolisime ju päeva pealt tartusse minu vanemate juurde. Ja seal hoiatkse mind kindlasti vati sees . Ja kindlasti koju jõudes hakkab kõik valutama ka hirmust , et ei ole ju nupu vajutusega meditsiini töötajaid ja arsti mul.

Kuid kõik läheb ju hästi ja plaani päraselt ja küll ma oma hirmust üle saan. Ikka veel on kõik nii uus mu jaoks Smile
Tagasi üles
Tiiu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 15, 2012 9:42 pm    Teema: Vasta viitega

Elan Sulle väga kaasa. Saadan Sulle siit palju jõudu kõige talumiseks! Tiiu
Tagasi üles
theum

PostitusPostitatud: Kolm Aug 15, 2012 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

Hea kuulda, et sul normaalselt läheb. Kas sul on ka täpsemalt teada, kas sinu ravi eeldab ka tüvirakkude siirdamist või esialgu mitte?
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2012 11:03 am    Teema: Vasta viitega

Suured tänud kõigile heade sõnade eest Smile

Theum arvatavasti ikka siirdamine ka. Kuigi otseselt vist mul pole seda markerit veres , et kohe näidustatud aga siirdamisega pidi haiguse paremini ära kinnitama.

Millisel puhul seda siirdamist ei tehta?
Tagasi üles
theum

PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2012 12:41 pm    Teema: Vasta viitega

Lyblykas kirjutas:
Suured tänud kõigile heade sõnade eest Smile

Theum arvatavasti ikka siirdamine ka. Kuigi otseselt vist mul pole seda markerit veres , et kohe näidustatud aga siirdamisega pidi haiguse paremini ära kinnitama.

Millisel puhul seda siirdamist ei tehta?

Siirdamist ei tehta siis, kui saavutatakse esmase keemiaraviga kohe väga head tulemused s.t. halvaloomuliste rakkude kadumine verest. Siis toimub jälgimine.
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Laup Aug 18, 2012 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tere tere kõigile Smile

Theum verest on mul vähirakud muidu läinud , luuüdi kohta ei tea sest uut proovi pole veel tehtud. Aga siirdamine ikkagi on minu arusaama järgi ( arstide jutust) kinnitus haigusele , et see hiljem tagasi ei tuleks. Sest kui ei siirdata siis on suurem oht , et tuleb tagasi. Vähemalt nii olen mina aru saanud.

Niiiii aga kuidas mul siis täpsemalt praegu läheb?

Eile õhtul tekkis palavik 38.1 . Tundsin end pool päeva tegelikult juba kahtlaselt.Pea valutas imelikult , muidu valutab ju hammas ja pool pead aga nüüd oli kukal kange ja sihuke kahltane. Õhtul siis lasin ennast juhtmetest lahti teha, et saaksin du¹¹i alla minna . Seisin juba seal vannitoas kui palusin mehel ikka kraadiklaas tuua ja jumal tänatud , tema muidugi ohkis , et ma friik , et koguaeg kraadin ennast . Aga näed oligi 37.6 . Kutsusin kohe õe ja jätsin oma õhtuse veelobistamise ootele. Suht ruttu tõusis palavik 38.1 peale. Võeti verekülvid kateedrist ja veenist. Kuna veenid mul jube peidus alati olnud siis sellega sai ikka kõvasti vaeva nähtud. Külvid võetakse selleks ( mingi 6 või 9 pudelit) , et bakterid kasvama hakkaksid ja , et nad saaksid kiiremini jälile , mis tekitab palavikkupoissi. Veres on põletikunäit ka tõusnud. Kuskil midagi häda aga see vüib ka hammas olla. Hambaga on selline lugu , et öösel tuli hambalt vereklimp väikene , medõega arvasime , et muretsemiseks pole põhjust kuna oli hüübinud veri. TÄna hommikul see kordus aga hammas jäi veritsema. Sain hüübimise süsti ja veritsemine lõppes suht kiirelt. Hambaga ette ei olegi midagi võtta. Vb kui vereloome taastub lõikame iget veidi lahti aga välja vist siiski ei tõmmata kuna on luupõletiku oht. Nüüd siis saan mingit uut antibiootikumi , selle tulemus peaks saabuma siis 72h pärast. SIis näha kas toimib või tuleb midagi muud panna.

Nii ma siis veedan siin oma päevakesi vaikselt. Päev korraga nagu arstid ütlevad Smile

Üks super uudis on ka..... Õde sobib doonoriks Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
...oh seda rõõmu kui teada sain... pisarad voolasid ja voolasid ja voolasid..... nutsin mitu tundi... kõik nutsid ema , õed , minu kallis kirjasõber. See on nii nii hea uudis , et ei suuda seda siiani uskuda. Tõenäosus sobivusele on ju 25% ja meie oleme see 25%!!!!!!
Ma oleks justkui saanud teada , et ma jään suure tõenäosusega elama.Sest kui on lähidoonor siis on seansid , et kõik läheb hästi palju suuremad. Issake te ei kujuta ette mu rõõmu. Nüüd olen kõigeks valmis , mida iganes keemia ravi minuga teeb , kõik haigused ma pean vastu , ma pean vastu sest ma tean , et mu kallis õde on mu doonor , doonor , kes on iga hetk võtta kui midagi vaja , doonor kes on nõus kohe annetama kui arstid vajavad. Issake see on niii super Smile Smile Smile

Teine õde Kairi on mul ka lõpp lahe , tema oli muidugi õnnetu , et tema ei sobi ja ei saa mu elu päästa see eest Heleri tunneb end nii erilisena , peabki tundma , tal on võimalus oma väikese õe elu päästa. Midagi suuremat ja üllamat on raske elul pakkuda. Eriti kuna me oleme õdedega väga väga lähedased.

Aga kõige vanem õde siis eile Fbs jutustades tegi nii vahva luuletuse meile , jagan seda ka teie kõigiga :

Tibul tüvirakke pole,
Ellelt saab neid nii mis kole,
Elle pole kadekops,
muudkui annab hops, hops, hops!

Kallistused ja tervitused kõigile Smile Hoidke ennast ja lähedasi!
Tagasi üles
Eenu

PostitusPostitatud: Laup Aug 18, 2012 9:08 pm    Teema: :) Vasta viitega

Ma ka nutsin ja seda täiega, muidugi õnnest!!! Just paar päeva tagasi ju rääkisime, et see oleks ülisuper värk, kogu selle koleda loo juures
Very Happy

Igatahes uinusin kui õnneuimas inglike Smile Oled kõige tublim Smile Muahhh
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Püh Aug 19, 2012 11:25 am    Teema: Vasta viitega

Eenu sina oled mu väike päikseke Smile
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Aug 19, 2012 11:48 am    Teema: Vasta viitega

Tublid olete! Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
theum

PostitusPostitatud: Püh Aug 19, 2012 11:50 am    Teema: Vasta viitega

Kuidagi väga tuttav on kogu see sinu lugu... Oleks nagu isegi seda kohanud.... Smile

Igatahes pea vastu ja nagu ma juba varemalt kirjutasin, siis nüüd on sinu luksuseks tegeleda ainult enda tervisega ja kõik muud probleemid lükka endast eemale - kasõi jõuga, kui muudmoodi ei saa. Kui su ümber on head inimesed, kes sind toetavad ja aitavad, siis on see võimalik ja tuled sellest kõigest läbi, nagu minagi tulin.
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Püh Aug 19, 2012 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

Theum... eks sa vist nagu oleksidki selle ka ise läbi teinud Wink

Kersti suured tänud Smile ja ka teistele toetajatele!

Oma palatisse ei lase ma ühtegi negatiivset emotsioonid ja kui neid ka tuleb siis tühistan need kohe enda jaoks ära reikki abil Smile

Öösel oli hull palavikuralli. Iga 3 h tagant 38 palavik. Huhh kui tüütu see palavikupoiss on. Kõigepealt külmetad värised , sii saad rohtu (1h) siis higistad (1h) ja siis kuivatad ennast lased voodipesud vahetada , vahetad riided naudid korraks selget olemist ( 1h) ja hakkad uuesti värisema ja külmetama ja kõik see kordub Smile

Nii siis läks meil eile kella 17st kuni täna öösel kella 04.30 sain viimase rohu siis sain higistada end kuivatada ja magama heita kell 06.30 peale protseduure (vered,rõhk,kraadimine,pissiproov). Praeguseks hetkeks õnneks ei ole palavik üle 37.5 rohkem tõusnud. Arst käis ka ütles , et küllap see palavik õhtul tuleb aga , et ma praegu naudiksin kuivana olemist ja selget pilku. Nii teengi!

Mõnusat pühapäeva kõigile !
Tagasi üles
Annyka

PostitusPostitatud: Teis Aug 21, 2012 10:12 pm    Teema: Vasta viitega

Minugi poolt sulle jõudu, jaksu ja selget pead!
Üks suur ja sõbralik kallistus sulle sinna!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 17

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit