Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Halvaloomuline kasvaja näonahal

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
moloko

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2012 11:42 am    Teema: Halvaloomuline kasvaja näonahal Vasta viitega

Tere

Kirjutasin oma murest eile ka Perekooli foorumisse ja keegi hea inimene soovitas mul pöörduda siia foorumisse.

Läksin paar nädalat tagasi enda (ja arsti) arust ITK-sse pisiopina eemaldama sünnimärki (nahavärvi u 3mm punn) silma alt. Pärast oppi ütles arst, et tegemist oli papilloomiga. Käisin üleeile opijärgses kontrollis ja sain nagu puuga pähe - analüüsid näitasid, et tegemist polnud sünnimärgi/papilloomiga, vaid halvaloomulise kasvajaga. Kuna arst pole kindel, kas ta kõik rakud kätte sai, lähen end detsembris uuesti näitama ja siis otsustatakse, mis saab edasi. Ütles, et kui hakkab mass tagasi kasvama, tuleb teha ulatuslikum kosmeetiline operatsioon.

Üritasin arsti juttu väga tähelepanelikult kuulata, kuid kuna olin väga ehmunud olekuga, ei suutnud vist eriti keskenduda, sest mingit kasulikku infot, mida edasi uurida, ma nagu ei mäleta. Confused Millegipärast ei öelnud ta mulle mingit haiguse nime, kuid mäletan justkui ta jutust, et see kasvaja ei anna siirdeid. Miks nimetatakse kasvajat, mis ei anna siirdeid, halvaloomuliseks?

Arst ütles mulle, et praegu ei maksa üleliia muretseda. Kuid ma ei oska nii... Samal päeval koju tulles olin muidugi jubedas masenduses. Nutsin vist tundide kaupa. Surmahirm oli peal. Ega ma nüüdki end väga hästi ei tunne, tujud on nagu ameerika raudtee.

Vaatasin eile vanu fotosid. See punn tekkis kuskil 2008. aastal ja on selle aja jooksul tasapisi kasvanud. Kui see kasvaja oleks nii agressiivne, siis oleks see ju juba varem kuhugi siirdeid andnud? Üritan positiivselt mõelda, kuid see on väga raske. On siin mõnda inimest, kes on sama asja läbi teinud? Oskab keegi öelda, millist "sorti" kasvaja see võiks olla? Melanoom siis ilmselt mitte. Olen VÄGA tänulik iga vastuse eest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
moloko

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2012 12:13 pm    Teema: Vasta viitega

Unustasin veel seda mainida, et minuga tegeleb siis silmaarst. Millegipärast ei pidanud ta vajalikuks suunata mind nahaarstile vms edasi. Ma arvan, et ta on väga hea arst, kuid kas ta on pädev nahavähi teemas? Mõistus ütleb, et usalda arsti, kuid emotsioonid räägivad midagi muud.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2012 2:01 pm    Teema: Vasta viitega

Sinu ja arsti juttu järgi on see siis tavaline nahavähk. Vähi sõna küll sees, kuid tegelikult peab ülirõõmus olema, et ei ole melanoom. Nahavähid tõesti siirdeid ei anna ja selle tõttu on nad väga süütud. Hetkel ongi ainuke mure see, et kui kõiki vähirakke kätte ei saanud, siis võib see hakata uuesti kasvama. Selle tõttu siis ongi vajalik uus operatsioon. Ning ega muud muret ju siis enam ei olegi. Onkoloogi konsultatsiooni on ehk vaja vaid siis, kui vaatamata kõigele lõikamise kohta vähk tagasi tuleb. Mingit keemiaravi nahavähk üldjuhul ei vaja. Nii, et kui oled esimesest ehmatusest üle saanud, siis nüüd võid hoopis rõõmus olla, et paha asi õigel ajal sai eemaldatud. Kõike head sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2012 2:32 pm    Teema: Vasta viitega

Nii tore, et sa mu kutse siia tulla vastu võtsid. Mina kirjutasin juba oma arvamuse sulle teise foorumisse ära ja kordama ei hakka, aga põhimõtteliselt oskas Kersti sulle minu jagatud lingid lihtsalt lahti seletada Smile
Tagasi üles
moloko

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2012 2:38 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh, Kersti ja Siidikiisu. Smile Teie sõnad on kirjeldamatult suureks abiks. Istun kodus üksi ja krutin end kõige hullemate mõtetega. See on täiesti uskumatu, kui musta auku võib inimene end oma mõtetega ISE tõmmata.

Mul on lihtsalt kahju, et ma ei taibanud ise rohkem uurida. Olen 98% kindel, et ta ei maininud melanoomi, see oleks mulle kindlasti kõrva jäänud. Ja kui ka oleks melanoom, oleks ta mind ilmselt kiiresti edasi suunanud kuhugi?

Aga miks siis ikka nimetatakse sellist vähki halvaloomuliseks?
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2012 3:15 pm    Teema: Vasta viitega

Tore, kui saame aidata Smile Eks see nii olegi, et krutid end ülesse ja see on alguses tikubki olema. Eks me paljud oleme siin saanud melanoomi diagnoosi ja tänaseks oleme lihtsalt valve all rohkem, arstiteadus areneb ja iga paha diagnoos ei lõppe halvasti. Kui loed siin foorumis inimeste kogemusi, võitlusi...siis näed kui positiivsed suudetakse olla ja veel teisigi toetada Smile Mina sain palju oma hingerahu tagasi just siin lugedes erinevaid kogemusi, aga jah alguses olin ka endast täiesti väljas. Arvan, et see on igaühe loomulik reaktsioon. Eks kui arst midagi halba mainib, siis unustadki küsida. Mina isiklikult mäletan vaid kuidas ma kabinetist pisarates välja jooksin, edasi mäletan end kodus nutmas...vahepealne aeg oli mälust kustutatud, samas ometi ma ju sõitsin ise autoga koju, aga näe - ei mäleta Smile Rääkimata siis veel küsimuste küsimisest jne. Jah melanoomiga oli küll nii, et mu arst oli juba onkoloogile aja kirja pannud (mingi alla nädala oli see aeg) ja sealt oli suht ruttu uuele laiendatud lõikusele minek. Kõik käis kiiresti ja meeletult positiivsed kogemused on olnud selles vallas arstidega. Hea oligi, et kõik arstiajad jne olid minu eest juba kokku lepitud, mul tuli lihtsalt minna Smile Muidu oma sel hetkel oleva sassis ajuga võib aeg jääda venima.
Aga miks just halvaloomuliseks nimetatakse, mina ei oska öelda, aga vaatasin just teise foorumisse ja seal oli ju teadjam andnud sellele lihtsa vastuse. Ehk juba oled ise ka jõudnud lugeda. Ja järgmisel korral arstile minnes oled sa juba palju rahulikum ja oskad küsida.
Tagasi üles
moloko

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2012 3:47 pm    Teema: Vasta viitega

Siidikiisu, ei leia mina seda kohta, kus see vastus antud on. Kas saaksid tsiteerida või anda täpse koha, kust ma selle leian? Smile Aitäh
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2012 4:12 pm    Teema: Vasta viitega

Aga palun Smile Vastus oli seal selline (Perekooli foorumist):

Jutu järgi tundub, et arst rääkis basalioomist. See on nahakasvaja, mis on olemuselt tõesti pahaloomuline (koe ja rakkude struktuuri järgi), aga levib lokaalselt ja siirdeid ei anna sisuliselt kunagi. Niisiis - rahu, ainult rahu!

http://www.perekool.ee/index.php?id=88067&class=forum_schnell&action=view_post&post=9409424
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit