Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähk
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ines

PostitusPostitatud: Teis Nov 06, 2012 11:14 pm    Teema: Rinnavähk Vasta viitega

Tere kõigile!
Olen uus ja ei tea, kas ma oma teemagi õigesse kohta postitan.
Olen 28 aastat vaja ja mul on see nõme haigus. Masekas on ikka täiega peal.
Nyyd siis näitas kompuuter ka, et luudes on leiukohad. See on siis 4staadiumi vähk w?
Keemiat olen saanud juba kaks korda. Esimene kord oli mega jube... eile sain teist korda. Lisaks võtan kaltsiumi tablette, mis nagu tekitaksid mul kõrvetisi, ma ei tea.
Kuna kaebasin eelmisest korrast ka pikka iiveldusperioodi, siis kirjutati dexamethasoni. See on aga ju hormoonravi? Ja paneb kaalu kasvama tagasi.. Just sain kaalu 40 kg alla, ei taha küll, et see tagasi tuleks. Endamisi arvan, et kui hakkab tõusma, jätan pooleli selle võtmise. Aprillis oli ka maovähendusopp, olen nii palju vaeva näinud, et kaal korda saada... aastaid pusimist ja nyyd siis opp ja lisaks tegin kõvasti trenni.
Hirm on aga suur, ikkagi mujal ka leiukohad, juuksed on megahõredad, suus on villid ja igemed turses ning natuke põletikulised, väsimus, pearinglused, iiveldused, jõuetus, nõrkus, menstruaaltsüklihäired, nägemise kehvenemine, nahk sügeleb, ninaverejooksud ja nina nii lõhki seest.
Käin ka ülikoolis, ei tea, mida edasi teha. Perearst soovitab akadeemilist, aga ta mul megahea arst ja ütleb, et siis kui ma valmis olen. Akadeemilist ei taha aga praegu võtta, kuna sain stippi ja see ju kaob kohe, kui võtan akadeemilise.
Kooli kardan minna, see on nyyd juba järgmisel nädalal. Kardan, et juuksed... neid tuleb juba niigi niipalju, et koguaeg ja igalpool on juuksekarvad. Olgugi, et mul on parukas, siis hirm on seda kasutada, inimesed(lähedased) ju teavad, et need pole minu juuksed.
Kardan kõike... Kas see ongi kõik.. Mul veel ju nii palju teha, läksin kooligi, et oma eesmärke teostada. Keska lõpetasin kuldmedaliga, ülikoolis on käidud 1aasta ja kaks oleks veel, järgmisel aastal lõpetaksin!
Ah, sai vist pikk kiri küll esimese korra kohta
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Nov 06, 2012 11:44 pm    Teema: Vasta viitega

Pai, Ines.
Ravi kõrvalmõjud ongi väga ebamugavad aga usu, küll tuleb aeg, kui saad tagasi vaadates muiata oma hrmude peale Smile Sina ei pea ju kellelegi tõestama, et peas ei ole su oma juuxed. Pealegi on alati nii, et see kes teab, see näeb.
Kuula oma hea arsti nõuandeid ja kui puhkus on vajalik, siis võta omale see aeg. Kosud ravidest ja teed oma tegemisi pärast topelt innuga:)
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2012 9:09 am    Teema: Vasta viitega

Olen li-liga sama meelt, et praegu on kõige olulisem kuulata ilusasti arsti sõna, võtta akadeemiline puhkus ja pärast ravi uuesti jätkates saab õppetoetust edasi taotleda.

Kõikide muude muredega - ravimi kõrvaltoimed jne - peaksid kindlasti oma raviarsti poole pöörduma. Omast kogemusest võin öelda, et kuna keemiaravi tekitab täielikku isutust ning vähihaigus alandab kaalu allapoole tervislikku piiri, siis dexa aitab natukene lihtsalt tõsta söögiisu. On ju hetkel kõige olulisem hoida oma organismi nii palju, kui võimalik, et haiguse raviga toime tulla.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2012 10:38 am    Teema: Vasta viitega

Tere Ines,
Dexamethason ei ole iivelduse vastu, vaid oärsib keemiaravist tingitud allergilisi reaktsioone, aitab taastada vereliblesid. Seda päris ära jätta ei saa, sest siis on hullem, kaalutõus on paratamatu, aga Sa oled noor inimene, küll Sul kaal edaspidi langeb. Mul küll tõstis dexa kaalu ja mingit kaaluvähenemist pole olnud.
Halvem lugu on see, kui midagi on luudesse läinud, see nõuab põhjalikku ja karmi ravi, et edasi ei läheks. Seega peab vastu pidama.

Ole vapper, ravi on ikka praegu kõige olulisem!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2012 11:10 am    Teema: Vasta viitega

Tere, Ines!
Nii nagu kõik eelkirjutajad, soovitan minagi kindlasti hetkel koolist aeg maha võtta ja ainult ravile keskenduda. Oled noor inimene ja selle ühe aastaga ei juhtu kooli osas midagi. Hetkel on KÕIGE tähtsam sinu tervis. Kõhe on lugeda ka seda, et oled nõus tühipalja kaalu tõusmise pärast ravist loobuma. See on küll viimane asi millele hetkel mõtlema pead. Vastupidi - sinu organismil on hetkel kõvasti kosutust vaja. Ehk ongi 40 kg sinu jaoks liialt väike kaal, mis on mõjunud laastavalt sinu immuunsussüsteemile.
Ravi suhtes pead ennast häälestama võimalikult positiivselt, sest muidu on väga raske sellele kõigele vastu pidada.
Kas luude leiud on kindlalt metastaasid või on lihtsalt kahtlus? Millist liiki rinnavähk sul oli?
Miks kaltsiumi tablette hetkel võtma pead? Mul on ka kõrvetiste suhtes väga tundlik magu, kuid kaltsium ei ole küll mulle kõrvetisi teinud (olen neid vahepeal pidanud lausa 10 tabl päevas sööma). Kõrvetised võivad olla ka keemiast tingitud.
Jõudu ja rahulikku meelt sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Lauriinek

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2012 10:49 pm    Teema: Rinnavähk Vasta viitega

Kallis Ines!

See on loomulik, et Sul on hirm. Esialgu püüa esmajoones ravile keskenduda. Tuleb elada päev korraga ja püüda mitte masendusse langeda. Need on Sul kõik ravi kõrvalmõjud ja sinna pole midagi parata, vaid nendega tuleb püüda hakkama saada. Minule avastati 2010 jaanuaris sama häda ja siiani elan päev või kõige rohkem nädal korraga.
Tagasi üles
Lauriinek

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2012 10:54 pm    Teema: Rinnavähk Vasta viitega

Ja mis nendesse juustesse puutub, siis need kasvavad tagasi, minul kasvasid isegi tumedamad paksemad.
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2012 3:08 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Ines!
Mina ei soovitaks sul kohe akadeemilist võtta. Jõuad alati, ära sellega kiirusta. Vaata oma elukorraldus üle, mis on kõige tähtsamad asjad, nendega tegele. Otse loomulikult on praegu tervis esikohal, aga mitte ainult. Kõik päevad ei ole halvad. Ainult oma haiguse või siis tervisega tegelda ka ei saa. Sul jääb muuks ka aega. Kui tahad rohkem perele, sõpradele pühenduda, siis tee seda. Kui sulle on tähtsam õppimine, siis õpi.
Usun, et sa saad oma hirmust esmaspäeva ees üle. Küllap lähed parukaga. Räägi mõnele kursusekaaslasele, ega sa ei pääse sellest. Saad omale hulga toetajaid, neid läheb sul vaja. Katsu ise positiivselt suhtuda, pigem läbi huumori, siis on teistel ka kergem. Tavaliselt inimesed, kes ei ole raske haigusega kokku puutunud, muutuvad kohmetuks, ebalevaks, võivad hakata sust eemale hoidma. Tee sulle antud sidrunist limonaad, mis sul üle jääb!
Ole tubli!
Tagasi üles
tirtsu

PostitusPostitatud: Teis Nov 13, 2012 1:08 pm    Teema: Vasta viitega

jah just, ole vapper! Ka minul siirete tõttu vähk IV staadiumis, ka mina mõtlesin alguses, et kas ma üldse jaksan võidelda, löön parem käega, aga ma ütlen sulle seda, et meie vähihaiged siin lehel oleme üks uskumatult toetav kamp ja siit sain ka mina oma jõu püsti ajada ja edasi minna. Võtsin keemiaravi ajal ka kaalus juurde, aga mitte midagi hirmsat ja tegelikult ega see kaal on täiesti kõrvaline mure, peaasi, et pahad rakud kõik maha materdatakse ja küllap arstid teavad, mis rohtusid määravad, kui vaja siis vaja. Mina olin esimeste keemiaravide ajal neli päeva voodis ja oksendasin, siis mingil hetkel hakkasin ennast jõuga sundima kolmandal päeval jalule, siis juba teisel päeval ja sain tegelikult kinnituse, et kui liigutama ja toimetama hakkad, saab organism signaali, et aitab iiveldamisest küll ja hakkab kergem. Tänaseks päevaks oled ehk ülikoolis juba suutnud parukaga käia, ära selle pärast ka üliväga muretse. Mina kannan parukat nüüd juba umbes pool aastat, alguses oli harjumatu, nutsin oma juukseid taga ja vihkasin südamest igal hommikul selle "mütsi" pähe toppimist. Tundus, et kõik vaatavad ja kõik saavad aru. Tegelikult eks neid, kes märkasid oli ikka, töökaaslased, mõned tuttavad, kes asjast ei teadnud jne. Aga õnneks on enamustele inimestele kaasa antud paras ports taktitunnet, et jah märka, aga ära hakka pärima ja küsima. Kuigi ka minul üks sugulane suures poe parklas kisas kõva häälega, et "ah näed, ongi sul siis võõrad juuksed peas vä??" Muidugi tegi haiget, aga lõpuks lööd käega ja see ei ole asi, mille pärast muretseda, las arvavad ja vahivad, ära tee väljagi, peaasi, et ise ennast hästi tunned. Samas ükskord kohvipausil võtsid kolleegid jutuks juuste värvimise ja sinna kaasati ka minu kunstjuuste värv nii loomulikus vestluses, kuigi nad kõik teadsid, et see on parukas, see oli nii südantsoojendav. Aga sina võitle ja veelkord võitle ja suhte meiega siin foorumis, jaga muret. Mäletad, vene ajal oli üks multikas eeslikese mure oli vist pealkiri, kus eeslike tuli tohutu suure murekotiga ja siis üks võttis natuke ära ja teine ja kolmas ja lõpuks polnudki enam murekotti. Päikest!
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Teis Nov 13, 2012 1:49 pm    Teema: Vasta viitega

kõigepealt head paranemist sulle! Mulle ka meenus kuidas ma põdesin kui mingi 4-6 kuud parukaga tööl käisin,kuidas häirisid klientide pilgud ja ütlused,,kui ilus soeng sul on,, Polnud võimalik ju et nad aru ei saanud et see parukas on. Kuigi ilus oli ta jah. Üks meestuttav,ise arst ka veel hakkas pikemalt vestlema et ta teab küll miks juuksed ära tulevad ja seda nii et ikka kõik kuuleks,pidin maa alla vajuma ,no ei ole igal inimesel taktitunnet Rolling Eyes .Hiljem kui võtsin paruka ära ja käisin juba siilikaga ,oli mõnel nii kahju ,,et enne oli nii ilus,,. Laughing .
Tagasi üles
Ines

PostitusPostitatud: Reede Nov 23, 2012 8:57 pm    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile!

Hehe, alles nyyd märkasin, et mulle nii paljud on vastanud!
Kõigepealt Kerstile: Ma arvan, et sa said valesti aru! Ma ei kaalu 40 kg, vaid olen nii palju alla võtnud ja see pole organismile laastavalt mõjunud. Praegu kaalun super 85kg Smile. Mu enesetunne oli mega super enne keemiaravi! Käisin trennis ja tundsin end mega hästi, tundsin lausa, kuidas ma elan. Nyyd aga ei saa enam jõusaalis ma käia ja kangi tõsta Smile kuid võin käia rattaga sõitmas Smile mulle meeldib! Kui ainult enesetunne laseks seda rohkem teha.
Ma ei tea, millist liiki rinnavähk on, sest arst pole öelnud. Kaltsiumi pean võtma, et luid tugevdada! Ja kaltsiumitablettide võtmisel on mul küll suured raskused, esiteks maitse oleks nagu jahul Very Happy aga alla saavad nad kuidagi kõrist aetud koos jogurti või keefiriga Smile

Siis see dexa ei meeldi mulle üldse! Miks? Maitse on mõru ja kõrist ei taha ka need pisikesed tablad alla minna, 8tbl hommikul ja 8 õhtul. Kui ma neid seekord võtsin, siis enesetunneoli jh ok, kuid kuna ma pean neid võtma praegu 4päeva peale keemiat, siis reede õhtu hakkas mul väga halb ja see kestis 48h, enne kui ma jalad uuesti alla sain. Minu arust tegi see nö. asja nagu natsa hullemaks. Enne kannataksin iiveldust nii nagu peale esimest keemiat ja sellist halba enesetunnet oli mul tookord ainult 5-6 tundi, kuid seekord kestis see lausa 48tundi. Ka esimesel korral oli väga halb ja tekkis tunne, et hommikut ei näe. Kuid teisel korral oli veel hullem ja sama tunne, et hommikut vist ei näe, mees isegi püüdis mu kinni, sest silme ees läks nii mustaks ja olin kohe kokku kukkumas ning tuikusin lausa. Väga nõrk tunne ja sellistel hetkedel tekib mul kõige suurem masekas. Tekib ka viha...

Tegelikult on mul ka küsimus suurele ringile!
Kas vähk siis toitub suhkrust? Lugesin siit foorumist, kus keegi väitis, et toitub?
Jogurtid, kohupiimakreemid, kohukesed, ¹okolaad jne. Kas need on siis kõik keelatud?
Mul nimelt ravinädalal väga muud sisse ei lähe, kuigi söön ja püüan ka muud süüa.
©okolaadi järele tekib isu tavaliselt ravinädalale järgneval nädalal. Siis tunnen küll, et tahaks maiustada Smile
Ja mida peab sööma ja mida võiks vältida?

Mul tuleb 2.jaanuaril sünnipäev Very Happy Kas Te siis oma sünnipäevadel siidrit ei joo? Ja jõulud ning vana-aasta tulemas? Kas ei või siis?

Laughing nii nyyd siis aitab natukeseks Smile
Tervitustega
Ines Razz
Tagasi üles
Ines

PostitusPostitatud: Reede Nov 23, 2012 9:24 pm    Teema: Vasta viitega

Ma kirjutan siis siia oma põhidiagnoosi, mille sain siis epikriisilt tuhnides Smile

Rinna osalt kattuvate paikmete pahaloomuline kasvaja; Vasaku rinna invasiivne duktaalkartsinoom; ÖR neg; HER2 3+; c T4B c N2 M1 G2 IVst
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Laup Nov 24, 2012 10:46 pm    Teema: Vasta viitega

Njaaa jama kui ikka nii noori see haigus üha tihemini tabab:((Mina olin 27.kui mul rinnavähk avastati.Jaanuaris saab sellest 2 aastat!!Mina sain TAC skeemi järgi keemiat 6 korda ja pidin ka neid vastikuid väikseid tbl 16 sisse sööma enne ja pärast keemiat.Need tekkitasid jubeda söögiisu:))Koguaeg oli selline tunne,et magu kraabib ja tahab süüa!!Kas sa oled Tallinnas ravil?Kui sul on mingeid küsimusi ravi või ükskõik mille kohta siis võid mulle kirjutada!!Seniks ole tubli ja usu keemiaravi saab varsti läbi ja tavaline elu läheb edasi!!
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Laup Nov 24, 2012 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Ja suhkru kohta ma ei oska midagi öelda,aga arvan,et paar siidrit vahest juua ei tee kellelegi paha.Võibolla keemia ajal pole hea juua....Mina jõin vahest natuke enne järgmist keemiat.
Tagasi üles
Ines

PostitusPostitatud: Laup Nov 24, 2012 11:14 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen Tartus ravil. Siidrit pole veel julgenud juua, isegi alkovaba mitte. Mu lemmik on Copparbergi siider. Alkovaba seisab mul juba ammusest ajast külmkapis, kuigi vahel mõtlen, et teeks ühe. Aga ei... seisab ilusti ja ootab. Nüüd esmaspäeval saan kolmanda laadungi.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 8

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes