Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lümfoom

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
KR

PostitusPostitatud: Teis Okt 16, 2012 1:39 pm    Teema: Lümfoom Vasta viitega

Minu emal on lümfoom. Jälile saadi 5 aastat tagasi, kui viletsa enesetundega lõpuks pealinna arstideni jõudsime. Selja taga on mitmeid keemiaid ja põrnalõikus.
Selle aasta hilissuvel tundus miski totaalselt valesti olevat - kõht muudkui kasvas ja valutas. Hoolimata streigist sai ta haiglasse ja selgeks sai üks : tegemist on "kiire lõppmänguga" - vähk on muutunud väga agressiivseks ning levinud kõikjale sisikonnas : kopsudesse... neerudesse ja luudesse.
Vereloomet enam ei toimu, luurakud on kuni 100 % nakatunud.
Elada pole enam kaua, keskmiselt pidid haiged selle diagnoosiga vastu pidama 8 kuud, temale pakuti 1-3 kuud. Arstid enam aidata ei saa, võivad vaid elu pisut elamisväärsemaks aidata muuta - võtta vähemaks valu, teha vereülekandeid. Selle teadmisega koju sõitsimegi.

Mis meid ees ootab, kellel selline kogemus selja taga ? Ei tea isegi mida karta. Valuhood loomulikult, palavik, kopsupõletik... Mis veel ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Okt 16, 2012 4:24 pm    Teema: Vasta viitega

Soovitan pöörduda PERHis palliatiivravimeeskonna poole, kes tegeleb ennekõike just toetava raviga - õde-nõustaja, valuraviarst, sotsiaaltöötaja, psühholoog. Kontaktid saad kas raviarstilt, haiglast, minult.
Võimalik on abi erinevate valdkondade korraldamisel. Tule julgesti!
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Teis Okt 16, 2012 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!

Ma siiralt loodan , et te pöördute ka mujale arstile näiteks Tartusse. Ka mina sain Tallinnast üsna lootusetu vastuse . Olin leukeemiaga 90% väirakkudega . Kuid nüüd Tartus ravil ja kõik läheb hästi.

Kindlasti võta tugiisikutega ühendust keda sulle siin pakuti. Kuid uurige igaks juhuks veel ka arstidelt selle kohta.

Kallistades ja jõudu soovides ,
Kristiina
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
KR

PostitusPostitatud: Kolm Okt 17, 2012 7:22 am    Teema: Vasta viitega

Võib-olla oleks pealinnas natuke lihtsam aga paraku elab ema (sõna otseses mõttes ) Virumaa metsades. Minu juurde , linna, pole ta siiani nõus kolima.
Praeguseni saab ta enda eest hoolitsemisega ( hügieen, söömine ) ise hakkama. Abikaasa kütab, toob poest toidu.
Valuarsti külastab Tallinnas PERHis.
Haiglas käis tema juures ka psühholoog aga sellega kõnelemisest ei tulnud suurt midagi välja. Pisarad pääsesid paisu tagant välja ja muudkui voolasid ja voolasid...
Tagasi üles
KR

PostitusPostitatud: Esm Nov 05, 2012 2:45 pm    Teema: ... Vasta viitega

Lõpp oli kiirem kui uskusime või oodata oleks osanud. Ema matused olid nädalavahetusel.

Kõigile kannatlikkust ja vastupidavust vähiga võitlemisel. On raske nii teil kui ümbritsevatel. Ärge andke alla...
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Nov 05, 2012 5:11 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on väga kahju kuulda, et su ema läks. Soovin sulle jõudu ja vastupidavust sellel raskel ja kurval ajal.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Nov 05, 2012 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

Minugi kaastunne! Tegelikult hea, et ema ei pidanud liialt kaua piinlema. Rahu südamesse!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit