Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kalaõli kapslid!

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
keitykarol

PostitusPostitatud: Nelj Okt 18, 2012 8:00 pm    Teema: Kalaõli kapslid! Vasta viitega

Kas keegi on söönud kalaõli kapsleid?Ega need onkoloogilisele haigele kuidagi halvasti ei mõju?Kõiki vitamiine meile ju ei soovitata,aga kuidas on toidulisanditega?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sally

PostitusPostitatud: Nelj Okt 18, 2012 11:48 pm    Teema: kalaõlikapslid Vasta viitega

Mina võtan neid juba mõnda aega ja arst lubas neid võtta.Samuti lubas ta võtta polüvitamiine,eriti kevadeti.Kasutan Mölleri omega 3 kapsleid,vahel ka Islandi sidrunimaitselist kalaõli D vitamiiniga.Ei tohi võtta biostimulaatoreid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 8:57 am    Teema: Vasta viitega

Kindlasti tuleb arstiga nõu pidada, kui on soov võtta toidulisandeid keemia- ja kiiritusravi ajal. Toitumine ja toidulisandid erinevas faasis mõjuvad erinevalt.

Käisin hiljuti sissejuhatavas loengus toitumisonkoloogiasse. Seal toonitati just seda, et mis on tervislik tervele inimesele, ei pruugi olla hea keemiaravi ajal ja pärast ravi tarbitav võib ravi ajal hoopiski ravimitele vastu töötada. Näiteks paljuarutatud mesi on ikkagi ka välismaal tehtud uuringute põhjal toimiv raku kasvustimulaatorina ning selle tarbimine keemiaravi ajal võib suuresti tühistada ravi rakku hävitava toime.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 12:42 pm    Teema: ma ka ikka Vasta viitega

Mina olen oma arvamuse igasugustest asjadest, on ta siis söök jook või muu mammona, tänu dr Kütnerile kujundanud just nii.....ravi ajal anna oma organism arsti ja ravimite meelevalda ja toeta teda loodusliku vitamiiniga, peale ravi oled terve inimene ja sööd mida tahad. Vat nii Smile Meil on erinevad vähivormid ja see, mis on kasulik kopsuvähile, võib olla vastunäidustatud näiteks emakavähile. See, mis on kasulik hormoontundliku rinnavähiga, on absoluutselt välistatud mõne muu rinnavähivormi puhul jne jne
Õpi ja usalda ennast ja oma keha:)
Päikest taaskord

Razz
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

Ideaalis on see jah nii... aga kõik inimesed ei ole ka pärast ravi terved, ehk kui on metastaasid, siis terveks enam ei saa, aga ka nendega elatakse edasi ja siis on oluline teda, mis on kasulik. Aga ilmselt tasub jah arstilt uurida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sally

PostitusPostitatud: Laup Okt 20, 2012 12:21 pm    Teema: arutelud Vasta viitega

Krissu, mind on alati huvitanud see vähihaige toitumise probleem.Olen väga palju lugenud sellest ja sellest,et see on ikka oluline mida sööd.Kahjuks väidab minu arst vastupidist.Ta on keelanud ainult mee ja rafineeritud suhkru.Muu on kõik lubatud,mõistuse piires ,muidugi.Kas sa ei võiks hoida meid kursis oma loengus kuulduga ja meid natuke informeerida.
Cecilial on õigus.Mitte kõik ei saa rõõmust hõisata nagu Pandariin,et ta on terve.Meid,kes peavad elama igavesti koos sõralisest sõbraga,on piisavalt palju.Peame krõbistama neid mürgiseid tablette ja hoolitsema selle eest,et meie ülejäänud organid sellele vastu peaksid.Sellepärast on meile ka kasulikud kalaõli ja omega 3,et süda ja veresooned vastu peaksid.Mõned maksa toetavad preparaadid,nagu Essentsiale ,Carsil jm.Soovitatud on ka D vit, mille puudus on 16 vähiliigi tekke põhjuseks.Soovitatavad on probiootikumid, mis hoiavad korras soolestiku,kust saab alguse immuunsüsteem,jne.jne.Muidugi tuleb siia lisada,et kõik sõltub vähivormist ja kõik on individuaalne.Igal inimesel on erinevad nõrgad kohad mille eest tuleb hoolitseda.Sellepärast tuleb küsida oma arstilt kas te võite neid kasutada.Mina ei kasuta midagi enne arstiga konsulteerimata.

Viimati muutis seda Sally (Püh Okt 21, 2012 8:52 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Laup Okt 20, 2012 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

http://wwx.sakala.ajaleht.ee/260506/esileht/5021195_1.php

aga mis minusse puutub, siis ma olen jah terve.... ma otsustasin olla ja kogu lugu. Õppisin tundma oma keha, tean oma toitumisvajadusi, piire ja soove, usun raviarsti sõnu ja ainult minule mõeldud soovitusi. Ma teen teadlikult tööd enda kallal. Muidu ma poleks ellu jäänud, ei siis ega nüüd.
Mul on kahju, kui mõni tunneb ennast puudutatuna, ei teadnudki, et optimism ja positiivsus mõjub hõiskamisena. Katsun end parandada:D
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Laup Okt 20, 2012 2:35 pm    Teema: arutelud Vasta viitega

Eks me oleme kõik omal moel optimistid,muidu me poleks nii kaugele jõudnud.Kahjuks vähi raviks optimismist üksi ei piisa.Aga suur tänu lingi eest, päris huvitav.
Tagasi üles
betsi

PostitusPostitatud: Laup Okt 20, 2012 5:31 pm    Teema: Vasta viitega

Usk ravisse ja terveks saamiseks on väga tähtis, kuid alati sellest tõesti ei piisa.See on vist saatus, sured siis kui on ettenähtud.Aga kõik toitumise soovitused on täitsa ernevad, mehe arst jälle lubas mõistlikuse piires suhkrut süüa.
Tagasi üles
Tiiu

PostitusPostitatud: Püh Okt 21, 2012 6:29 pm    Teema: Probiootikum ja artikkel Vasta viitega

See soovitus probiootikumide asjas oli hingekosutav. Võtsin seda praegu pika hambaga peale 12-päevast antibiootikumikuuri. Edasi võtan julgemalt. Ka artikkel oli asjatundlik. Aitäh teile!
Kas tead ka, Sally, kas probiootikume tuleb võtta söögikordade vahel?
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Püh Okt 21, 2012 8:36 pm    Teema: arutelu Vasta viitega

Tiiu,mina võtan momendil Probiotics pluss B ratiopharmi.Seal on sees 30 kapslit ja võtta tuleb kaks korda päevas, hommikul ja õhtul, 1 kapsel korraga .Seal on sees ka B vitamiine,aga on ka teisi võimalusi.Ma olen kasutanud erinevaid.Ja vahetevahel teen ikka ka pause.Need on ju elusad piimhappe bakterid ja hoiavad soole mikrofloora korras,Googelda ja loe nende kohta.Seal on isegi soovitatud kasutada kasvajate puhul.Muidugi on soovitav juua ka hapupiima ja hapukapsa vedelikku,kus on ka sees piimhappebakterid.
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2012 9:52 pm    Teema: Vasta viitega

Aitähh Pandariin selle artikli eest...see väga asjakohane:))Piimhappe baktereid söön ise ka siis kui näiteks mingid naiste probleemid on...näiteks seen bakter!Või mul hormoon tablettidest see mikrofloora seal sassis on:))Need aitavad hästi!!
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Okt 23, 2012 9:38 am    Teema: Re: arutelud Vasta viitega

Sally kirjutas:
Ta on keelanud ainult mee ja rafineeritud suhkru.Muu on kõik lubatud,mõistuse piires ,muidugi.Kas sa ei võiks hoida meid kursis oma loengus kuulduga ja meid natuke informeerida.

See mul plaanis oligi Laughing
Aga ka sissejuhatavas loengus toonitatigi kõige rohkem rafineeritud süsivesikute vähendamise vajadust toidus ning mee tarbimise lõpetamist - aga seda ainult ravi ajal. Kui on juba ravivastus saavutatud, metastaase ei ole ning inimene on jälgimisel, siis võib mõistlikus koguses mett süüa.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Teis Okt 23, 2012 2:39 pm    Teema: arutelud Vasta viitega

Krissu,väga tore jääme ootama.Ma juba uurisin selle koolituse välja,aga kahjuks lihtsurelikud sinna ei saa.Nii et loodame sinu peale.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit