Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Geeniuuring!

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
keitykarol

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 13, 2013 8:51 pm    Teema: Geeniuuring! Vasta viitega

Kas kellegile on tehtud RInnavähi tóttu geeniuuringut?Minul nüüdseks see seljataga ja avastati ühes geenis mingi mutatsioon mis vòib soodustada rinnavæhi tekket!Kas järelkontroll peaks nüùd olema tihedam ja kas taastekke vòimalus nüùd suurem?kas kellegil on kogemusi???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 14, 2013 9:45 am    Teema: Vasta viitega

Minul on geeniuuring tehtud, kuid mutatsioone ei leitud. Kas sul lapsi on? Mina käisin rohkem selle mõttega uuringul, et teada saada, kas tütardel võib päriliku vähi oht olla. Minule ja lähisugulastele andis geneetik kaasa soovitused vajalikke uuringute ja nende tiheduse kohta. Kas sulle ei antud soovitusi? Eks onkoloogi juures järelkontrollis tuleb ju perioodiliselt meil kõigil käia. Kuid kindlasti tasub raviarstile geeniuuringu tulemused edasi anda. Eks igasugustele lisauuringutele saatmine oleneb ju ka kõigist riskifaktoritest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 14, 2013 4:33 pm    Teema: Vasta viitega

Mis aastal te selle geeniuuringu tegite? Mina tegin 2009, aga vastus ei pidavat veel valmis olema. Või ma ei oska õigest kohast küsida?
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 14, 2013 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on 7aastane tütar ja temal oht geeni edasikandeks 50 protsenti!Pandariin:mulle tehti uuring juulikuus eelmine aasta!uuriti 2etappis...esimene uuring næitas,et ei ole midagi ja teises tuli välja mingi mutatsioon!lähen järgmine nädal ja räägin tulemustest tâpsemalt!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 14, 2013 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

Minul tehti geeniuuring samuti kahes etapis 2009-2010. Vastused sain umbes kuu ajaga.
Tagasi üles
timpane

PostitusPostitatud: Esm Aug 26, 2013 6:43 am    Teema: Vasta viitega

Minule ja lähisugulastele andis geneetik kaasa soovitused vajalikke uuringute ja nende tiheduse kohta. Kas sulle ei antud soovitusi? Rolling Eyes

-----------------------------------------
pass-4-sure http://www.pass-4-sure.net
leather4sure-brown leather jacket leather4sure-brown leather jacket
leather4sure-shearling coat leather4sure-shearling coat
leather4sure-red leather jacket leather4sure-red leather jacket

Viimati muutis seda timpane (Teis Sept 10, 2013 6:47 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Teis Aug 27, 2013 4:15 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle öeldi ainult,et õde peaks ka uuringule tulema...ja see ka suures plaanis kõik oli:(Olen ise natukene uurinud,et geneetilise soodumusega peaks vähemalt korra aastas kompuutrit tegema.Mis soovitusi sulle arst andis??
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Aug 28, 2013 8:04 am    Teema: Vasta viitega

Mulle ja lähisugulastele andis geneetik konkreetsed soovitused käia teatud arstide juures teatud tihedusega kontrollis. Sellist soovitust ei antud, et tuleb kindlasti näiteks iga aasta kompuuter teha. See jääb ikkagi arsti otsustada...
Tagasi üles
piraadike

PostitusPostitatud: Kolm Aug 28, 2013 11:32 am    Teema: Rinnavähi geeniuuring Vasta viitega

Teretere,
mina tegin ka rinnavähi geenimutatsiooni uuringu nüüd kevadel, kuna mammoloog-arst arvas et võiks (no ma teadsin juba ennegi, et selle vastuse teadmine ju otseselt midagi ei muuda, sest kontrollis olen ma ju alati käinud, sest mu emapoolses suguvõsas on selle mutatsiooniga seotud vähkisid- vanaemal ja ema õel oli rinnavähk ja emal ja ema õel (sama õde) munasarjavähk - kolmandal õel ei ole midagi)
Vastuse peale vereproovi sain miski kuu aja jooksul (50/50 tõenäosus)- ja minul seda mutatsiooni pole ( sest mul on olnud ka minu isapoolse suguvõsa nn päritavad asjad- nõrk sidekude ja sellest tulenev äge diskiradikuliit Smile niiet õnneks ei ole ma saanud emapoolseid geene Smile
Aga kui tulemus on positiivne- siis see näitab teatud tõenäosust, mis suureneb vanusega ja siis peaks ennast ja oma rindu lihtsalt rohkem jälgima- ja munasarjavähk käib ikkagi ka selle mutatsiooniga kaasas - ehk siis mammograafia ja ultraheli (või kompuuter) iga-aastase kontrollina.
Mina käisin ise niigi iga aasta kontrollis - emakakaela vähk 1999 aastal
Nüüd ilmselt kontrollib ennast ka minu õde ja ehk siis ka tema tütar - aga ka meesterahvastel on rinnavähk võimalik, nendel on ka samad geenid ja võivad olla mutatsioonikandjad ja rinnas väike kogus seda kudet, millest vähk alguse võib saada - sel ajal kui mina haiglas olin, oli kõrvalpalatis kaks noort, kahekümnendates meest, keda oli just sel põhjusel lõigatud.
Tasub ennast kontrollida, sest varakult avastatud asjad on ravitavad Smile
terv, P.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Yahoo Messenger MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit