Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Haigestusin Leukeemiasse .
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 15, 16, 17

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Lyblykas

PostitusPostitatud: Püh Märts 23, 2014 12:41 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei !

Mina natuke jäin tõbiseks reedel , mingi okseviirus tuli kallale ja sellega sesoes kirjutan teile ühe toreda loo mida avaldasin facebookis :

"Täiesti uskumatu lugu , jäin paar päeva tagasi veits haigeks ja hakkasin antibiotse võtma , aga mul oli vaid 3 rohtu , sain võtta 1 öösel ja järgneval päeval hommikul ja õhtul , kuna nv siis kohe ei julgend nagu osakonda ka helistada ja valvearsti tülitada , et rohtu küsida.Kuid siis sain teada , et minu kallis arst on valves see nv ja helistaisn talle eile õhtul. Lubas täna ravimid kirjutada , kuna mul õde pidi külla tulema siis ootan ja ootan kuna ta jõuab , et saaksin rohtu . (endiselt ootan hommikust rohtu) mõtleisn , et vaatan siis , mis rohud Lembi emps mulle saatnud oli Tallinnast , et sordin ära mis endale vaja ja mida haiglasse viia ja ennäe imet!!!!!! Lembi ravimikotis oli täpselt see antibiootikum olemas. Ma teadsin kullakallis , et valvad mind sealt ülevalt ja ei jäta mind hätta!!! Samuti vingusin ma eile , et ema viib kõik sokolaadid õelastele , et oli siis raske mulle ka üks sokolaad osta.. ja ennäe imet... kotis oli ka sokolaad... Kalli kalli kalli sulle kullakallis sinna kõrgele kus sa istud ja minu üle valvad"

Vot selline ilus lugu Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
piret

PostitusPostitatud: Teis Märts 25, 2014 11:26 pm    Teema: Vasta viitega

Palju õnne! Smile
Täitus su kaua oodatud 9 kuud!
OLED VÄÄÄÄÄÄÄGA TUBLI!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Lyblykas

PostitusPostitatud: Reede Mai 16, 2014 1:40 am    Teema: Vasta viitega

Hei kõigile Smile

Mõtlesin , et annan ka teada endast avastasin jällegi , et viimane postitus oli nii ammu. Miski pärast tuleb siia kirjutamine alati siis kui miskit mäda on , vaevalt et kedagi huvitakski mu tavapäev. Hetkel muidu on mul kõik hästi , näidud on okeid , sapipõis jamad , ajab maksanäitajaid lakke nii 200+ ringis nad kipuvad aeg ajalt olema , esmasp on UH siis vaatame mis see sapipõis mässab või on hoopis maks haige peale siirdamist , viimast varianti me väga ei usu , kuna siis peaksid maksanäitajad ühtlaselt kehvemaks minema aga mul vahest on ja vahest jälle ei ole ka.

Oijah.. möödas on siirdamisest kui kaua... hmm.. peaaegu 11 kuud.. ikka veel ei ole taastunud.. kohutav.. olen ikka selline hädine , väsin kiiresti vahest magan terveid pikki päevi , vahest olen jälle energiline.. minust töölooma veel küll ei ole ,tublid on need saatusekaaslased kes vapralt juba ammu tööd rügavad aga eks igal ühel omamoodi taastumine , minul lõid need ravid ikka korralikult jalad alt.

Praegu olen ma jälle kõhuviiruses , palavik oli siin 39 aga see mind ei heiduta , sest eimesed 3-4 päeva ikka võib palavik olla haigestumisel. Küll ma vaikselt kosun ja saan tervemaks.

Vahest tahaks küll jubedlat kõike teha ja minna ja olla nagu ma ka teistele olen öelnud , keha ei jõua ajule järele.. nii ta ikka on mul endiselt.

Loodan , et kõigil saatusekaaslastel ja pöidlahoidjatel läheb hästi , et kõik peavad ilsuti vastu ja ootavad suve. Päike ja puhkus , minul otseselt midagi ei muutu mul nagunii puhkus aga loodan füüsiliselt edasiminekut , et ajaga ikka koguneks energiat rohkem.

Suured kallistused kõigile , kes te mind läbi nende aastate aidanud olete , toetanud ja sundinud mind positiivne olema ja pead mitte norgu laskma.

Aitäh , aitäh , aitäh!

Teie Kristiina!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2014 2:13 pm    Teema: Vasta viitega

Hea sinust kuulda... Eks need paganama viirused ründavad siin tervemaidki. Kuid kevad käes ja suvi saabumas - see on tõesti ilus aeg kosumiseks ja energia kogumiseks. Kõike kaunist sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Orbit

PostitusPostitatud: Teis Dets 02, 2014 2:16 pm    Teema: Vasta viitega

Lyblykas, kuidas sul läinud on???
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Teis Apr 07, 2015 8:52 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei sõbrakesed!!!

Ma ei ole siia nii mega ammu kirjutanud , et ise ka ehmusin kui nägin. Mul oli arvutivahetus ja parool kadus koos sellega ja kuna mu õde tegi selle kasutaja mulle kunagi siis me keegi ei mäleta mis meili peale see parool tuleb.. seega praegu õnnestus mul sisse saada vana arvutiga siin on parool salvestunud või mälus kuidagi ja äkki saan siit ära muuta parooli siis saan kirjutada ikka teile.

Kuna ma kipun jubedaid romaane kirjutama alati siis proovin võimalikult lühidalt kirjutada.

Eelmine suvi möödus suurepäraselt , sügis samuti , eriti mingeid haigusi ei esinenud ja vereanalüüsid olid suurepärased. Novembris ootamatult tuli sapipõie eemaldus , kuna ta oli mul valutanud ju mingi aastake siis üks tore kirurg otsustas , et ta võtab mu ette ja teeb selle opi ära. Operatsioon ise läks kenasti , olin peale oppi nõrk nagu ikka aga see läks üle paari nädalaga.. ja siis.. mingi tsombe peab mul ikka ju olema.. kui tuli aeg niite välja võtta oli minul muidugi põletikukene , kõik haavad punetasid.. otsustati , et panen braunovidoni peale ja niidid võetakse nädal hiljem välja.. aga ups.. järsku kadusid niidid ära... niisiis üritas perearst , hematoloog ja lõpuks kirurgia osakonnas üks õde niite eemaldada.. see lõppes sellega , et lasin oma haavad lidokaiiniga ära tuimestada , tuli mingi noor kirurg ja lõikus need niidid välja mul. Vhuhh.. päris rõve oli sest nägin ise seda kõige lambi peegeldusest. Selles paranesin ka ära , sain lihtsalt endale lisaks porta armidele juurde 3 armi aga tühja sellest. Mul õde avastas alles eelmine nv saunas , et kuule mis arm see sul kõhu peal on.. ma nagu , et hmm.. halloo operatsiooni arm äkki , tänks , et meelde tuletasid Very Happy õde muidugi , et oih ja aih sorry jaa mul läks meelest. Ei tegelt ma ei põe neid arme üldse , lihtsalt kui neid vaatan tulevad meelde halvad mälestused.

Iseenesest ma raviga seoses valusid ja igasugu halbu asju ei mäleta , aju on nagu kuidagi välja selekteerinud mälestused. Ma tean , et mul oli halb , valus , hirmus , kurb , masendav aga samas ma nagu ei taju seda nii , et see mind praegu enam kurvastaks. Pigem häirib mind see diagnoosi märkus igal saatekirjal ( Äge müeloidne leukeemia) vähh.. ja see pidi eluks ajaks pm jääma igale poole kirja mulle.. ebaaus!

Praegu olen ma üsna stressis ja närviline kuna olen olnud viimased 3 kuud viirustega kimpus. Olen neid veits trotsinud ja ikkagi oma toimetusi jätkanud aeg ajalt , kuid mind ikka väga häirib see , et ma olen nagu titt iga asja peale haige. Mingi tore RS viirus on mul pikemat aega olen tatine ja köhane. CRV ka siin annab märku ja palavik. Õnneks praegu viimane haigus on olnud viisakas ilma palavikuta. Veebruar (RS viirus) ja märts ( sooltepõletik crv 90) algasid mõlemad 39.5 palavikuga ja EMO külastades. Eile oli crv enam vähem.. 20 ei midagi hullu , homme otsustame kas tuleb antibiots ka peale või mingi muu ravim . Köhin nagu hobune ( kuigi pole kunagi hobust köhimas kuulnud) .

Muidu hakkan siin vaikselt tööd otsima ja suundun ka midagi vist õppima. Hakkasin Arcticus trennis käima jaanuarist. Väga palju pole muidugi saanud käija sest ma ju koguaeg haige aga need korrad mis käija sain olid väga mõnusad.

Kallistused kõigile Smile ja endiselt kui keegi abi vajab olen ma ikka olemas Smile
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Kolm Mai 18, 2016 9:23 am    Teema: Hmm.. Vasta viitega

Tere-tere kõigile Smile

Ma ei ole siin mega ammu käinud ja olin jällegi oma parooli unustanud, õnneks toredad abilised aitasid parooli taastada ja saan taas teile kirjutada. Möödas on mul siirdamisest 2a ja pea 7kuud.

Viimane postitus ongi siin olnud sapipõie eemalduse emotsioonid, tänaseks on see jällegi vaid üks ebameeldiv mälestus.

Kuidas mul siis läinud on - super hästi! Tervis on mul taastunud kenasti, enesetunne on hea, loomulikult ei tunne end sama energiliselt ja tugevalt nagu enne haigust aga siiski on ülihea olla. Viirused kimbutavad mind ikka endiselt. Verenäidud on väga kobedad ainuke, mis peavalu valmistab on D-vitamiin, mida me mingi nipiga korda ei saa. Kellel häid soovitusi siis tuld!

Mul on teile mega suur uudis ka, mis rõõmustab kindlasti päris paljusid naispatsiente ja ehk ka mehi kuigi naised on oluliselt emotsionaalsemad selle teema koha pealt. Nimelt olen ma rase, ja ootame oma perre ühte armast poissi Smile Mina ja Martti oleme üliõnnelikud, loomulikult ka kõik sugulased,sõbrad.
Nüüd tekib kindlasti küsimus, et kuidas küll.. ega tegelikult see ai läks nii, et kuna mulle öeldi, et lapsi peale siirdamist ei saa loomulikult teel ja kunstlikul teel ka keeruline ja üleüldse 5a tuleb oodata jne, erinevad naistearstid olid ka arvamusel, et peale selliseid ravisid nagu minul olid on see kõike väga keeruline ja suhteliselt lootusetu.. okei me olime sellega arvestanud ja kaasa ei näinud ka mingit probleemi, kui tervis korras põrutame välismaale elama. Jätsin pillid ära mingi eelmine aasta kevadel, mõtlesin, et no mis ma neid ikka söön kui ma nagunii ju ei jää ja mingi väide on, et peale siirdamist pillid aitavad luude hõrenemise vastu, ma ei olnud midagi sellest oma arstilt kuulnud seega otsustasin, et põrgusse mul seda keemiat vaja sisse süüa on. Mehele ma vist isegi ei maininud seda, rõõmustasin aind oma järjest uhkemate mensturatsioonide üle, mis iga korraga aina pikemaks ja vererohkemaks muutusid, sügisel ma juba kurtsin isegi Siirile muret, et äkki ma jooksen verest tühjaks nii "märkamatult" , selgus, et see kõik ongi normaalne ja ennem ei olnud järelikult mul kõik korras ja normaalne. Seega olin rõõmus, ferritiin ka langes tasapisi, seda saabki langetada kõige paremini menstruatsiooniga, sest me otsustasime juba siirdamisel, et me ei hakka mulle andma ravimeid, mis ferritiini väljutavad sest need tekitavad päris palju kõrvaltoimeid ja ma olin niigi suheltiselt hädapunn kõigi võimalike haiguste ja hormooni ja sandika kõrvalmojudega siis otsustasime mind säästa ja loota parimale. Nüüd see parim on juhtunud, sest tita vähendab mu ferritiini ikka kilina ja kolinaga, iga kord on näit ilusam ja ilusam.

Niisiis jaanuaris lõpus oli selline lugu, et läksin mina enne tööd Olerexi, et ostan külma vett kaasa ja nii kui ma sinna sisse astusin hakkas mul nii kohutavalt halb, et astusin sama targalt välja tagasi, mees veel kobises, et jälllle sa jääd haigeks aga mul oli hoopis teine tunne, ütlesin, et no vb tõesti.. aga sisimas juba mõtlesin, et apppi kus ma apteeki saan ilma temata.. päeval üritasin mingit valet ka välja mõelda, et kas ta saab minu eest ladu lahti hoida kuni ma Selveris käin aga tema pakkus, et ta läheb toob mulle ise mis ma soovin, et mul ju kehv olla.. nonohhh... õhtuks kutsusid meid sõbrad külla ja sain siis õhtul peale tööd lõpuks Selverisse, saatsin Martti head ja paremat ostma, tüelsin, et ostan apteegist mõned vitamiinid, et haigeks ei jääks Very Happy ostsin oma rasedustesti ja läksin ka poodi, kassas ütlesin, et oi mul pissihäda ma käin ära Very Happy lippasin siisn wc testi tegema, triipu ei tulnud, mõtleisn, et krdi loll raiskan raha ja kisun oma haava lahti.. aga miski käskis mul see test alles jätta, pistsin testi kotti ja tulin kurvalt wc välja, Martti vahtis mind sellise näoga, et no appii.. küsis, et no kõht läks lahti v... et niii kaua wc passid. Ma torisesin vastu, et isssand jumal wc ka ei või käia enam.. võetakse aega kaua ma olen. Nonii sõitsime siis Ülenurme ja siis oli ju kottpime aeg, Martti juba pusis seal toidukoti ja oma jookidega mina kiirustasin taha istmele telefoniga valgustama oma testikest, et no äkki ikka.. ja olgiiiiii häääästi hele triip.. noniii läksime külla, peale külaskäiku, jooksin jälle ruttu Marttist ette ja vaatasin oma testi tagaistmel ja triibuke oli tugevam.. istusime autosse ja värisesin õnnest, ütlesin Marttile, et kuule ma olen vist rase.. Very Happy mille peale oli vaikus ja naerdes PÄRISELT V? Very Happy hihihi

Kodus tegin veel miljon testi, no tegelikult kokku ma tegin nädalaga 16 testi Very Happy arsti aja sain ma ka kohe, rasedus leiti üles UH ga alles 7+4, pidin 6 nädalat kannatama ja piinlema, kas ma olen rase või on mingi muu terviserike... see oli kohtav aeg.. siis jäin ma kõigele lisaks veel Grippi ( B-gripp + paragripp) olin 16päeva järjest 38.5 palavikus, kokku lin ma haige 1 kuu ja 3 nädalat. Arstid olid väga mures, kuna gripp on lootele väga ohtlik eriti veel nii pikalt stabiilne kõrge palavik, minu tiburull oli tubli ja pidas kõik vastu Smile Kõik testid ja asjad on siiani väga ilusad olnud ainuke mis siis sain rasedusega on migreen, see pidi ka üle minema kui ära sünnitan seega polegi midagi hullu. Hetkel on rasedus juba nõks üle poole ja oleme ikka ülimega õnnelikud Smile

Mõtlesin, et jagan teiega ka ikka oma rõõmu sest selline uudis jällegi annab väga paljudele usku ja lootust, et imesid juhtub ja me ei tea ikka üldse ette mis saatusel meile varuks on Smile

Kallistused kõigile!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Mai 18, 2016 3:18 pm    Teema: Vasta viitega

Ülivahvad uudised... Palju, palju õnne! Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kerahein

PostitusPostitatud: Nelj Mai 19, 2016 5:31 pm    Teema: Vasta viitega

Siiras heameel Sinu üle! Naudi ja ole õnnelik!
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Nelj Mai 19, 2016 6:06 pm    Teema: Vasta viitega

Nii tore uudis, palju õnne!
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Reede Mai 20, 2016 9:12 pm    Teema: Vasta viitega

Oii me oleme nii-nii rõõmsad, aitäh kõigile Smile tunnen end nagu uuesti sündinud, rasedus justkui andis selle täpi iile, et ma aru saaks, ma pean elama ja olen terve Smile
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Lehekülg 17, lehekülgi kokku 17

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit