Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ravi rahastamine
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sally

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2013 2:28 pm    Teema: Ravi rahastamine Vasta viitega

Umbes aasta tagasi,aprillis, oli see teema päevakorras.Nüüd seisan ma reaalsusega silmitsi.Kompuuter näitas seekord väikest progressiooni ja mind võeti Sutendi ravilt maha.Kuna Haigekassa rohkem neeruvähi ravimeid ei rahasta, saadeti mind koju ja mingit ravi enam ei tule. Ei enam mingeid analüüse ega kompuutrit.On üks võimalus.Juba eelmisest aastast on antud sisse taotlus uue ravimi Axitinibi rahastamiseks.Siiani pole positiivset vastust tulnud.Millal see tuleb ja kas üldse tuleb,ei tea keegi.Minu mõistus ei taha vastu võtta seda,et inimene,kel on mõned metakad kopsus ja üks suurenenud lümfisõlm,jäetakse jumala rahus ravita surma ootama.Minuga lihtsalt ei tegelda enam ja kust ma pean teadma,millal see uus ravim tuleb,kui tuleb.Ja võibolla on siis minu jaoks juba hilja.
Eriti häirib mind veel see,kuidas seda mulle teatatakse.Lihtsalt läbi telefoni öeldakse,sorry,aga meil pole enam ravi teie jaoks.Kui teil tulevad mingid valud,või muud hädad,siis helistage mulle.Ma olen sõnatu.Mõistus tõrgub aru saamast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
betsi

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 8:51 am    Teema: Vasta viitega

See on tõesti nii hirmus, et ei ole kohe sõnu mida sulle lohutuseks öelda.Ära ainult kaota lootust veel, äkki tasuks proovida alternatiivravi.Oleme mehega mõelnud, et kui temal see moment kätte jõuab proovime küll, kaotada pole siis midagi.Loodan ikka, et seda ravimit hakatakse kompenseerima kiiremas korras, sina pead nii kaua lihtsalt vastu pidama.Ole vapper ja ära anna veel alla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 10:59 am    Teema: Vasta viitega

Tõesti kahju seda kuulda. Kuid proovi selle uue ravimi suhtes ikkagi infot otsida ja arstiga kontakti hoida. Kas sa tead, kas mujal seda ravimit kasutatakse? Ehk ikkagi on mingid võimalused veel.
Kuidas sul muidu tervis on?
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 11:54 am    Teema: arutelud Vasta viitega

Aitäh toetuse eest.Seda on mulle praegu tõesti vaja.Sain eile ikka ¹oki ja vererõhk pani taevasse.See ongi asja juures kõige hullem,et tunnen ennast enam vähem normaalselt.Mu pähe ei mahu lihtsalt mõte,et inimene,keda saaks veel ravid ja kelle olukord pole hull,jääb ravist lihtsalt ilma,sest riik ei rahasta vajalikke ravimeid.Euroopa Liidus on kasutusel veel vähemalt kolm neeruvähi ravimit,mida meie riik ei kompenseeri, kaasaarvatud Axitinib.
Ega ma pole nii kerge allaandja.Eile võtsin ühendust mailitsi nii Haigekassa,Ravimiameti kui Sots.ministeeriumiga.Vahetasime maile ja kõik üritasid otsesest vastusest kõrvale hiilida.Sots. ministeeriumi Ravimiosakonna juhatajaga jäi meil jutt veel pooleli.Loodan,et täna vastab mulle.Aga tema esimene vastus oli soovitus kasutada metameditsiini ja Vigala Sassi taimeravi.Et ta on selles osas suurt edu saavutanud.Pole sõnu.
Siis soovitas mulle Axitinibi eritellimist,mida saab tellida oma arsti retsepti alusel.Ravimi saab kätte umbes 30 päeva jooksul ja saadetakse mulle individuaalselt mingi valitud apteegi kaudu.
Tellida saab korraga aasta doosi. Aga see kõik tuleb ise kinni maksta.Ühe karbi hind jääb umbes 3000-4000 eur vahele.Aga põhiküsimus,millal hakatakse Axitinibi rahastama Haigekassa poolt,jäi vastuseta.Näis kas täna saan sellele vastuse.Aga selle keerutamise järgi teen järelduse,et see rahastamine on veel kaugel.Aga kes teab.
Patsiendi Õigustes on kirjas,et igal patsiendil on õigus parimale ja kaasaegsele ravile. Tundub ,et need õigused ei kehti.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 12:06 pm    Teema: Vasta viitega

Oehh...seda oli tõesti kurb lugeda. Et haige õnnetus on sündida ja elada Eestis. Ja mis puutub Vigala Sassi, siis temaga olen kohtunud ikka keemiaravi ukse taga, sai ikka vähemalt eelmisel aastal regulaarset keemiaravi. Ilmselt talle ei öeldud, et peab end ise ravima.
Kas tõesti ei saa haigekasa käest paluda ühekordset kompenseerimist?
Nõutuks teeb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 12:21 pm    Teema: Re: arutelud Vasta viitega

Sots. ministeeriumi Ravimiosakonna juhatajaga jäi meil jutt veel pooleli.Loodan,et täna vastab mulle.Aga tema esimene vastus oli soovitus kasutada metameditsiini ja Vigala Sassi taimeravi.Et ta on selles osas suurt edu saavutanud.Pole sõnu.

Shocked ...et nagu päriselt

Palun sulle jõudu enese eest võidelda ja TERVIST!
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 12:26 pm    Teema: arutelud Vasta viitega

Täiesti tõsiselt.Mul on kiri mustvalgel olemas.Ise ka imestasin,et sellisel positsioonil olev inimene annab sellise vastuse.Mida siis veel loota.Polegi ravimeid vaja,joo aga taimeteed ja parane.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 11:03 pm    Teema: Vasta viitega

Lihtsalt uskumatu! Ise ravimiosakonna juhataja... Shocked
Nemad ju peaksid ikka teadma, kui palju uute ravimite rahastamise otsused aega võtavad või millest need sõltuvad. Peale sinu on ju kindlasti teisi inimesi veel, kelle ravi sellest sõltub.
Tagasi üles
betsi

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 7:37 am    Teema: Vasta viitega

Huvitav, kas ainult neeruvähi ravimite kompenseerinisega on probleeme või on teist tüüpi vähihaigetel ka selliseid muresi.Sally, kas selle Axinitiibi karp on ühe kuu ravimi doos?Kas siis aastane kogus läheks maksma umbes 40000 eurot?
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 11:29 am    Teema: arutelud Vasta viitega

Minu teada on just Sots.ministeeriumi Ravimiosakond see,kes võtab vastu otsuseid,kas mingi ravim võetakse müüginimekirja ja kas seda rahastatakse või mitte.Kes siis veel,kui nemad peaks teadma,kas Axitinib on võetud või võetakse müüginimekirja.Esimene vastus soovitusega kasutada ravimtaimi ja metameditsiini,on käes,aga teisele kirjale pole vastatud.Kas vastatksegi.See peaks olema siis konkreetne vastus,kas jah või ei.
See hind on ühe karbi hind,milline on aastase koguse hind,võib ju korrutada.Arst ütleski,et ta ei hakka mulle seda varianti pakkumagi,sest keegi ei jõua seda osta.Ja ostad ära,aga kas sa üldse kannatad seda ravimit.Jätad pooleli ja raha on maha visatud. Mul üks tuttav ostis oma mehe eesnäärmevähi raviks ,maksis suure raha ja mees suri enne,kui jõudis kasutama hakata.Aga ma olen teinud siin uurimistööd ja sain teada,et müüginimekirjas on veel üks ravim, Afinitor.See on ka teise ringi ravim ja ma kahtlen,kas siis võetakse veel lisaks üks ravim
nimekirja.Küsisin arstilt,et olgu siis Afinitor,aga ta ütles,et seda ka ei saa.Siis võibki olla nii,nagu aasta tagasi mulle arst ütles,et ei ole ette nähtud sulle rohkem ravimeid.Sul on oma kogus käes,kui see ei aidanud,siis ongi kõik.Ma ei saa aru,miks minu peale siis raisati üldse nii palju raha,kui nüüd lõpuni ravi ei tehta.
Patsientide Õigustes on punkt,kus öeldakse,et igal patsiendil on õigus parimale ja kaasaegsemale ravile.Kelle jaoks need õigused on,tundub,et mitte meie jaoks.Saatsin kirja ka Eesti Patsientide Esindusühingule,et sealt mingit tuge saada,aga palju neil võimu on,ei tea.Igal juhul pole veel vastust.Tundub,et jooksen igal pool bürokraatia läbimatu müüri vastu.
Betsi küsib,et kas see kõik kehtib ainult neeruvähi puhul.Ei tea,aga tundub küll,sest olen aru saanud,et rinnavähi puhul näiteks võib ravimeid vahetada,palju vaja ja lastakse tablette krõbistada veel 10 aastat.Võibolla on küsimus hinnas.Neeruvähi haigeid on vähe ja ravimid väga kallid.Näiteks see viimane ravim Sutent,mida kasutasin,maksis üks karp umbes sama palju,kui see uus Axitinib.Aga nagu ma olen aru saanud,on vähiravimid kõik väga kallid.Narkomaanide peale kasutatakse meeletuid summasid,aga vähihaigete pealt hoitakse kokku.
Tagasi üles
Ines

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 1:28 pm    Teema: Vasta viitega

Issand, ma loen ja olen ahastuses ja silmad on märjad!!
Sellist Eestit olemegi tahtnud?!??
See on nii kohutav, kui ei anta enam ravigi

Ma südamest loodan, et kõik ikka laabuks Sul, ausalt...
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2013 11:40 am    Teema: arutelud Vasta viitega

Kuna ma juba alustasin oma Kolgata tee kirjutamisega,siis kirjutan sellest lõpuni.Ehk soovib keegi veel kunagi seda teed läbida,siis on mingi skeem olemas.
Sots,ministeeriumi Ravimiosakond saatis mulle uue ja normaalse vastuse.Sealt selgub,et Axitinibile on müügiluba antud juba eelmise aasta septembrist.Müügiloa hoidja on Ameerika firma Pfizer,kes on ka tootja.Haigekassa ei saa seda ravimit oma nimekirja enne võtta,kui tootjafirma on teinud omapoolse ettepaneku see nimekirja võtta.Seda seni tehtud pole.Siit tuleb välja,et asi pole mitte meie taga kinni,vaid tootjafirma taga.Miks ta seda ei tee,ei tea.Aga saadan kirja ka firmale ja pärin aru,mille taga asi on.Arvan ,et kõik taandub jälle meie riigi väiksusele.Meie vajadus ravimitele on nii väike,võrreldes teistega,et nad ei suvatse meiega üldse tegeleda.Tõesti võib öelda,et meil on olnud õnnetus sündida Eestis.
Ravimiamet vastas ka ,et mõlemad minu poolt nimetatud ravimid Afinitor ja Axitinib, on müügi loa saanud,aga lubasid uurida ja mulle teatada,kas neid on Eestis ikka saada ka võimalik. Kui soovid ise oma rahaga välja osta,siis palun.Kohe saab.
Aga mul on veel üks küsimus,Kas arst saab ikka ühepoolselt ravi lõpetada,kas ei pea selleks olema konsiiliumi otsus.Minu meelest on see kuidagi väga lihtsaks tehtud.On selline asi võimalik.

Viimati muutis seda Sally (Reede Jan 25, 2013 12:19 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2013 11:47 am    Teema: Vasta viitega

Ma tahaks uskuda, et kindlasti ei otsusta arst ravi lõpetamist üksinda, see on alati kollegiaalne otsus.
Tagasi üles
Maximum

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2013 5:50 pm    Teema: Re: arutelud Vasta viitega

Tsiteerin::
Haigekassa tasub välisriigis osutatud ravi eest juhul, kui ravi on kindlustatud isikule näidustatud, kuid seda ei ole võimalik osutada Eestis.
.

Puudub küll isiklik kogemus, kuid kui haigusele siiski ravi on olemas, kuid lihtsalt piiratud valikutega Eestis seda ei pakuta, siis ehk saab oma raviarstilt infot, kas ja kuidas oleks võimalik seda saada mujal?
Võibolla oleks see hullumeelne bürokraatia ja haigele inimesele isegi liigne stress, kuid võibolla siiski lahendus.

http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/arstiabi_val/erandkord
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Püh Veeb 03, 2013 5:41 pm    Teema: arutelud Vasta viitega

Minu asjad pole veel lahenenud,aga ma otsin juba alternatiive.Annan mõned lingid.Kui olete läbi lugenud,avaldage arvamust,mis te sellest arvate,või on kellelgi selle kohta mingit informatsiooni või on mingit kogemust.
www.valter.saask.ee/ime.html
www.cemmed.blogspot.com/2012/09/cemmed-aparaadid-tervise-taastamiseks.html
See mees on täitsa olemas,olen temaga suhelnud.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit