Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Haigestusin Leukeemiasse .
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Lyblykas

PostitusPostitatud: Teis Juul 02, 2013 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei.

Mul tekkis eile palavik ja oli ûleüldse kehv päev. Liigesed ja kõõlused ja luud üle keha valutavad. Õnneks ma täna väga ei tunne seda Smile
Siis nahk kuivab hullult. Valge on kõik. Aga see käib asja juurde.

Kael annab vaikselt järele. Veel on natuke paistes ja sinine ja valulik aga kordades parem kui eelmine nädal. Ex siin haiglas ongi nii , et üks häda asendub teisega. Eile andsin palavikuga verekülvid ka. No äkki kasvab midagi reedeks välja.

Ma igaks juhuks ütlen veel nagu ma ka eelnevalt öelnud, et ega kôik on väga induviduaalne ja see mis on mul ei pruugi olla ega tulla teisel. Samamoodi ravimitega, see mis mul aitab ei pruugi teisele mõjuda ja 100% õige olla. Mina lihtsalt kirjutan oma lugu.

Täna sain esimest korda siis 0- verd. ( varem olin B+) ja ab- trombokaid. Ülekanded läksid hästi Smile
Praegu on niivisi , et umbes aasta aega on mu veregrupp ab- sest doonor oli a- ja mina b+. Lõpuks muutub veregrupp täielikult a-.

Reedel on siis 10 päev peale siirdamist ja võiks olla näha mingeid muutuseid. Kuid arst hoiatas ka , et kuna minul see rakkudeta periood oli mrga mega pikk siis võib natuke rohkem aega minna. Aga esmaspäevaks peaks kþll juba neid näha olema kui kõik hästi.

Kallistused ja olen tänu teile tubli edasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
piret

PostitusPostitatud: Nelj Juul 04, 2013 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

igapäev mõtlen kas et sul ikka hästi,ma hoian pöidlaid,varbaid, ja kõike muud mida hoida annab!

Ole tubli,kallistan!!! Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Lyblykas

PostitusPostitatud: Reede Juul 05, 2013 7:53 am    Teema: Vasta viitega

Hei hei... ja kätte on jõudnud see kurikuulus ja kaua oodatud 10 päev peale siirdamist. Näite ma muidugi veel ei tea..

..aga vahepeal on mul hästi läinud ülekandeid pole vajanud . Täna ma arvan saan trombokad.
Palaviku saime kontrolli alla selleks korraks nüüd ootame uut reaktsiooni.

Eile tulid paremale rinnale mega verevalumid. Ja meile jäigi põhjus ausalt öeldes segaseks , et just ühel rinnal ja nii palju. Tänaseks pole see vähenenud.. eks vaatame peale trombokate ülekannet. Siis tavaliselt kõik sinikad kaovad.

Kael on mul peaaegu korras , haigutada veel ei saa ja mingeid kiireid liigutusi teha aga siiski olen juba liikumisvõimeline st. saan keerata pead mitte ei pea keerama kogu ülakeha. Olen paar õhtut ka füsioterapeudi kava järgi end venitanud ja võimelnud siis. Väga mõnus on. Liigesed tõmbuvad ikka nii kokku , et tahaks kõiki jäsemeid koguaeg kergelt kronksus hoida aga nii ei tohi. KÕik peab olema elastne ja sirgu.

Õhtuti võtan unerohtu , et oma unekvaliteeti parandada. Mul ikka mingid imelikud unenäod muidu poevad mu mõtetesse ja ma ei soovi neid näha. Veel on olnud mureks igaöised liigese ja luuvalud mis pidid käma asja juurde , selle vastu olen lasknud enne uinumist valuvaigisti teha. Siis on hea ilma valuta magama jääda ja püsib hommikuni kõik super hästi. Päeval suudan selle ebamugavustunde ja kerge valu ära kannatada aga öösel tundub kõik palju hullem.

Niisiis... annan teile teada ka kindlasti kas rakukesi oli täna näha nagu ka arst ütles et neid ei pruugi veel täna olla kuna mu luuüdi on mitu kuud tühi olnud ja rakkudel natukene raskem mind taastada kui teisi patsiente kelle vereloome siirdamiskeemiale eelnevalt töökorras oli. No eks vaatae kui tublid need doonori õe rakud mul on Smile

Olge tublid ja ilusat päikselist päeva , mina lähen tuttu tagasi. Smile
Tagasi üles
garden

PostitusPostitatud: Reede Juul 05, 2013 10:17 am    Teema: Vasta viitega

Hoian sulle pöidlaid ja varbaid. Tubli oled mega tubli!!!
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Püh Juul 07, 2013 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

Heia heia kõigile Smile

Kirjutan kohe head uudised ära enne kui hädaldama ja pillima kukun.

Neljap. algnäit rakud 0.08 , reedel (10p. peale siirdamist) 0.15 , laup. (11p. peale siirdamist) 0.29 , täna pühap. ( 12p. peale siirdamist 0.55). Jeee.....

Crv 1 (põletikunäitaja) . Hgb püsib ka kaunis. Ülekande sain viimati eelmine laup. Pole kunagi nii pikka vahet olnud. Või no mis mitte kunagi vaid siis veebriarist saadik. Hgb pole mul üldse püsinud pidevalt ülekanded 2-4p tagant. Isegi trombokad on tublid. Peale siirdamist sain õelt tublid trombokad ja need lõid kohe 12 pealt 45 peale. Püsisid viisakalt 5 päeva vist küll... tavaliselt ülepäeva vajan trombokaid. Samuti nüüd olen saanud vaid 2 doosi lisaks. Võrdluseks võin tuua , et siis enne siirdamist kui tulin haiglasse vajasin esimesel päeval kohe 3 kotti trombokaid. See on hea võrdlus , et rakud püsivad ikka peale siirdamist.

Enesetunne ja eripärad on siis sellised , et sügelen aeg ajalt, vahest tulevad mindig suured punased laigud peopessa siis kaovad ära , juukseid tuleb ära. Punetus näost ülepäeva. Nahka ajan nagu uss. Kreemitan ja nühin end peale pesu rätikuga täiega , et surnud nahka maha saada. Ravimitest on suht endine vist kõik... antibitost 3xp , sandimun 24h , acic 3xp, mingi maksarohi 3xp , seenerohi 2xp , maorohi 1xp , nacl+k+mg +na kokteili 24/h.Hormooni hakkasin ka saama. Seda ei tea kui kauaks aga igatahes see on vajalik , et maha suruda igasugu reaktsioone mis võib tekkida nahalööbed , allergiad , rakkude võitlused jne.Hormoon tasakaalustab kõike. Ja siis vastavalt valuvagisiteid mida mul siin läheb üliohtralt.Siis kõhukinnisus oli mingi 5p. Sellest sain lõpuks ka jagu. Hmm... kaelaga on kõik okei... aa parem rind on verevalumeid täis. Kuidagi nahk nii õrn ja siis porta juhtme otsaga kus on klamber ja otsik kuidagi öösel olen ära nühkinud ja kõik väikseid verevalumeid täis. Aga see kõik käib ajsa juurde. Suu ka nats valge aga õnneks katki pole.

Hakkame siis hädalama.... Niiii... kui esmasp.. oli mega vässu , teisip tegi kael veel põrguvalu .. kolmap tundsin end hästi .. isegi võimlesin .. neljap oli ka hästi võimlesin.. reede oli ka hästi kuni õhtuni.... järsku tunnen , et selg võtab tuure üles muidkui valutab ja valutab... mõtlesin et no mis nüüd siis... et mujalt ei valuta ja aind vaagnaluu ja rindkere. Olin siin juba käpuli voodis ja pisardasin , kutsusin medõe et appi keegi murrab mu luid pooleks. No tuvastasime siis et luuüdikohad valutavad kust on proove võetud ja see siis see koht kuhu doonorirakud end istutavad ja hakkavad vereloomet tekitama ja rakke kasvamata. Ei teagi miks minul see sellise metsiku valuga välja lõi , arvatavasti sellepärast, et olen aprillist saadik ju tühi rakkudest st. luuüdi on asendundu rasvarakudega ja kehal on tõeline shokk , et nüüd on tüvirakud kes veel toodavad omakorda teisi rakke. Kõik peavad ära mahtuma aga tundub , et ei mahu. Teadsin alati , et on mingi rakuvalu aga no selline , et lausa pisardama võtab ja käpuli maha ajab noo... seda ma küll ei oleks oodanud. Valuvaigisteid teeme üsna ohtralt tramadoli ja diclot otsa. Eile näiteks ma ei saanud terve päeva voodisse , kui kl 11 tulin voodist välja , et lasta pesu vahetada(iga päev vahetatakse pesu , mina siis sel ajal käin dussi all ja panen uued riided, ekstra puhas kõik peb olema) , ühesõnaga siis voodisse pikali ma enam ei saanudki , selg tegi nii valu. Sain ainult kas istuda toolil või seista. Nii mu päev mööduski , õhtuks olin nii väsind , sest ka öösel olid valud + pissil peab öösel käima vähemalt 4 korda. Siis nagu ei saagi magada... valuga saab umbes 1-2 ajal ühele poole siis käid wc koguaeg ja kl 6 on juba äratus analüüsid.
Eile õhtul oli kõige hullem valu... see viis mu ikka täitsa rivist välja pisardasin ja suda oli paha ei teadnud kas oksele või mida teha.. ise olin süüdi , sest kannatasin liiga kaua enne kui rohtu küsisin. Aga no saime sellega ka lõpuks ühele poole kuid uni jäi jälle paari tunniseks. Hommikul arst soovitas mul tungivalt magada , sest ma olen nii nõrk , et püsti tõustes kõrvad pinisevad midagi ei kuule ja silme eest must kohe. Üleväsinud , kurnatud. Aga no katsu sa käsu peale magama jääda. Leppisin lausa personaliga kokku , et lõunat ei toodaks ja keegi ei tuleks palatisse paar tundi , et rahu ja vaikus no proovisin mis ma proovisin ei saand unele.
Praegu tunnen küll et vist tudu hakkab tulema.

Ja nii ongi siis , tahan teile veel öelda , et te ei kujuta ette kui armas personal meil on. Kuidas nad mind aitavad ja lohutavad ja mu pisaraid kuivatavad. Kui olen kurb või ärev , siis nad räägivad ja rahustavad. Kui olen õnnelik nad jagavad rõõmu. Nad on mu teine pere. Ma armastan teid kõiki kes te mind siin nii hoolsalt aitate Smile - heh ja nemad omast arust arvavad , et teevad lihtsalt oma tööd.. tegelikult nad ei kujuta ettegi kui suureks toeks ja abiks nad on. Nagu ma enne siirdamiskeemiat juba kõigile personalile rääkisin ,et ärge mind jumala eest üksi jätke ja unarusse , et olge toeks mulle aidake mul see viimane kõige raskem etapp üle elada. Ja nad on seda lubadust 100% täitnud!!!! Aitäh teile

Arstid ütlevad , et kõik on stabiilne ja plaanipärane. Nüüd vaatame mis selle 100 ohtliku päeva jooksul meid ees ootab , kas tuleb mingeid suuremaid äratõukereaktsioone või mitte. Kas tulevad palavikud või mingid probleemid , ootame ja vaatame. Igatahes praegu kiidan iga päev oma organeid , et nad on vastu pidanud ja nii tubld olnud. Samamoodi õe rakukesed on väga visad!!!! Ise loodan parimat aga olen kõigeks valmis , tervenemise nimel . Ega praegugi kui need väga hullud valud tulevad siis läbi pisarate pobisen , et kõik tervenemise nimel, et kannata ära.

Hästi lihtne on muidugi kõigil öelda , et oled tubli ja kannata ära ja peabki valus olema jne... aga tegelt te ei kujuta ettegi mis piin ja torm käib patsiendi hinges.. millised hirmud ja valud meie ööpäevi kujundavad.. mis tunne see on kui sinust ei sõltu mitte midagi.. sa ei saa enda aitamiseks pm midagi teha sa lihtsalt ootad ja kannatad.. tegelt on see kõik üsna hirmus ükskõik kui positiivses võtmes seda asja kirjutada..

Nii aga nüüd küll sai siia väga palju infot Smile Head lugemist ja annan varsti jälle teada , kuidas ja mis see siirdamine ja kõik sellele järgnev täpselt on.

Kallistused kõigile!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Juul 08, 2013 7:50 am    Teema: Vasta viitega

Lyblykas kirjutas:

Hästi lihtne on muidugi kõigil öelda , et oled tubli ja kannata ära ja peabki valus olema jne... aga tegelt te ei kujuta ettegi mis piin ja torm käib patsiendi hinges.. millised hirmud ja valud meie ööpäevi kujundavad.. mis tunne see on kui sinust ei sõltu mitte midagi.. sa ei saa enda aitamiseks pm midagi teha sa lihtsalt ootad ja kannatad.. tegelt on see kõik üsna hirmus ükskõik kui positiivses võtmes seda asja kirjutada..

Selles on sul õigus, et ega kõrvalseisjad ei saa tõesti kõigest sellest aru, mis selle raske haigusega võitleja hinges toimub. Meie, kes ka ühel või teisel moel sellest ise läbi oleme käinud (või mõned alles teel), natuke aimame. Peamine, et ei tohi lootust kaotada. Lootus annab jõudu kõigest sellest üle olla.
Veel on väga hea lugeda, et haiglas on sul nii toetavad ja hoolivad abistajad. Arstid ja õed, keda usaldada, kellele loota ning teadmine, et võid iga hetk nende poole pöörduda ning abi saada - see on vaata, et veel kõige tähtsam. Ilma selle tundeta oleks ikka väga raske.

Kõike head sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Eenu

PostitusPostitatud: Esm Juul 08, 2013 9:19 pm    Teema: :) Vasta viitega

Lyblykas kirjutas:

...aga tegelt te ei kujuta ettegi mis piin ja torm käib patsiendi hinges.. millised hirmud ja valud meie ööpäevi kujundavad.. mis tunne see on kui sinust ei sõltu mitte midagi.. sa ei saa enda aitamiseks pm midagi teha sa lihtsalt ootad ja kannatad.. tegelt on see kõik üsna hirmus ükskõik kui positiivses võtmes seda asja kirjutada...

Kallistused kõigile!

Nii täpselt kirjutasid, neid hirmutundeid ja valusid ei anna isegi mitte kirjeldada! Lihtsalt ootad ja kannatad, elad üks päev korraga!!! Fuiihh, kuidas ma vihkan seda lauset.

Kõik, kes sellises olukorras normaalse oleku säilitavad on üliinimesed. Rasked need hirmud ja tunded on, aga kui on toetavad sõbrad, tuttavad, sugulased,omaksed on seda kõike kergem taluda. Ei taha isegi kuulda inimestest, kes raskel hetkel selja pöörasid (nagu ei olekski Sind olemas, nagu ei oleks Sind olemas olnudki)!

Nii hea, et meil on olemas inimesed, kes meid igal ajahetkel toetavad! Smile

Krissu ole sama päikeseline edasi!!! Smile
Tagasi üles
piret

PostitusPostitatud: Kolm Juul 10, 2013 3:18 pm    Teema: Vasta viitega

KÕIGE TÄPSEM LAUSE LÄBI AEGADE!

Oled väga tubli ja loodan et need pikad 100 päeva kiiruga mööduvad mõtlen su peale! Smile
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Nelj Juul 11, 2013 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei...

Aeg lendab... vaatasin , et viimati kirjutasin pühap. jessuke.. palun vabandust!

Hetkel seis siis selline , et rakud toimetavad kenasti . Leukotsüüdid 3.3 , Hgb 86 , trombokad 43. Näidud väga kenad. Hetkel saan veel veeni rohte. Järgmisest nädalast hakatakse suukaudu mulle rohtusid andma ja katsetama uuesti kõiki konsentratsioone paika. Veeni kaudu on seda lihtne teha , tulemus on kohe järgmine hommik ja kui kogust vähedada muutub ka konsentratsioon õigemaks aga tabletikesed imenduvad kauem ja tulemuse saame paari päevaga alles. Ravimi kogused on vaja haiglas kenasti paika saada , et kodus ei oleks probleemi rohtudega.

Enesetunne on ok arvestades kõike.. pisut hädaldan ka kindlasti postituse lõpus aga tegelt võin öelda, et kõik on täiesti kannatatav personali abiga Smile

Mis mind siin siisn piinab... no kael on meil peaaegu korras.. mingi tükk seal veel istub aga küll see ajaga ära läheb.. Vererõhk on kõrgeks läinud hüppab mul siin maximum on vist olinud 159/109 aga pulss püsib vähemalt ilus alla 90 koguaeg. Rõhu kõrgenemine on täiesti normaale minu raviskeemi juures kuna saan sandimuni ja hormooni. Tänasest hakkasin hormooni 2 korda päevas saama. Edaspidi see ka suukaudu nagu ka sandimun (9 kuud) . Siis... hormoonist sain kõikvõialikud kõrvalmõjud unetus ( olin üleval 3 ööpäeva isegi unerohuga ,mega ärevus , olin nagu energiapomm) , luuvalud , higistamine , punetused , sügelused. Kõik toredad asjad mis saada saab. Midagi teha ka pole , see käib ravi skeemi juurde ja me saame aind leevednada neid sümptomeid. Nüüd õnneks magan ikka mingi 01.30 umbes uinun xanaxiga (0.50 roosaga) ja magan siis umbes 6-7 ni. Ja olen jumala ergas päev otsa , ajukas tegelt.. seesihuke petukas.. tegelikult ma tahaksin magada aga hormoon teeb erksaks. Arst ütles ka et kui väga erutatud olen ja ärev , et siis võime xanaxi kogust suurendada ka aga no ma otsin endale siin tegevust vapralt Smile Selja valudest olen saanud nii palju üle , et õhtul magama heites lasen endale valurohtu teha , sest pikali olles on selg mega valus. Ega vist rohkem polegi midagi hädaldada... tuleb istuda ja oodata ja vaadata kuidas keha uute rakkudega kohaneb ja kuidas vastu võtab ja kas sõda tuleb või mitte. Muidugi loodan , et ei tule aga no iial ei tea.

Mis siis veel .. aa näiteks sinikad tulevad mul väiksed igale poole aga see pidi normaalne olema , kuna need ravimid mida ma saan tevad veresooned hästi õrnaks ja õhukeseks ja siis need võivad veitsa lekkida. Ise olin nii mures aga arst ütles , et ma totulotu ja muretsen üle . Aga eks see pinge ja muretsemine käib asja juurde. Tahaks ju niii väga , et kõik hästi läheks.

Tore on veel see , et mul kaks üli toredat sõpsut ka samal ajal siin haiglas oleme kõik 3 järjest palatites siirdatud kõik paari päevaste vahedega Smile Nii nunnu on iga hommik lugeda mida keegi oma magaata ööst räägib jälle või mille üle keegi kurdab Very Happy küll söök paha , küll valutab , küll kõht kinni , küll rõhk kõrge . Kõigil mingi mure pidevalt , samad mured tegelt on meil kõigil aga mingite paari päevaste vahedega. Kallid olete naabrikesed Smile!!!!

Kuna see tunnete teema läks hästi paljudele korda... siis mina sain oma õed ja mehe paika tunnete osas kui ma panin neid läbi lugema sellised materjalid :
*http://www.kasvaja.net/V%C3%A4hk+ja+seksuaalsus/id/42/
*http://www.kasvaja.net/L%C3%A4hedastele/id/35/
*http://www.kasvaja.net/Kui+lapsel+on+v%C3%A4hk+%E2%80%93+sagedasemad+k%C3%BCsimused/id/480/

Olgugi , et paljud teemad mind seal ei puudutanud aga käskisin ikkagi neid lugeda ja mõttega ja mõelda... mis see toetamine siis ikkagi on... kas tõesti see , et tood mulle haiglasse süüa oled 30 minti siin ütled et ära nuta ja kõik läheb hästi SINA SAAD KINDLASTI TERVEKS ... või hoopis midagi muud...???? Kõik need teemad seal puudutavad kaudselt või lähedalt meid haigeid ja meie peresid ja tuttavaid. Seal on väga häasti kirjutatud kuidas haige ennast leinab ravi ajal... et ta elab selle leina perioodi , isiksuse muutumise kuidas kõik me tegelt sisemiselt läbi elame ja teistele seda ei näita.. kõik me oleme mõelnud oma matustest ja asjadest... keegi meist pole rahul peeglist kiilakana ennast vaadates.. see , et me selle üle nalja heidame või selle pärast teiste ees ei nuta , ei tähenda , et see meie elukvaliteeti ei mõjutaks...Või see kui te lähedased ütlete , et oh sa pole üldse kiilakana kole... commoooon !!!! Lähedased tuttavad ja patsiendid... rääkige oma perega muredest ja laske neil lugeda infot.. ja päris tõsiselt.. las patsient olla õnnelik.. teie terved inimesed suruge oma emotsioonid alla.. ärge valmistage pisematki pettumust oma kallile haigele... mõelge kõik läbi enne kui te midagi lubate/teete/ütlete... see on meile oluline.... me pettume aastaid oma ravide ajal aastaid järjest ja igapäevaselt , kellel vähem pettumusi kellel rohkem.. pole vaja neid veel juurde tekitada...

Hodike ja armastage üksteist.. nautige elu.

Kallistades ,
Kristiina
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Teis Juul 16, 2013 11:51 am    Teema: Vasta viitega

Tere tere kõigile huvilistele Smile!!!!

Alustan jällegi näitudest siis eilse seisuga : Leukod 5.54 , hgb 90 , trombokad 50+.

Rakkude poolest on kõik oki toki ja kõik kasvab ilsuti , ülekandeid pole väga ammu saanud.

Täna on 21 päev peale siirdamist.
Olen 2 päeva saanud nüüd rohte suukaudu : Sandimun , maorohi,maksarohi ,vedeliku väljutav rohi , vererõhurohi , suhkrurohi, seenerohi . Neid lisanudb ajaga veel . Aga see on positiivne , sest nüüd timmitakse suukaudsed kogused paika ja siis ega polegi pikka pidu enam siin haiglas.

2 päeva on mind juba ka koridori lubatud. Eile käisin esimest korda , kõndida ma väga ei jaksa aga rattaga sõitsin 30min , 3,4km fat burneri programmil. Väga mõnus oli. Mõnus oli välja saada ja mõnus oli end elavana tunda.

Probleeme on meil ka päris kuhjaga... olen jibe hea kõrvalmõjude külge võtja.
Hormooniga ja sandimuniga koostöös siis on selline lugu , et seda ma vist mainisinn ,et rõhurohi tuli peale sest hormoon ja sanikas lükkavad rõhu kõrgustesse umbes 150/100 le . See on mul muidugi lagi olnud aga keskmiselt siis 135/90. Aga minu tavaline on max 100/65. See mind pääastb hetkel , et kuna tavaliselt nii madalaga siis rõhk üliohtlikuks pole tõusnud. Küll aga piirab see oluliselt mu liikumist. Järelvalveta ma koridori liikuma minna ei tohi sest pole stabiilne.
Suurtest vaagnaluu valudest olen üle saanud kuna rakud on rahunenud oma kasvuga siis nüüd kui hakkasin hormooni saama 2 x päevas veeni süstina on liigesed nii läbi. Isegi paar sammu teeb pahkluudele ja põlvedele haiget. Samuti randmed . Niiet tramadoli saan endiselt päevas korra . Öösel magan vaid xanaxiga koostöös , sest hormoon võttis ka mu une , õnnek see kõige ärevam aeg möödas , nüüd juba 3 ööd olen maganud vähemalt 4-5h ööpäeva jooksul.
Lisaks siis avastasime reedel , et mul on 2 tüübi diabeet tulnud hormoonist.
www.diabeet.ee keda huvitab võib lugeda ja eriti huvitav on see video , kus üks naine räägib kõigist organitest nagu virtuaaltuur diabeeti.
Kui nüüd minust rääkida konkreetselt , siis minul on see hormoonravi kõrvalmõju , see pidi pea kõigil tulema aga no mid see ikka väga häirib. Nüüd on siis nii , et eile sain 2 insuliinisüsti lisaks veresuhkru rohule. Mind täitsa masendas see uudis olin pea norgus mitu päeva ja pisar silmas... pettumused ja kõrvalmõjud ikka kõik mulle.. kõik tundus ju olevat nii hästi.

Kuna mul on siirdamisega nii palju toidukeeldusid (värsked todidud kõik puuviljad juurviljad) siis diabeet lisab keelud veel süsivesikud,rasvad ,suhkrud. Kujutage nüüd ette. Peaksin sööma pm kiudaineid väga palju ehk juurvilja ja puuvilja. Kui paljusid juurvilju te ikka kuumtöötlete ( brokkoli,lillkapsas,kapsas,nooo parika ,porgand...ja mõned veel aga praadida ei tohi ainult keeta,aurutada või grillida9 Tahaks ju kuriki või tomatit aga neid ju ei saa.. ütleme nii , et olukord on päris keeruline. Samamoodi puuviljadega.. no palju on neid juurvilju puuvliju mida peame kuumtöötlemist veel nautida... igatahes otsustasin proovida. Saatsin emale ja õdedele mõned soovid , mida võiks proovida , et lihtsalt osta kirsse , maasikaid , tikreid jne ja keeta need vähese veega mulle ära ilma suhkruta muidugi sest suhkur keelatud. Et ehk saan nendega magusaisu ära ja hommikul pudulegi panna , sest moosi enam ei tohi.

Veresuhkrunäidud muidu on mul nii , et 11-17 . Vastavalt siis kas olen saanud äsja hormooni või mitte. Kõik rõhutavad , et see on mööduv nähtus hormooniravi 3 kuud ja siis peaks ka kõik stabiliseeruma aga ausalt see närib mu hinge seest. See on ikkagi lisahaigus. Ja keegi ei ütle , et see 100% üle läheb.

Lisaks siis see diabeet jällegi nõuab iseenesest liikumist sportimist aga samas piirab sest see on ni ebastabiilne , et võin kolkskti jalapealt kokku kukkuda. Niied häda häda otsa... lisaks kahjustab see neere ja maksa.

Tänaseks kutsusin endale diabeediarsti või mingi toiuarsti kellega panen täpselt paika mida ma söön , et veresuhkrut hoida ühtlasena ja madalana aga samas , et kõht ka täis oleks. Kõige magusam asi praegu mida ma tarbida võin on vist joogijogurt või mingi naturaalsem jogurtike. Magusavrk polegi nii hull kui see , et ma tahaks värsekt hirmsasti... Siirdamine paneb omapoolsed toidupiirangud , et mittte midagi värsekt süüa ei tohi ja diabeet just nõuab värsket kiudaient. vaatame mis nad siis kokku leiutavad mulle. Igatahes pidavat koostama erimenüü mulle haigla poolt.

Nokk kinni saba lahti ja vastupidi. Saaks nagu minna koridori trennitama endale jõudu koguma aga liiga ohtlik . Praegu on hormoon mu nii läbi tõmmanud , et isegi kui teen 5 pool kniksu siis põlvedel niii valus aga see pidi kõik nii olema... jube , et see ravi lihtsalt nii kaua kestab.

Eks ma annan teile teada kuidas ja mis siin saama hakkab ja kas saame asja kontrolli alla või mitte.. hetkel on küll kõik need päevad suhkrutase kõrge olnud hoolimata mu toidupingutustest ja ravimitest. Aga anname aega siis asjale , vähemalt sain oma nututujust üle paari päevaga ja nüüd olen vist terve neti juba läbi lugenud mis on kõige kasulikum ja mis mitte jne jne.

Keda veel toitumine huvitab siis leidsin väga hea lehe www.tap.nutridata.ee sealt saate võtta toitumisprogrammi ja toidupäeviku , iga õhtu analüüsib teile mida sõite kui palju milliseid vitamiine , mida järgmine päev võiks süüa ja mida täiesti vältida. Hästi huvitavaid teadmisis saab ja see on TASUTA!!!!!Uurige te ei kahetse , väga põnev on teada saada mida me tegelikult terve päeva jooksul suhu pistame ja mis vitamiine ja aineid täpselt sellest saanud oleme. Lugege igat viidet asjade juurde nii saate süsteemi kõige kiiremini selgeks.

Niii.... kirjutamine peatus kaheks tunniks sest mind külastas resident ja dieetarst ja medõde ja koristaja jne. Selline vastuvõtu paraad oli kohe...

Dieetarstiga panime paika mulle uue toidukava haiglapoolt. Saadab mulle menüüd , kus on kogused ka kcal ja siis paneme vasvatalt mu siirdamis keeldudele ja diabeedi keeldudele kokku menüü. Kusjuures meditsiin kasutab samamoodi nutridata programmi ütles , et see nr.1 mis olla saab. Seega soovitan kõigil nüüd seda kohe kindlasti kasutada. Ütles , et seal arstid analüüsivad ja arvutavad neid aineid ja väärtusi päeva norme jne. Tema ise annab nõu toitumine.ee lehel Dr. Liidia Kiisk. Super naine!!!!!

Nüüd siis hoolega jälgime söömist , sööme ainult kasulike toiteaineid , mis aitaksid mu organismi diabeediga ja samas ei rikuks siirdamis reegleid .

Sain ikka väga palju targemaks. Kasvõi toidukoguste suhtes , ise omast arust sõin eile 150gr kana , näitasin talle tükki millise sõin ,ütles , et see ikka 50gr. Ma igatahes väga väga õnnelik , et sain võimaluse sellise targa inimesega tund aega vestelda ja kõik oma küsimused iga toidu kohta ära küsida.

Sain ka tänased näidud mis olid kahtlaselt lahjad.. eks vahest vereanalüüs paneb pange , ootame homseid näite. Veresuhkur oli 11 , hgb 84 , leuk 5.2 , tromb. 52.

Veresuhkurt mõõdame hommikul kl.06.30 ,16.00 ja 20.00. Loodan , et juba see õige toitumine ja veresuhkrurohi tabletina hakkab mõjuma mulle. Insuliini ei taha enam.. eile sain 2 korda.. see ei pidand väga hea olema. Tahaksime ikka tabletiga hoida ühtlasena veresuhkurt.

Pean jälle oma kallist osakonda ka tänama , et kõik saadavad kohe vastavad spetsid minuga räääkima konsulteerima ja aitama ja muidugi personal ka kogu aeg elab kaasa ja aitab ja mõtleb minuga ja on emotsionaalselt toeks. Smile Kallistused teile kõigile!!!!

Niiisiiis ongi jälle kogu info edastatud Smile

Ilusaid päikselisi päevi teile , nautige suve ja olge mõnusad Smile
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Juul 18, 2013 10:30 am    Teema: Vasta viitega

Kui diabeet on ravi kõrvalmõju, siis kindlasti on see ka mööduv ja tundub, et selles suhtes ei tasu sul väga muretseda. Arvatavasti ei kehti sulle ka paljud need reeglid ning ohud, mis pikaajalistele diabeetikutele.
Head paranemist sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Lyblykas

PostitusPostitatud: Laup Juul 20, 2013 12:13 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei kõigile.

Nii... kuidas minul siis läheb.. tegelikult päris kenasti. Mingeid erilisi muutusi ei ole toimunud. Veresuhkruosas on näidud suht samad iga päev H:12-14 , L:11-14,Õ:12-15. Iga päev umbes nii , tavaliselt õhtupoole tehakse ka insuliinisüst päevas saan 1-2x vasvatavalt vajadusele. Hakkan asjaga harjuma. Õnneks järgmisest nädalast vähendatakse hormooni poole võrra siis on näha ka seda kas veresuhkur langeb , et kas see on hormoonist või siis olen ikkagi ravidega kahjustatud ja saingi diabeedi. No igal juhul peas , et AML saab ära ravitud. See diabeedi värk polegi nii hull. Palju näpuvere torkamist aga elan üle. Kodus pean sellega harjuma nagunii sest hormooni saan ma veel mitmeid kuid.

Hästi paistes olen igatipidi nägu nagu kuu ja kael ja sõrmed nagu vorstikesed , sõrmust ei saa juba mitu päeva kanda jubedalt valutas , jalad on ühtlased pakud all puusadest kuni varbaotsani mitte ühtegi luud ei paista. Keha kogub vedeliku , hormoon paisutab ja sandimun hoiab kõike kinni kehas. Nagu ma ikka selline eriline , kes saaab ju kõikvõimalikud huvitavad kõrvalmõjud.

Unega on ka veel pisut problemaatiline , kipun ikka väga vähe magama.. nüüd siin paar ööd sai isegi ilma xanaxita magatud aga no ikkagi 4-5 h ööpäevas.. minu jaoks veits vhe aga sama sõnneks ei tunne erilist unepuudust. Siin esmaspäevast tänaseni oli küll nii , et pulss hüples äiega ja jalad tudisesid all jõhker isegi wc ei jaksand minna ilma et ei oleks tudisenud ja värisenud. Võtmsie ühe rohu mult maha ja enesetunne kohe kaks korda parem. Sain jälle kõrvalmõju. Siis hakkasin ka B12 vitamiini süsti saama , sest seda mul vähe ja muud asjad on kõik samad. Neelan vapralt tablette , söön korralikult vastavalt siirdamise ja diabeediku toitu. Dieetarst aitab mind ja ma arvan , saame kõik asjad kontrolli alla ilusti.

Muidu on meil siin kõik rahulik.. kui v.a 3 hommikut jalgade nii hullu valu , et paistetasid öösel nii hulluks punniks mulle alla , et hommikul tegime kohe valuvaigistit ja 2h ikka püsti tulla ei saanud. Nüüd ma muidugi määrin ka ennast jälle 4x päevas diclac geeliga. Tundub et see hoiab ka lokalselt valu kontrolli all rohkem.

Õhtuti on mul väga hea olla , käin rattaga sõitmas iga õhtu 30min ( meil on spets profi trenazöör koridoris) , muidugi ma seal sõidan aeglaselt jne aga lihtsalt , et liigesed saaksid liikumist iga päev natukenegi... täna on 26 päev siirdamisest ja haiglas oldud 36p. Esmaspäevast hakkame füsioterapeudiga Pilatest õppima palatis , lasen endale mati tuua ja siis ta hakkab mind õpetama. See pidi aitama just taastuda sisemistel lihastel ja hingamine korda saada ja vabastada pingest organeid jne. Ma arvan see on päris äge sest püstijalu võimelda ma veel ei jaksa . Jaksan rattaga sõita sest see istudes ja jaksan pikali teha matil aga püsti vehkimiseks olen veel nõrk.

Niisiis muresid on siin aga tundub , et kõik mured ajaga lahenevad kenasti Smile on vaid olla rahulikult vaja oodata ja lasta tegutseda arstidel ja muidugi ise peab ka tulbi olema. Ei tohi end lasta siin süldiks. Siis on ikka eriti raske.

Sain ka just tänased näidud : leukod 6.2, hgb 90(eile sain ülekande oli 77) , trombokad 44. Pm kõik sobib meile. Praegu rakud nats kaklevad ja langevad ja tõusevad , et päris ühtlast joont ei hoia ülesmäge. Aga kõik pidi olema väga stabiilne selles osas.

Olge tublid ja kallistused , hakkan nüüd lugema raamatut mis mulle anti ülesandeks nv läbi lugeda " Pilatese süsteem".

Kallistused!
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Kolm Juul 24, 2013 5:20 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei!

Annan teada siis kuidas mul läheb. Näidud ikka kõiguvad vaikselt mõni päev pisut tõusevad siis langevad. Täna lõpuks vähendati hormooni poole võrra. Saan ainult hommikul oma süsti ja õhtul enam ei saa. Loodame , et nädalalõpuks see mõjutab ka veresuhkurt , mis siin ikka lajatab täiega.

Ise olen hästi tubli olnud 100% teine toitumine , igaõhtune rattatrenn . Oeh.... und mul endiselt pole... ööpäevas paar tundi magan. Täna magasin mingi kella 23.00-23.50 ja siis uuesti jäin magama kl . 07.00 magasin kella 8 ni ja üles jäingi. Selline tore graafik.. lisaks on hullud higistamishood sellest suhkrust kleepun tahaks koguaeg end pesta. Endokrinoloogiga peeti ka nõu , tõstsime insuliini koguseid. Loodame , siiski nüüd , et hormooni vähendamine lahendab asja.

Täna käis ka dieetarst vaatas mu nädala toitumise ilusti üle , ütles , et olen tubli ja praegu on toitumine ilusti paigas. Olen olen valinud õiged asjad ja sellega on korras. Muigui üks asi on vale , et mõned vahepalad ma jätan ära nii ei toih sest see kohe veresuhkrus näha ka. Homsest ilusti teen ka ettenähtud vahepalad kasvõi poolikud.

Paistes olen ma ikka aga juba vähem. Nägu on küll pall ja kõva aga jalad hakkavad järgi andma. Isegi võib juba vaikselt tuvastada kus luud olla võiks.
Avastasin paar päeva tagasi , et ma ei suuda tasakaalu hoida. Näiteks pükse seistes vahetada kukun ümber kui pean ühe jala peal seisma. Samamoodi kikivarvuli tõustes kukkusin ettepoole kohe või kui taha kallutasin siis pm oleks pikali käind. Üldse tundsin et raske nätieks ühte jalga tõsta ja toetada siis vaid teisele. Alguses arvasime , et kuna ma nii paistes , et äkki sellest aga tuli välja , et ma hoopis nõrk Very Happy ja kuna ma siin ei kasuta üldse nagu erinevaid tasapidnasid vaid koguaeg sile maa siis juhtubki nii , et need lihased mis hoiavad tasakaalu kärbuvad ja kui mingi selline samm(ntx tavainimene astub üle kõrgema äärekivi) siis mina seda praegu teha ei saaks. Täna sain füsioterapeudilt hästi lahedad tasakaali 2 patja mille peal ma trennin oma tasakaalu nüüd , alguses ta pidi mind ikka kinni hoidma aga nüüd juba suudan ise seal peal tudiseda. 38p voodis ju ikkagi oldud jälle.

Muidu kõik läheb hästi ja olen ilusti siin valmistun uueks eluks kodus.

Aitäh kõigile sellele meeskonnale(personal , dieetarst , füsioterapeut jne) kõik , kes on mulle sellise plaani kokku pannud , et tõesti asjad oleksid hästi ja saaksin koju minnes olla võimalikult tugev ja terve.

Kui uudiseid siis annan teile ka kohe teada. Praegu on olnud suhteliselt tavaline kõik asjad samad iga päev , nüüd meil põnevus jälle ootame mis hormooni vähendamine endaga kaasa toob. Kas halba või head. Loodan ikka , et head aga eks pinge jälle sees kui mingeid muutusi ootama peab.

Hästi palju häid soove teile kõigile lugejatele. Kallistused!
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Reede Juul 26, 2013 6:02 am    Teema: Vasta viitega

Hei hei..

Nooooooo niiiii..... lähen täna koju Smile Smile Smile Smile !!!!!!!!!

Plaan siiss elline , et täna 12 ajal lähen veel diabeediõe juurde saan oma veresuhkru asjad ja siis ongi koju minek. Hormooni vähendati ja veresuhkur on hommikul (enne hormooni väga kena) ja õhtuks on uuesti kena kella 20 ks. Päeval 2 x vajan süsti ( see on siis see aeg kui hormoon aktiivne ja tõstab mu veresuhkurt) Siis kodus ise teen endale näpuvere ja süstin vajadusel siis insuliini. Loodame , et kui nüüd varsti veel saab hormooni vähendada siis saan oma insuliinist lahti.Toitumisprog. jääb peale.

Leukosid on mul 5,.... ei tea täpset nr veel . Enesetunne on hea. Rõõm on suur eile oli hirm. Kuidas ma nüüd lähen koju ja olengi kodus???? Lihtsalt olen kodus ja ei ootagi arsti kõnet , et kuna uus ravi kas 2 , 5 või 10p pärast.. Jälle totaalne elumuutus...

Iga esmasp. on analüüsid. Ja ka nüüd kohe esmasp. uuesti tagasi analüüsile. Muidugi see pole päris see tavaelu aga ikkagi... uhh ma olen elus.. ja saan koju.. kujutan ette juba seda lihasvalu mis ma kodus kohe saan ringi liikudes.

Eks ma siis esmasp. kirjutan uuesti kõigest täpsemalt kuidas see nv kodus läks , ja kuidas esmaspäevane vastuvõtt ja analüüsid jne.

Praegu ootan hommikusööki ja siis hakkan pakkima oma korterit kokku Smile

Ilusat päeva kõigile ,
Krisiina Smile
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Teis Juul 30, 2013 8:42 pm    Teema: Vasta viitega

Tere tere Smile

35 päev peale siirdamist.. 65 ohtliku päeva veel... siis saab elu natukenegi vist vabamalt võtta või vähemalt rohte jääb vähemaks kindlasti.

Olen kodus , toimetan.. nii hea on. Kuigi olen hästi hästi nõrks siis ikkagi väga mõnus on kodus olla.

Trepist üles minna reedel ei suutnud peaaegu üldse , mööda käsipuud vinnasin end üles. Läksin 10 minti raudselt. Jalad ei tööta üldse. Kuigi ma tegin haiglas 2 nädalat rattaga trenni esimene nädal 30 min iga õhtu ( 3km esimene päev ja viimane päev 8.Cool ja teisel nädalal tegin 45min rattaga 12-13km . Kui ma poleks rattaga see 2 näd sõitnud siis ma oleks küll ratastoolis välja läind haiglast. Kõige raskem on ebatasane maa väiksed tõusud , äärekivid , trepiastmed. Haiglas võib tunuda küll et kõnnid jumala hästi aga noo seal on konkreetselt sirge maa ja ei saa arugi , et kui nõrk tegelt oled.
Reede õhtuks olid mu jalad nagu pakud all ümmargused põlvedest kuni varbaotsani kõik oli niiiii ümar.Laup ka paistetasid ja liigesed valutasid .. pühap hakkas lihasvalu . Öösiti ikka võtan valurohtu valutab ikka jalad ja selg.. eks lihtsalt kehal on nii raske. Vahemaad mul siin suured ja pean ikka pingutama.

Kodus siin teen hoolega süüa oma menüüde järgi , et veresuhkrut ise madalamana hoida ja et mul oleks valgurikas toit , et organid suudaksid ravimitele vastu pidada. Mind aitab sellega Dr. Liida Kiisk .

Samuti koristamit on jube palju... aasta aega pm koguaeg haiglas olnud ja no kõik pahn kuhjund igaleooole sest jälle haiglasse joostud ja kõik sinna paika jäetud. Nüüd pean tagant järgi kõik korda sätima ja end uuesti tavaellu lülitama... Samas ega kui aind kodus tohib olla ja mitte kuskile minna ja kellegagi kokkupuutuda , siis polegi midagi targemat teha kui koristada ja endaga tegeleda. Tahaks natuke tugevamaks saada siis saaks minna metsaäärde rattaga sõitma. Praegu on mul veel tasakaaluhäired ja pole nii tugev , et sellist asja teha. Liigun ikka üsna ettevaatlikult.

Täna aasta tagasi ma läksin EMOsse Tallinnas.. ja jäin haiglasse Sad

Öösiti ma ikka ei maga . Täna oli esimest korda selline öö kui ma magasin umbes 5h . Muidu ikka 2-3h. Võtsin eile väikse xanaxi ka lasin välja kirjutada. Ex sellepärast sain ka paar tundi uneaega juurde Smile

Eilsed analüüsid olid korras , ravimid jäid samaks. Järgmine kord vist muudetakse midagi. Magneesiumi sain juurde. Järgmine esmasp. jälle uued analüüsid, konsemtratsioonid ja viiruseanalüüsid jne. Võetakse hästi põhjalikud analüüsid alati esamspäeviti siirdatul , et siis vaatavad kas mingeid lisaravimeid vvaja või mis värk veres toimub. Järgmine nädal tehakse luuüdiproov ka ma arvan.

Nii aga ongi info edasi antud , kui midagi uudist annan teile ka kohe kõigile teada .

Kallistades , Kristiina .
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Järgmine
Lehekülg 14, lehekülgi kokku 17

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit