Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Äge lümfoblastne leukeemia!!
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
piret

PostitusPostitatud: Püh Okt 21, 2012 1:18 pm    Teema: Äge lümfoblastne leukeemia!! Vasta viitega

Tere!
Olen siin uus ja loodan saada natuke infot ja toetust oma järgmiseks raskeks eluperioodiks!
Minu lugu on siis selline:2 nädalat tagasi diagnoositi mul tartus ÄLL.Selle aja jooksul on toimunud elu nagu kiirjooksuliinil!Olen saanud juba naha alla PORTA,1 punase keemia sutsaka ja meeletus koguses tablette.Kodus saan tablettidega viibida aga sooviksin teada kas keegi on veel saanud kodus PREDNISOLON -RICHTER RAVI!Mind on need rohud juba lolliks muutnud ei jõua enam midagi teha,söön nagu meeletu!Äkki on kellelgi kogemust nendega palun soovitusi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Lyblykas

PostitusPostitatud: Püh Okt 21, 2012 2:21 pm    Teema: Vasta viitega

Kallis Piret!

Mina haigestusin 30.juuli Ägedasse müleoidsesse leukeemiasse ehk AML . Olen ka Tartus ravil , minu arst on Jane. Kes sinu arst on? Minul tuleb nüüd 1. nov raske periood , olen läbinud 2 keemiat , kolmap. 17.okt( enda sünnal) tehti mulle Porta op. õnneks narkoosis. Kas said ka narkoosis või tuimestusega?
Tartus on vähemalt see positiivne , et haiglas on väga tore personal ja arstid super head.

Meie ravid on küll erinevad aga hea meelega jutustan sinuga ja aitan kui vähegi suudan. Minule sattus ka kirjasõber ja abimees suheltiselt alguses kui haigeks jäin , temas oli mulle palju abi.

Mina olen nii kaugel , et 1.nov haiglasse ja 13.nov tüvirakkude (õde doonor) siirdamine ja jään kuni uue aastani haiglasse.

Tervitades ja kallistades,
Kristiina
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
piret

PostitusPostitatud: Püh Okt 21, 2012 3:15 pm    Teema: Vasta viitega

Minu ravi arst on dr.Mari Punab väga tore arst ja tõesti on väga,väga tore kollektiiv seal osakonnas!Mina sain Porta kohaliku narkoosiga ja lisaks sellele ka 6 korda punktsiooni,alguses oli sellega tohutu segadus!Käin nüüd neljapäeviti tartusse selja ja veeni süstil mingit keemiat saab!Ega eriti teagi mis edasi saab olek hetkel väga niru nendest tablettidest!Muidu olen olnud ikka positiivne kõik ju tänapäeval ravitav!Loodan et teil läheb kõik hästi
Tagasi üles
Annyka

PostitusPostitatud: Nelj Okt 25, 2012 8:57 am    Teema: Vasta viitega

Pidin ka prednisoloni igapäev 14 tabletti sisse sööma. Alguses tundus väga suur kogus teiste tablettidega koos, ligi 25 tükki pluss mõned vitamiinid siia sinna ja tekkis ka raskuseid neelata, kuid paari kuu möödudes oli see nii tavaline ja kerge juba. Tegin nalja vahepeal, et ei peagi midagi sööma, sest söön nii palju tablette, et kõht täis. Igatahes on need prednisolonid hormoontabletid ja mina võtsin neid süües vähem kui kahe kuuga juurde ligi 10 kilo, millega nüüd rasket trenni tehes olen võitlema hakanud. Kurtsin ka arstile, et kaal tõuseb aga ei saanud ta mind aidata, sest tabletid tuli ära võtta, kuid ravi lõpupoole kiirendas ta selle hormoonravi lõpetamist mõne üksiku tableti vähendamisega. Kuid kõik on individuaalne. Soovin sulle head paranemist! Smile
Tagasi üles
piret

PostitusPostitatud: Laup Okt 27, 2012 11:02 pm    Teema: Vasta viitega

ma võtan päevas 20 prednisoloni ja söön nagu hobune muidu pole kaalupärast mures aga magu ei suuda pigem sellele tempole vastu pidada!Magu juba valutab ja keemia tekitas ka igasugu valed maitsed ei tunne enam ei maitset ega lõhna ei tea kas see on mööduv nähe!Olin jälle haiglas 3päeva,Muidu olek ok !
Päikest teile kõigile!!
Tagasi üles
Juuli

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2012 7:10 pm    Teema: Vasta viitega

Praeguseks on mul ravi juba läbitud ja ka tüvirakkude siirdamine tehtud (diagnoos on muidgi teine). Minu kogemus prednisoloniga oli ka selline, et kogu aeg tahtsin midagi närida hoolimata sellest, et kõht oli täis. Lihtsalt jälgisin ise mida suhu pistsin, isu oli kogu aeg hapukapsa järele. Lisakilosid ravi ajal juurde ei tulnud aga nüüd peale ravi olen juurde võtnud juba +8
Maitse meel muutus pidevalt. Algul olid toidud kõik soolased, siis ei tundnud mitte ühtegi maitset, isegi kui sõin šerbetti siis oli tunne nagu poleksi magusat söönud. Nüüdseks on kõik taastunud.
Edu teile.
Tagasi üles
piret

PostitusPostitatud: Reede Nov 02, 2012 8:06 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Sai eile jälle keemiat 4t.seekord on paha ka olla aga püüan sellele mitte mõtelda!
Varsti saan lahti ka prednisilooni tablettidest ja loodan et see õgimine lõpeb.Neljapäeval lähen jälle tartu saan mingit uut süsti lihasesse ei tea mis see veel teeb!
Olge terved kallikesed!
Tagasi üles
piret

PostitusPostitatud: Teis Nov 06, 2012 7:19 pm    Teema: Vasta viitega

Olen nii jõuetu,ei tea kas kunagi see taastub tunnen ennast kui mõttetu juurikas voodis,mõistus on lage pea on tühi!Täna on halb päev!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2012 11:33 am    Teema: Vasta viitega

Usu - homme on parem! Usu, et tänase halva päeva pean lihtsalt puhkama ja et see puhkus ongi see, mida praegu kõige rohkem vajan. See teeb mulle head ja aitab kaasa sellele, et lõplikult terveks saan. Kui terveks saan, siis jõuan kõik järgi teha, mis hetkel tegemata jääb. Usu endasse, sest just sina oled see, kes ennast kõige paremini aidata saab!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Juuli

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2012 6:25 pm    Teema: Vasta viitega

Võin kinnitada, et ajapikku läheb paremaks. Ravi ajal tundus mulle isegi istumine võrdne raske füüsilise tööga.
Võta päev korraga ja kunagi tundub see kõik kui halb unenägu. Smile
Tagasi üles
piret

PostitusPostitatud: Püh Nov 11, 2012 6:15 pm    Teema: Vasta viitega

Suudan ennast natuke jälle liigutada,Neljapäeval sain uued lihase süstid ja uued tabletid peale ja seljasüsti ja ühe keemia veenisüsti,Praeguseks peab olema luuüdi juba puhas nagu arsti jutust aru sain eks siis neljap.saab teada täpselt mis mu saatus on!Uued rohud ajavad iiveldama süüa ei saa enam peaaegu midagi kõik maitseb vastikult!Aga vast läheb ikka üle!
Olge terved!
Tagasi üles
piret

PostitusPostitatud: Teis Nov 13, 2012 7:34 pm    Teema: Vasta viitega

Nii naljakas on kuidas isud vahelduvad tahaks kõike süüa aga maitsevad nii vastikult et süüa saan ainult makarone,soja kastet ja kana liha ning mandariine.Pole üteldud et midagi süüa ei või aga eile kui sidruniga kala sõin siis hakkas ninast verd jooksma!Mis teema nende toorete asjadega oli kas keegi oskab ütelda! Very Happy
Tagasi üles
piret

PostitusPostitatud: Reede Nov 23, 2012 9:27 pm    Teema: Vasta viitega

Olen eelmisest laup. palavikus aga mitte leukode ega trombokate pärast ei tea mis viiruse ma kallale sain mida juba nädalaaega hoiab palavikku 38-40 kraadipeal.Tartus polnud kahjuks kolmap.kohta siis tulin kohalikku haiglasse.Olen terve nädalaaega antibiootikume ka söönud aga ei aita!Saan pühapäeval tartsse.
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Püh Nov 25, 2012 10:35 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei!

Minul on vähemalt nii , et kui leukotsüüdid alla 1 siis on keelatud kõik värsked asjad. Kõik peab olema läbi kuumutatud just bakterite pärast. verejooksu kindlasti totiumine ei tekita küll aga tooretel asjadel on tohutult baktereid peal ja sees mida saab eemaldada ainult kuumutamisel.

Küsi kindlasti arstilt toitumise kohta. Mina igatahes olen väga hädas nendel perioodidel kui värsket süüa ei tohi sest ma olen väga suur värske sõber. Ja eriti meeldivad mulle smuutid ja marjad - kõik see on keelatud Smile Olen ise neljpäevast reziimis , pean nüüd 2-3 nädalat vastu pidama Smile tartus on jah kohtadega hullumaja. Olin laup. terve päeva lastetoas diivanil tiga otsas palavikutasin seal. Kohad täis.

Ole tubli!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
piret

PostitusPostitatud: Esm Nov 26, 2012 2:42 pm    Teema: Vasta viitega

Mul veri korras,mingi bakter on rünnanud mu vasakut kopsu ja tekitanud seal põletiku. seekord pesitsen 5 ndal korrusel, hommikul veel oli 38,7 palavik s.o juba 9.ndat päeva palavikus.Aga hakkab juba looma vaikselt saan juba hingata vahepeal ei saanud sedagi enam õieti teha.praegu pole palavikku ka tulnud uuesti. õhtuks vast tõuseb jälle loodan et varsti palavik ära läheb siis saan oma keemiaga jätkata.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit