Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Haigestusin Leukeemiasse .
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Lyblykas

PostitusPostitatud: Teis Sept 24, 2013 9:14 am    Teema: Vasta viitega

Tere tere kõigile!

Huhhh.... olen terve nädala haige olnud.. kohutav. Alguse sai siis teisipäeva õhtust kui hääl ära kauds ja päev otsa tundsin , et nii kipitab kurk ja nina ja mustsõstramorssi oli kibe juua ja üldse kehva olla. Vaatasin siis kurku ja avastasin , et kurgus haavandid ja kurk jumala punane. No siis ol asi selge , et olen saanud viiruse ja polnud väga raske aimata ka kust ma sain sest isa oli 3-4 päeva samamoodi haige kurgu ja nohuhädades. Ometi ta istus suht palju oma toas a oli minust eemal aga no eks samas maas elades paratamatu ikka kuskilt ta tatibakteri saan ukselingilt või segistilt , võimatu mitte saada. Kolmap. käisin kohe arsti juures verd andmas , arst võttis mu kohe ruttu vastu võttis mult isiklikult kurgu ja nina külvid , küll oli vastik , ronis vatitikuga mulle nii sügavale vuh.. ja külvidest ka mingi viiruse kätte saime , viiruse nime ma ei mäleta aga igatahes mingi viirus positiivne ma olen aga ravi see ei pidavat eraldi vajama. Siis hakkas mul ka hammas meeletut valu tegema ja selle vastu hakkasin metronidazoli võtma varasemalt olen seda väga hästi talunud kuigi see on selline anitibiots mis tekitab 80% inimestel meeletu iivelduse ja oksendamise siis varem pole mul seda olnud aga nüüd ei kannatanud minagi seda rohtu. Iiveldas ja siiani iiveldab kuigi ma lõpetasin rohu võtmise juba üleeile. Nüüd vaikselt taastun , nohu on veel päris suur aga kurk sai mul juba mitu päeva tagasi imekombel terveks hääl veel on selline nagu ta on aga vähemalt valu pole. Oeh... küll oli kehv nädal magasin pm maha selle nädala ei jaksanud isegi voodist tõusta... mõtlesin eile pikalt ks lähen vastuvtule või mitte.. et kas riksin aga läksin ja õnneks sain head vastused verega on kõik väga hästi... eilsete analüüside ees oli nii suur hirm mul.. ma ei maganud öö otsa ja pillisin juba hommikul.. nii kuidagi ärritatud ja hirmus olin.. ja kuna arst oli nii armas ja lasi mu koju ei käskinud ootama jääda haiglasse vastuseid ( uidu on nii , et annad vere siis ootad 2-5h ja saad vastused) aga minul vedas sain eile ilusti koju minna puhkama. Jane on mul nii armas lihtsalt! Aga kui talle helistama pidin siis läks küll süda pahaks selline hirm oli , et mis ta nüüd ütleb mulle.. aga pisarad tulid kui kõne lõpetasin sest kõik oli korras.. ei tea miks end nii üles kruttisin.. seda sisemist pinget ja muret ei oska sõnadesse panna mida iga päev tunnen.. kinldasti haiged saavad sellest aru aga terved inimesed ei saa mõhkugi aru , sest nemad aind korrutavad et ah mis sa muretsed kõik on okei plaplapla , keegi ei saa aru nendest asjadest mis ja miks mind nii lihtsasti mõni asi ärritab või nutma ajab.. lihtsalt pinge on.. hirm on mis siis , et kõik on hästi ja näidud on korras , hirm on ikka , et iga päev võib juhtuda midagi või vähk tagasi tulla.. loodan et see hirmutunne ja pinge on mööduv nähtus..

Muidu üks huvitav asi veel juhtus , hakkasin nohu vastu sudafedi võtma , sain 3 või 4 päeva võetud ja tunnen mitu päeva , et pulss on täiega laes ja paha olla isegi piakli olles süda hüppas sees. Käisin pühap haiglas pulsirohtu võtmas isegi sest pulss oli koguaeg 120 isgei lamades ja rahulikult olles , tavaliselt on mul 70. Ja mis siis eile selgus vastuvõtus , et sudafed tõstab pulssi kõvasti ja seda mina ei tohigi võtta praegu. Ja metronidazolist hakkas ka mul paha sest need ravimi kooslused mis praegu on ei sobi kokku. Vot nii. Ja mina kartsin juba , et midagi on nüüd südamega , et mul ei ole väga pulsi ja rõhuga probleeme olnud ainult mingist ravimist tingituna aga ma ise ei tulnud küll selle peale , et süütu sudafed võiks sellist jama korraldada.

Mingeid muid muutusi mul väga ei ole nahk kuivad aeg ajalt sügelen aga see kõik on normaalne nähtus. Sinikaid tekib ka ikka vahest aga muiduenam vähem oki toki. Jalad on ka nii palju taastunud , et tahaks juba kõndima minna aga noh nüüd on see nohukene mis mind toas kinni hoiab.

Olge siis tublid ja kui kellegil küsimusi,mureisd või abi vaja siis aitan ikka endiselt rõõmuga.

Kristiina Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Lyblykas

PostitusPostitatud: Kolm Okt 09, 2013 10:36 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei kõigile!

Niisiis aeg lendab jälle käest.. kuigi ma ei tee eriti midagi.. ikkagi see aeg kaob nii kiirelt. Uskumatu koguaeg on esmaspäev. Täna võtsin oma viimase hormooni tableti , nüüd saab hakata mu suur nägu väiksemaks muutuda. Tegelt on paistetus juba poole väiksem ja loodan , et sünnipäevaks 17.10 olen ma enam-vähem juba täitsa kobe. Reedel on mu kallil elukaaslasel sünnipäev 11.10 seega on meil kohe mitu pidu järest Smile
Praegu on mul selline aeg kus ma olen päris väsinud... olen mitu päeva ainult voodis lebotanud , uni ja pea valutab. Põletikunäit oli ka tõusnus 1 pealt 6 peale. Norm oon kuni 8 seega midagi hullu pole aga väike tõus ikkagi. Siis keha peal on mul nagu kananahk külgedel ja selja ülaosas , see on äratõukereaktsioon . Arst ütles , et see on hea , see näitab , et minu ja doonori rakud on siiski erinevad kuigi meil oli 100% sobivus , see näitab seda , et minu õe rakud erinevad minu omadest ja tulevikus ja ka praegu siis õe rakud on nagu ravim minu haigete rakkude vastu. Õe rakud hävitavad minu rakke mis veel üritavad elada ja võimu võtta aga uued doonori tüvirakud ei lase sel juhtuda ja siis ongi kerge äratõukereaktsioon ja olen selline karedake ja pisut sügelev. Selle vastu hetkel midagi ette ei võta , kui läheb hullemaks siis tõstame Sandimuni mis surub imuunsust maha ja ka äratõukereaktsiooni. Aga seni laseme rakkudel võidelda , et õe rakud hävitaksid minu leukeemiat tekitavaid rakke. Muidu oli veri korras kuna hormooni langetasime siis langesid ka leukotsüüdid hetkel on neid vaid 2.5 see eest aga neutrofiilid mis on imuunsus on väga ilusad 1.8 , trombokad ja hgb olid ka täitsa kenad. Magneeisum oli kõvasti langenud ja sellest võib ka mul see väsimus ja peavalu olla praegu , ma ei võtnud nädal aega magneesiumit ja näit kukkus kohe peaaegu poole võrra , nüüd võtan jälle ilusti 2,5 korda päevas kuigi peaks võtma 1 kord päevas aga ravimid on sellised mis viivad kasulike aineid kehast välja ja siis vajan seda rohkem kui ettenähtud. Nohukene on mul ka endiselt ega sellest vist enne lahti saagi kui kevad käes Smile kõndimine on mul väga kobe aga trepist ikka rooman veel üles.

Ja nii ongi , üritan siin tervena püsida ptui ptui ptui , hoian end eemale praegu igasugustest kohtades , tahan 19.okt sünnat pidada elukaaslasega koos nagu ikka ja siis pean terve olema ja triksis-traksis Smile kindlasti olen ka.

Ahhaa üks tähtis asi veel neljapäeval 3.okt sai mul 100 päeva siirdamisest ja sain veel bingo loto võidu ka samal päeval . No milline õnn. Kõige rõõmsam olen ma muidugi selle üle , et 100 kõige ohtlikumat päeva üle elatud , nüüd võiks aasta siidamisest saada ja siis see kurikuulus 5 aastat , oi ma ei tea mis ma siis sellel päeval kõik ära teen kui 5 aastat ja tunnistatakse terveks... oh seda õnne..

Ma olenoma armsale õele nii tänulik oma 100 vähivaba päeva eest , no tänaseks juba rohkem kui 100 päea . Meditsiin on vapustav ikka. Minu arst ja osakond ja kõik on nii vapustavalt super olnud , et ma jääkski tänama neid ja teid kõiki kes mind aidanud ja toetanud ja utsitanud edasi minema ja asja helgemast poolest näidanud. Ja teate ma tänan veel neid eriti aktiivseid Facebooki kasutajaid kes lisavad igast pisasjast pilte üles ja kuulutavad igat oma tegemist Facebookis , teate kui haiglas istud reaalselt 9 kuud ainult kinnises üksikus palatis siis oli päris äge Fb jälgida , olen pm kõigega kursis mis mu tuttavatega toimub/toimus just tänu facebookile , niiet need kes arvavad , et facebook nõme ja oma asju avalikult kuulutada tobe siis tegelt see nii ei ole. Ma olen küll õnnelik , et mind ümbritsevad nii avameelsed inimesed , nii sain minagi kaudselt osa kõikide elust Smile

Kallistused kõigile ja järgmise nädalani Smile Aitäh teile kõigile veel kord!!!!
Tagasi üles
tjotja

PostitusPostitatud: Esm Okt 21, 2013 9:52 am    Teema: Vasta viitega

Kallis Tibuke! Õnne, tervist, päikest südamesse ja silmadesse!Kalli,kalli!
Tjotja
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Lyblykas

PostitusPostitatud: Reede Okt 25, 2013 4:56 am    Teema: Vasta viitega

Hei hei...

Pikk vahe jälle aga see on see kui midagi erilist ei toimu... mu elu on üsna igav..põnevaimpäev on esmaspäev siis saan linna arstile sõita siis käin kuskil lõunatamas ja koju tagasi uut esmaspäeva ootama Smile

Sain oma sünnipäeva väga toredalt peetud nii hea oli üle mega pikaaja oma kalleid inomesi näha , super tunne!!! Pidasin isegi päris kaua vastu poole 2ni. Siis läksime mehega koju ära , mõned suundusid klubisse kuid mina veel ei julgenud minna.

Enne sünnipäeva 14.okt lasin teha luuüdi sest mind on tabanud tohutu väsimus ,stress,peavalu ja mingi ränk süsimust sinikas tuli rinnale. Ehmusin surnuks pm kui nägin seda. Palusin ja lunisin kohe proovi , et veenduda ,et kõik korras , sisetunne ûtles , et proov on korras aga vajasin seda kinnitust , vajasin ,et mu armas Jane seda mulle ütleks ise. Luuüdis olid veel positiivsed muutused selles osas , et rasvarakke on oluliselt vähem. Kes mäletab siis peale 5 keemiaravi mul vereloome ja luuüdi enam tööle ei hakanud ja tûvirakud hävisid aga kuna luu ei saa seest tyhjaks jääda asendus luuüdi rasvaga. Eelmine üdi oli enam jaolt veel rasv aga see kord 2.5 kuud hiljem , nþþd pidi väga kena juba olema. Üleüldse pidin ma verepoolest olema juba pm Heleri , mind pidi ainult näputäis veel olema kuskil peidus.

Praegu ma enamuse ajast magan. Tohutu väsimus on. Eeldan , et see on normaalne. Peale sünnipäeva perioodi neljap.-pühap. Olin mega läbi, ööl vastu esmaspäeva sain sellised liigesevalud nagu mul olid varasemalt , jalad olid paistes nagu pakud. Huh.. sain oma valuvaigisti combo sisse võtta üle 3 nädala.

Praegu on veel natuke muret tekitav mingi ebameeldiv alakõhuvalu..pean vist uuelnädalal dr.Sitskt külastama (naistearst) laskma vaadata äkki mingi pisike põletikupoiss kuskile tekkinud.CRV sii ka tõusis natsa 1 -> 9 nüüd see esmasp. Unustasin küsida sest rohkem panid mnd muud näidud muretsema mis peale hormooni lõpetamist on kolinal kukkunud..leukod 2.4... hgb 90.. mitte just väga eeskujulikud näidud aga ei kurvastanud ka eriti sest seda oli teada , et hormoon tõstis leukosid ilusamaks ja et kui lõpetada siis igasugu hädad kallale tulevad. Veits iiveldab ka mul üle paari päeva. Kõigele oleks lahendus hormoon tagasi panna aga pigem EI ma ei suudaks seda liigeste valu , kukkumisi ja paistes keha enam kannatada. Hakkan just tasapisi taastuma.

Trenni ka pole üldse teinud aind magan ja olen kurvavõitu kuidagi.. tegelikult on kõik väga hãsti nagu arst mulle ûtles , et : "Sa ei oska terveks saada ja terve olla!!!" Nii ongi. Muretsen iga pusiasja pärast, näen õudusunenägusid , ärkan öösel korduvalt üles.. ma isegi kaalun psühholoogi juurde minna hinge ravima.. ega neid kes mõistavad , neid on nii vähe.. ei tea kuidas kõik suudvad nii kergesti eluga edasi minna. Vb minule jättis see 9 kyyd reaalselt haiglavoodis nii suure märgi.. ei tea..või on liiga palju muutusi.. pidin päeva pealt loobuma oma kodust , karjäärist , koertest , mehest..pidin lepuma haigusega piinadega.. leppusin ja aasta hiljem pidin juba uute asjadega leppuma ,uus elukoht , sellega et kui varem võis peale ravisid haigeks jääda iis nyyd ei tohi , kõik see söömine , kodus istumine , väsimus jne... vb liiga palju muutusi.. välimus on totaalselt teine.. ei tea kas tõesti minu jaoks ainult see kõik raske. Muidugi ma tänan ikkagi kedagi iga päev tervise eest,pehme voodi eest, päikesepaiste eest jne. Minu sihikindlys ja positiivsus pole kuhugi adunud aga tunne on, et hing on katki.. tunnen et pean oma hirmydega tegelema.. ei taha oma hirmude vangi jääda vaid elada täiel rinnal ilma stressi ja muredeta, nautid gat päeva , tundi , minutit ja sekundit Smile

Niisiis kokkuvõtlikult füüsiliselt on minuga kõik keika. Mina värsket endislt ei tarbi samuti sokolaadi ja pähkleid. Rahvarohkeid kohti väldi ja lapsi samuti. Puhkan hoolega ja üritan endale sisendada,et varsti olen triksis-traksis jälle Smile päevad mööduvad kokates,koristades,magades ja natuke teen arvutis tööd ka nädalas paaril päeval.

Kallstused kõigile ja õige pea olen ma ka hingelt terve !!!
Tagasi üles
theum

PostitusPostitatud: Reede Okt 25, 2013 7:19 am    Teema: Vasta viitega

Tere!

Väsimus on täiesti normaalne. Esimesed pool aastat olin ma kodus nagu väike laps. Magasin 2-3 korda päevas ja olin väsinud. Samuti oli mul kogu aeg väga külm. Muretsemine on täiesti normaalne ja hirmud käivad sellise olukorraga kaasas. See on mõistetav. Ka minul on hirm. Seniajani, kui mõni viirus ründab, tuleb jälle hirm. Aga teiselt poolt on elu nii suur nauding ja rõõmusid on nii palju, et kõik liigub kuhugi kaugemale. Tunda rõõmu ka kõige väiksematest asjadest - vihmasajust - sügisestest puulehtedest maas, hubastest sügisõhtutest kamina ääres (minul on Smile) - see kõik on õppimist ja tundmist väärt.

Paljud küll räägivad, et need on pisiasjad, aga mina arvan, et elu on nagu mosaiik, mis tegelikult koosnebki pisiasjadest ja kui nendega on kõik korras, siis on ka üldpilt õige ning ka suured asjad õnnestuvad nagu iseenesest. Oluline on lihtsalt tajuda ja mõista oma tegelikke piire ning ennast mitte lõhki tõmmata. Kõik ei saa olla kõiges täiuslikud ja edukad ning pole vajagi. Pigem tuleb õppida nautima seda, mida antud on ja kui see oskus käes, siis lähevad kõik asjad palju-palju paremaks.
Tagasi üles
Piiga1973

PostitusPostitatud: Reede Okt 25, 2013 2:21 pm    Teema: Vasta viitega

Kallis Krissuke,

Mind vaevavad samad hädad -hirmud, meeleolu muutused jne, mõni päev tuleb pisaraid lausa jõena Very Happy , järgmine päev säran nagu päike.
Ka mina olen kaalunud psühholoogi juurde minna, tunnen et hing on katki, aga see võib olla lihtsalt hirm.
Sa ei ole üksi, kullake!

P.
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Püh Nov 03, 2013 11:18 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh Theum ja Piiga kallike Smile

....minu väike tagasilangus.. või siis katsumus..

nagu ma eelnevalt rääkinud siis on mul tõsised hirmud , niisiis tahtis elu mind ise sellest hirmust vabastada - vähemalt nii tundub mulle! Niisiis sain vist esmaspäeval vastuvõtul käies endale mingi pisiku külge , õhtul tundsin juba , et jahe on , teisipäeval istusin juba 3 teki all ja kurtsin emale , et küll on kehv küttesüsteem meil , et nii külm on kodu , et jään siin samas haigeks , et ei pea välja minemagi . Kolmap. läks kuidagi nii , et käisin vanade heade sõbrannadega väljas istumas paar tundi kusjuures veel kahtlesin kas peaksin oa vesise ninaga minema aga samas ei tundud ma midagi , et valesti oleks. Neljap oligi palavik 37.7 käes . Pumm-pumm omad vitsad... mõtlesin algul kuid tegelikult mitte. Sain neljap. valvearstilt kenasti näpunäited , et alustan antibiotsiga mis mul olemas oli ja paratsetamooliga palavik ära , reedel tulin oma arsti juurde analüüsidele , võttis külvid ninast ( need vastused saan homme) ja võttis vere , leukod oli 1,.... väga kehvad j CRV oli 30 . Jätkasime neljap. alustatud antibiotsiga , laup oli läind nohu ja enamus sümptomid , oli küll veits paha aga veetsime väga toreda õhtu õe perega nad tulid meile külla ja panime õhtu otsa puslesid kaksikutega voodis kokku , olid haigele tädile seltsiks. Või siis oli haige tädi neile seltsiks.. kuidas keegi seda õhtut nägi Very Happy ja siis täna pühapäeval tule taevas appi .... tervis nii kehva kõht lahti nagu vesi... no kõht oli ka eelnevatel päevadel lahti olnud aga a la 1-2 korda mitte 10 korda nagu täna kahe tunni jooksul... lõpuks juba oksendasin ja olin loid ja kutsusin ema appi , et viigu mind haiglasse , olin nii loid et tulin öösärgis haiglasse mul oli surm silme ees seal kodus mopi ämbrisse oksendades , midagi paremat ei leidnud samal ajal kui oli vaja potil kõhtu tühjendada , ei tahtnud nagu ema imeilusat vannitoa vaipa kah ära rikkuda Very Happy nonii heakene küll tol hetkel polnud see üldse naljakas , emps kihutas siis minuga haiglasse kuna ma olin kohe kohe oksevalmis ja muu asja valmis ka siis ta pidi huvitavaid manöövreid tegema , et ma ta autot ära ei rikuks . ratastooliga kihutas mu osakonda ja seal mu südamesse rahu saabus.... nägin oma tuttavaid nägusid... arstid õed jooksid minuga tegelema.. Armas Mari Punab tuli mind vaatama ,kuulama ,katsuma,lohutama . Tegime verenäidud ja roe proovi , roeproovi saab homme/ülehomme , verenäidud käes.... ja oh üllatust... kui reede õhtul käisin veel kasvufaktori süsti haiglas saama et leukod tõuseksid siis tänaseks olid need vapustavad 8.98 ja hgb 103 ja CRV 16 no... kuidas nii... näidud on väga okeid ja minu enesetunne nii sant.. vahetasime antibiotsi ka välja sain oma "sõbra" medronidazoli peale , nagu ikka ma oma kõhuhädadega läbi aasta. Eks homme selgub täpsemalt kauaks siia jään ja mis mul viga on , hetkel on mul kõht ikka lahti nagu vesi ja üritatakse taastada minu vedelikupuudust. Vedelikupuudusega olin kaotanud ka vajalike aineid palju ning nüüd "toidame" mind veeni kaudu.

..tegelikult näen ma seda haigust hoopis natuke laiemas plaanis , ma ise arvan , et mu hirm oli nii suureks kasvanud , et ma vajasingi ühte väikest viirust , et sattuda siia mingiks ajaks muidugi ma loodan , et kõik läheb ilusti ja saan ruttu tervek aga nüüd vähemalt pole seda paanilist hirmu enam haiglasse sattuda , kartsin koguaeg , et vb ei ole siin enam nii kodune ja nii hea ja tore.. aga ma eksisin ja nagu öeldakse hirmul on suured silmad oioi kui suured. Minu eest ikka hoolitsetakse siin nii häst kõik käivad vaatavad mind kas kõik on korras , homme tuleb mu enda arst ja küll siis kõik paari päevaga selge on. Igatahes loodan , et kui ma nüüd koju lähen siis ma seda hirmu endaga kaasa ei võta , jätan selle siia haiglasse palatisse , järgmisele patsiendile katsumuseks. Nali.. loomulikult ei soovi ma kellegile mingeid lisakatsumusi.

Oh.. ja näete mis praegu juhtus.. just ma kurtsin põetajale , et olen nii näljane , pole mitu päeva eriti söönud ja täna pole üldse söönud.. ja tuli sisse medõde ja küsis , kas saab mulle midagi tuua.. tlesin nii nalj pärast , et hull nälg on aga toitu pole , et muud asjad on olemas ... ja tema läks ja tõi mulle röstleiva... ja ma ei peagi näljutatuna magama minema...

Kallistused kõigile ja aitäh heade soovide eest siin , fbs , telefonis jne . Nii armas kuidas kõik mind kohe toetama hakkasid ja utsitama tervenemisele. Kallid olete mulle mu armsad inimesed , mu armsad kaaskodanikud siin armsal Eestimaal ja ka mujal väljamaal Smile !!!!!
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Teis Nov 05, 2013 2:13 am    Teema: Vasta viitega

....tuleb välja , et siiski katsumus...

Niisiis.. kuidas minuga on , minul on niiviisi , et enesetunne on väga okei. Päeval olen väsinud ja magan , öösel olen öökull ja klõbistan arvutiga. Näidud on mul enam vähem tänane CRV oli 20 pisut tõusnud võrreldes eilsega loodan , et nüüd rohkem ikka ei tõuse , siis võiks nädalalõpus iseenesest kodu poole sammuda. Täna sain teada , et olen kontaktisolatsioonis ja , et mul on sooltepõletik , mida on mul ka varasemalt keemiate järgselt korduvalt olnud . Tulin väga õigel ajal haiglasse , täna sain tilgana valku , immuglobiini ( seda olen ka varem saanud 1 korra see on see rohi mis tõstab seda immuunsuseliini mida me saame tõsta , teine liin on neutrofiilid ja neid me tõsta ei saa näiteks) . Siis saan ikka koguaeg vedeliku juurde ja vajalike aineid magneesiumi kaaliumi jne. Kõhulahtisust täna enam pole ja loodan , et pääsen see kord pisut kergemini.

Tegelikult miks ma üldse täna nii hilja selle postituse ette võtsin on hoopis seoses minu hirmudega ja emotsioonidega millega nagu teate ma väga kenasti hakkama pole saanud peale siirdamist. AGA AGA AGA tahaksin , et teie kõik saaksite kasvada/areneda/paraneda minuga koos , kes tunnevd sama. Lisan siia postituse lõppu ühe lingi. Lugu selline , et minu õe (doonori õde) naaber hakkas tegema video blogisid. Ütlen jumala ausalt minu pere peab teda hullumeelseks , et pole normaalne , et inimene usub mingit universumit ja , et annetab ja siis saab ise sellest kasu jne ... no igatahes ma vist ka varasemast mainind , et mu pere väga ei usu millegisse , nemad rohkem sellised kes hädas hakkavad mõtetes Jumalat paluna , et a la tee nii , et Tibul hakkaks parem või tee nii , et mul tööl see asi õnnestuks aga sellist sügavat usku ja palumis/tnamis tehnikat , jah võin vist öelda küll tehnika selle kohta päris seda nad ei rakenda ega usu. Tänu nendele video blogidele olen suutnud oma doonor õe peaaegu universumi usku viia ja teist öde ma töötlen veel kuigi juba on edusamme näha. Õpetasin neile alles eile kuidas soovida asju universumilt kuidas seda tuleb teha olevikus , selle peale nad loomulikult tegid seda ikkagi tulevikuvormis ja siis tühistasime 3 korda ilusti ja alustasime uuesti. Lõpuks said need soovid soovitud. Igatahes kui te hakkate Marleni videosid vaatama siis tehke seda nii , et alustate algusest #1 , #2 , #3 , #4 jne... videod on meeldivalt lühikesed 2-3 minti ja kui mingid küsimused tekivad või kahtlete või ei saa aru millestki , et no mida ta jahub seal siis küsige või öelge , et mis sa jahud ehk siis saate seletuse , et ei jahugi vaid räägib päris asjaliku juttu Wink kel väegi viitsimist siis vaadake ja tegelege endaga. Mind see aitab ja mulle ta hullus meeldib , mind ajab naerma endiselt kui mõtlen ühele videole kus ta tantsid nagu segane Very Happy eks igaüks leiab endale asjad mida usub ja katsetab ja mida mitte.
https://www.facebook.com/marlenannabel?fref=ts või siis http://www.youtube.com/results?search_query=marlen%20annabel&oq=marle&gs_l=youtube.1.0.35i39j0l9.2396.6242.0.7656.18.11.1.0.0.1.455.1995.2j3j2j1j1.9.0...0.0...1ac.1.11.youtube.EMIUe5aAyMk

Tsauki kõigile , suured kallid ja suur aitäh ikka ja jälle minu armsale perele , lähedastele , arstidele , osakonnale ja hästi suur aitäh võhivõõrastele , kes te mind aitate,toetate ja minusse usute!!!!
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Teis Nov 26, 2013 4:38 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei!

Sain haiglast välja kohe teisipäeva õhtul , seega veetsin haiglas vaid pühap,esmasp.,teisip.,. Saind metronidazoli peale ja koju ravima. Arst arvas , et ma ei vaja rohkem haiglaravi ja , et haiglas võin veel midagi hullemat külge pookida endale. Kodus sain ruttu terveks.

Verenäidud on mul endiselt kesised.. muidkui aga langevad ja langevad.. enesetunne on väga väsind.. ärkan kuskil 12.00-17.00 vahemikus alles üles ja aktiveerun. Enne seda olen nii väsind , et magan nagu kott. Praegu olen keskmiselt 4-6h ööpäevas üleval. Lisaks on veel mingi nõme lihasvalu mul , terve keha on nii pagana valus. Kõik lihased on nii pinges kuidagi kõvad ja valulikud. Muidu olen palju tugevamaks saanud kõnnin juba trepist kenasti üles küll veel ikka hoian kinni igalt poolt aga vähemalt pole üles jõudes hingetu. Sain nüüd esmasp. jälle kasvufaktori süstikest , et näidud natukenegi tõuseksid.

Muidu erilisi kaebusi ei olegi peale selle , et mu jalad valutavad endiselt pidevalt ja paistetavad aeg ajalt üles jõhkralt . Tahaksin juba olla nii palju taastunud , et saaks õues kepikõndi tegemas käia.. hetkel ei tunne ma et oleksin selleks valmis... tunnen end kuidagi hädise ja nõrgana. Eks igal asjal ole oma aeg. Ju mulle see 9 kuud 12 st voodis lebamine haiglas mõjus ikka nii laastavalt , et nüüd teise 12 kuud taastun ja kogun jõudu. Mis seal ikka vaja koguda siis kogun Smile

Tervitused kõigile lugejatele ja palju tervist teistele armsatele patsientidele , kes osakonnas vapralt võitlevad ja neilegi kes kodus taastuvad ja üritavad tavaellu sulanduda tagasi. Kallistused osakonnale ja arstidele. Aitäh , et mind terveks tegite . Smile

Olge tublid ja hoidke oma kalleid lähedasi! Tundke elust rõõmu.
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 10:17 pm    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile!

Mõtlen jällegi , et millest alustada.... no alustan näitudest.. näidud pole just ideaalsed olnud mitu kuud on leukotsüüdid muidkui langenud , umbes kuus korra olen saanud kasvufaktorisüsti siis on 24h jubedat valu sest rakud pressicad luuüdist välja ja siis jälle kuu jooksul tasapisi langevad , nüüd jõulude ajal 23.12 tehtud analüüs oli üle 3 kuu meil leukotsüüdid tõusnud ... oh seda rõõmu.. nad küll polnud ulmeliselt head kõigest 3 aga siiski , tähtis on see et ei olnud grammigi langenud . Nädal tagasi saim terveks , olin 2 nädalat haige algas köha nohuga ja siis saib veel mingi viirusliku sooltehäda otsa nii hullusti kohe , et oksendasin 7-8 korda ja kõht vesilahti ja lõpuks minestasin ära wc sest jaks sai otsa ja nii pagana paha oli. Arst oli väga toetav ja telefoni otsas muidkui julgustas mind et proovi nüüd seda rohtu ja toda rohtu ja pea vastu , et proovi koju jääda ikka , sest haiglas võib veel lisahaigusi ju saada ntx kopsupõletik jne , kodune ravi hetkel mulle kasulikum. Ja kuna mul koju terve arsenal rohte varutud igaks juhtniks siis arst arvas , et osakonnas nagunii midagi suurt rohkemat teha ei anna minuga , nii ma siis koju jäingi ja üle selle hulluse elasin. Mul oli ikka nii kehv seis , et lasin emal voodisse panna koerte pissilapid(ned lapid kus kile all ja peal pehme materjal mis tittedele voodisse pannakse) sest olin nii pahupidi omadega et kartsin et vb ei jaksa õigel ajal wc.. aga õnneks nuuskpiiritus nina all suutsin ikka loivata wcsse. Nonii see õudus sai mööda , tegime vereanalüüsi , analüüs täiesti korralik.. maksa näidud korras neerud samuti..crv oli 5.. täiesti uskumatu , et millest mul niiiiii halb oli.. ja mitte 1 päev vaid terve nädala oli halb. Noniii siiis tulevad siia vahele nüüd imelised jõulud... just nimelt imelised.. selle aasta jõulud on olnud midagi hämmastavalt kaunist... käisime 24.12 surnuaedadel elukaslasega viisime kõikidele haudadele kaunid kunstlilled mille Mileedi laost ostsime ja vahvad sädelecad lumememmed viisime palju küünlaid , sis läksime elukaslase vanaema ja tädi ja onu juurde sealt edasi teise majja vanaisa ja ema ja teise tädipere juurde , no niiii tore oli kõiki näha kallistada.. kõik olid rõõmsad ja pered koos õnnelikult , siis tulime minu pere juurde kuhu tuli ka jõuluvana, seegi õhtu oli nii vahva kisa ja kära oli küll meeletult sest 4 väikest last vabuses 2-6 ja lisaks joogised mehed ja kädistavad naised. Aeg ajalt käisin üleval oma toas puhkamas aga see kõik oli nii tore ja elurõõmus ja mõnus.. tõesti mõnus.. minu pered nii palju armsaid lähedasi. Järgmine päev läksime veel tagasi elukaaslase vanaisa jurde lõunale , istusime suure ümmarguse laua taga ja segi oli nii tore. Siis kutsus mehe parim sõber külla , olime sealgi paar tubdi , järgmisel päeval oli jõuluõhtu mini sõbranna juures kuid enne seda tabas meid Marttiga suppper üllatus , külla tulid Tallinnast meie kaks kõihe kallimat sõpra Birx ja Kaur see oli üllatus mida poleks ma iial osanud oodata , kui nemad lahkusid tulid sugulased Soomest külla ka täitsa üllatusvisiidina... issake mul oli selline rõm südames , et oleks kõiki tahtnud katki kallistada. Olin niiii uhke peale õhtusööki , et mul on niii suur pere nii palju häid sõpru sõbtannasid.. no milline elu.. nüüd on veel 3 kalli sõbrana ja sõbraga üks õhtusöök jäänud pidada mis pidi toimima homme AGA mina jäin haigeks... tegelikult juhtus meil nii , et väiksed põnnid jäid jõuluõhtul siin maal haigeks ja olid üsna tatised ja köhased ja no eks ma teadsin kohe , et paari päeva pärast ma langen aga mis on üks viirus üle elada selle kõige rõõmu kõrval ? Köki-möki !!!!! Eile olin nohune ja täna siis kolmveerand päeva oksendasin ja kõht lahti. Arstiga jõudsime järeldusele , et viirused nüüd vist kohe kutsuvad esile mul selle sooltepõletiku ka. Loodan , et see alatiseks nii ei jää ikka aga no kui jääb sis jääb mis siis sellest. Tuleb harjuda. See kord ma juba toimetasin palju rahulikumalt oma oksendamise ja pasanteeriaga. Kuid pildi viskasin ära ikka kuid õnneks mees kuidagi lükkas ja talutas mu voodisse. Sealt edasi ma ei mäleta ärkasin alles paari tunni pärast olin midagi soninud ja magama jäänud.
Praegu on mul enam vähem joon vett ja pikutan , üritan vedelikupuudust kehas taastada. Usun , et aastavahetuseks olen terve nii nagu mul oli vaja jõuludeks terveks saada ja saingi.

Osakonda viisin ka kingitused 23.12 kõik olid rõõmsad. Viisin neile soojapuhureid , võileivagrilli ja väikseid külmakotte, termotekid unustasin maha aga viin need ka järele. Usun , et neil oli hea meel Smile

niisiis praeguseks ongi kõik.. nautige veel seda ilusat aastalõppu , praegu veel saab rahus perekonnaga aega veeta ja sõpru külastada varsti uus aasta uue hooga siis kõik jälle nii hõivatud.

Igatahes , aitäh teile perekond , sõbrad , sõbrannad , tuttavad ja kõik , kes te see aasta mu jõulud nii nii niii armsaks tegite . See kõik oli parim kui mis tahes kingitus ( kuigi kinke sain ka üle ootsuste palju Very Happy )

Kallistused ja ilusat aastalõppu kõigile!!!!!!!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Dets 28, 2013 10:05 pm    Teema: Vasta viitega

Kallistused ja head aastavahetust sullegi! Proovi ikka ennast nende viiruste eest hoida. Nii tore on sinu emotsiooniderohkeid postitusi lugeda. Head paranemist!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
CherryPop

PostitusPostitatud: Esm Veeb 10, 2014 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

HEi hei, Kuidas Sul läinud on, nii pikk vaikus?
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Laup Märts 01, 2014 9:43 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei kõigile!

Minul kõik hästi. Näidud on harju keskmised ei midagi kiiduväärt kuid ka ei midagi katastroofset. Natuke oleme kimpus allergianäitudega ja maksanäitudega , maksanäitajad jupsivad sapikivide pärast ja need endiselt ka mulle häda teevad kuigi nüüd viimasel ajal jällegi vähem. Olen siin varasemalt ka kurtnud hambavalu , nüüd lõpuks saime põhjuse teada , pealt näha titsa terve hammas tuli välja , et täitsa põletikus. Tegime röntgeni ja hambaarst vaatas , et kahtlane hammas ja otsustas lahti võtta ja oh imet , mis seal ilusa kesta all oli. Suur suur põletik ja see oligi mulle meeletult kaua valu teinud. Olen päris hea kannataja ikka Wink Nüüd oleme 2 korda juba seda hammast puhastanud nõeltega ja ravi teinud ja 2 korda veel vaja teha siis saab sellega jonksu ja siis tõmbame tarkusehamba välja juheii! Siis peaks hambavaluga tükiks ajaks rahu mõisas olema. Allergianäitu me ei tea millest on õigemini on meil segadus kas on transplantatsiooni äratõuge või on millegi vastu allergia. Mõlemal juhul väljendub see sarnasel , eosinofiilid on kõrged nahk sügeleb aga löövet pole. Kahtlane värk. No igatahes hoiame veel Sandimuni peal (immuunsust pärssiv ravim) , kuna me ei tea kas on äratõuge ja kas on vaja rakke hoida vaka all või on lihtsalt allergia sellisel juhul võiksime sandikast loobuda.

Enesetunne on mul selline , et mõni päev olen täitsa kobe ja teine päev magan täiega. Aga no eks ma ikka kipun väga ruttu väsima. Aga no 6 kanget keemiaravikuuri pole ka mingi naljaasi organismile ja täitsa loomulik , et keha on väsinud ikka.

Oijah... ei taha valet muljet ka jätta , et ma mingi lillelaps ja kõik on nii hästi nagu ka kõigil teistel käivad ka mul igapäevamured kaasas seoses elukaaslasega , perega , tulevikulootuste ootustega jne. Aga ma ei pea vajalikuks selle üle palju diskuteerida sest see kõik muutub nii kiirelt ja kui asjadele aega anda lahenevad need nagunii kõik nii nagu peab ja nii nagu loodud on. Hakkasin käima Leerikoolis , lasen end ristida. Olen järjest ohkem vanu tuttavaid kohanud Tartu , nii tore on kõiki näha ja tunda end taas sotsialiseerituna. Osakonnas on ka kõik enam vähem hästi käin neil ikka külas , nad on endiselt minu elust ikka suur osa. Nad on mulle kõik seal nii kallid. Minu omad Smile Minu tiim Wink.

Pikad vahed kirjutamisel jäävadki seetöttu , et pole nagu mingeid väga suuri muutusi . Sain esimest korda tänu pühadele 2 näd vahet vereanalüüsile , muidu käin iga esmasp. aga nüüd olid pühad ja jäi vahele 2näd. Luuüdid on mul korras olnud. Olen varasemalt rääkinud , et kui enne siirdamist 5.keemiaraviga mul vereloome tööle ei hakanudki enam ja luuüdi asendus rasvarakkudega (kuna vaakumisse jääda ei saa luu) siis peale siirdamist augustis oli luuüdis 80% rasvkude ja nüüd (3.veebruar vist) oli 40%-50% mis on väga väga tubli tulemus mu luuüdi poolt , et ilusti täidab end õigete rakkudega ning pressib tühjad rasvarakud välja. Leuktod mul mingid ülisuper pole 1.5-2.3 kõiguvad , neutord 0.7-1.2 ka suht sellised olematud. Oma viirustest olen ma nüüd üle saanud õnneks , sain ka siin paar nädalat tagasi immunoglobiini tilka mis tõstab immuunsust antikehadega.

Kirjutan siia uuesti ka oma emaili : kristiinabianka@gmail.com kui keegi tahab mulle kirjutada . Aitan hea meelega nii palju kui suudan/saan.

Kallistan kõiki ja pidage vastu , see kõik on ränk raske ja aeganõudev aa kui kõik õnneks läheb siis olete justkui uuesti sündinud ainult , et nüüd oskate nautida elu.. titena on seda raske teha . Nüüd te oskate kõike tähelepanna ja hinnta ja luua kõike endale selliselt ja sellisena nagu teie tahate.

Haigus muutis isegi minu arusaama surmast väga palju.. kuna ennast sai 1,5a leinatud haiglas ( mis on paratamatu vähihaige puhul) siis nüüd on surm minu jaosk justkui pääsemine haigete inimeste puhul või vanemate inimeste puhul.. ma usun siiralt , et meie hing saab minna edais paremasse kohta ja tunda end terve , elujõulisena , armastatuna ja leida koha kuskil kus on tõesti parem. Minu vanaema suri paar päeva tagasi ja täna olid matused.. arvan , et olin ainus kes sai aru millest matusetalitusel öelda taheti , olen lihtsalt nii palju mõtisklenud surma üle mina ei näe selles midagi hrimsat ja midagi mida peaks kartma ma arvan , et kelle hing peab minema siis see läheb.. muidugi on see valus lähedastele aga õnn ja rahu on igainimese jaoks oluline ükskõik kui valus on teise teekond ja õnn sinule , on tähtis , et igaüks oleks õnnelik ja rahus.

Nii.. mis siis veel .. tahaksin trennis käima hakata aga vist ei tohi veel.. ootan ära kuni saab 25.märtsil 9 kuud... jõhker 9 kuud??? Tõesti...?? Aeg lendab täiesti isegi kodusel inimesel. Juba on ka mõtteid midaedasi tegema hakata kui jaksu rohkem.. kuid üldiselt on paras segadus ikka mu peas. Õnneks ei pea ma kõigega kiirustama ja saan rahulikult vaadata otsida ja uurida mida teha , kellega ja kus.

Aga ma arvan , et siis kõik selleks korraks. Tervitan kõiki oma saatusekaaslasid , oma esmapäevaseid komanjone , kõiki lugejaid , pöidlahoidjaid jne jne . Kalli kalli kalli kõigile !!! Hästi aplju tervist ja armastust!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Märts 05, 2014 12:09 pm    Teema: Vasta viitega

Kallid sullegi vastu! Kannata natuke veel - küll siis jõuad jälle tormama hakata (trennid jne) Rahu sinu vanaemakesele seal teistpoolsuses!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Lyblykas

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2014 6:37 am    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile...

Oeh... minul jälle kurb uudis lahkus minu kullakallis sõbranna Lembi . Kes põdes sama haigust mis minagi ja oli minuga samal ajal siirdatud. Lembiga koos me olime tugevad , jutustasime iga päev , olime ühel ajal ravil ja peaaegu kõrvalpalatis , heh.. mäletan hästi, kui orgunnisin talle ketshupit palatisse , mul oli külmkapp palatis , mille ostsin siirdamiseks ja siis küsisin uriinitopsi (streiilne sp.) ja panin ketshupi sinna sisse ja saatsin talle palaisse oma emme tehtud makaronidega. Makarondi hakklihaga oli haiglas defitsiit värk , kui minu emps tegi siis me saime , ta tegi suure potitäie siis ma jagasin laiali oma sõpsidele Smile. Selline tore lugu meenus Lembi tibuga mulle. Lembi oli meil üldse üks vapper sell , see kuidas ta sõitis nii palju Tallinn-Tartu-Tallinn vahet see oli uskumatu , no mina alati imestasin , et kuidas sa küll jaksad. Vahest ta sõitsi esmasp. ja juba kolmap. uuesti jaa siis juba jälle emsap. vastavalt naguarst käskis oli tema kõpsti kohal.

Kuigi ta lahkus meie seast 04.03.14 igatsen ma teda juba nii väga. Crying or Very sad

Jääd mulle alatiseks kalliks mu väike tiburullike! Koos saime nutetud ja naerdud ravi ajal ja ka muul ajal , saime räägitud tunnetest/mõtetest/plaanidest mida keegi ei mõsitnud , mida kõik vaid väitsid mõistvat.. millest ei saanud aru ükski meie lähedane vaid ainult meie sinuga saime aru nendest asjadest.. sest me olime selles kõiges koos.. Nüüd tean , et mul on üks kaitseingel juures , sets olen kindel sa mind ei jäta saatuse hooleks. (L)
-------------------------------------------------------------------------------------

..kui minust rääkida sis minul olid see esmasp. üle väga pika aja näidud ilusad. Leukod 3.88 , hgb 123 , neutrod 2.49 , eosinofiilid ehk allergia korras 1.5 , maksanäitajad paigas. Olin väga õnnelik .

Tervitades,
Kristiina
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Järgmine
Lehekülg 16, lehekülgi kokku 17

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit