Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hormoonravimid - tamoksifeen
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kerahein

PostitusPostitatud: Nelj Sept 06, 2007 7:20 am    Teema: Hormoonravimid - tamoksifeen Vasta viitega

cecilia, mis tabletid need olid? Mulle kirjutati Tamoxifeni. Nii lugesin retseptilt välja. Arst ütles, et ei tee paksuks, et kõrvalmõjusid pole.

Viimati muutis seda kerahein (Nelj Jan 21, 2010 10:09 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Peti

PostitusPostitatud: Nelj Sept 06, 2007 9:06 pm    Teema: Vasta viitega

kerahein!

Kuidas ei ole kõrvalmõjusid? Need peaks ju informatsioonilehel ka loetletud olema. Muidugi see ei tähenda, et need PEAKSID olema.
Ka mina küsisin arstilt, kui ta mulle tulevasest hormoonravist rääkis, oli seesama tamoksifeen, mida ma võin oodata. Oli selline nooreke, ei tea, kas teadmised puudusid – tema ütles sama. Kui ravimit võtma hakkasin, olin öösiti läbimärg. Mõtlesin, et olen haige, jõin ravimteesid ja olin nädala voodis. See kestis mõnda aega ja siis lõppes. Aga minul näiteks tekkis sellest veel masendus.
Mingit infi võid saada siit: http://www.astrazeneca.ee/503782/?itemId=385522 , aga ära tõepoolest ära ehmata, sest neid EI PRUUGI olla.

On ka paar muud üldkasutatavamat ravimit hormoonpositiivse kasvaja raviks, aga ilma kõrvaltoimeteta pole neist ükski.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kuklike

PostitusPostitatud: Reede Sept 07, 2007 8:57 am    Teema: Vasta viitega

Mina olen võtnud nüüd juba kolme erinevat hormoontundliku vähi ravimit.
Esimene oli Tamoxifeen, mis ajas mind sügelema ja muutis kõik limaskestad kuivaks, eriti allpool. Kihelesin kohutavalt.
Siis määrati mulle Nolvadex, mis ajas mind paksuks. 4 aastase võtmise tagajärjel kogunes 20 liigset kilo, annab kaasa tarida.
Nüüd kirjutas arst välja Femara, mis pidavat isegi kaalu langusele kaasa aitama, minu puhul küll mitte eriti. Algul isegi nagu paar kilo kadus, siis tuli tagasi ja praegu olen enam vähem samas kaalus kui rohtu võtma hakates. Õnneks juurde pole tulnud nagu Nolvadexiga.
Kuumad hood on käinud kaasas nende kõigiga. Mõnega rohkem, teisega vähem. Öösiti enam kuumahoogude peale ei ärka, ju neid siis pole, aga päeval lööb küll vahel mauhti üle, aga enamasti vaid nägu ja pea eriti kukal leemetavad. Keha mitte eriti.
Igal rohul on erinevad mõjud.
Pea vastu pole ükski neist rohtudest täiesti süütu.
Päikest kõigile
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Reede Sept 07, 2007 2:10 pm    Teema: Vasta viitega

Tabletid olid jah Tamoxifen, kuigi Nolvadex vist sama toimeaine. Arst ütles muidugi, et paksuks ei tee, aga eks hormoonravimid kahjuks muudavad ikkagi organismi hormonaalsüsteemi ja seetõttu teevad nö enneaegu vanaks ja kilod hakkavad kahjuks ikkagi kogunema Sad .Mul lihtsalt varem kilod tulid ja läksid, nüüd aga enam ei lähe.
Aga nagu mu arst ütles: parem elus kui ilus!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Sept 07, 2007 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen ka nüüd üle nelja aasta Nolvadexi ragistanud. Kuumahood, limanahkade kuivus, teatud nahaprobleemid ja kaalu on tõesti ka oma 20 kg juurde tulnud. Kaaluga on tõesti see asi, et maha ei võta kohe üldse kuidagi. Enne rinnataastamis op-i pidin natuke maha võtma ja olin lõpuks lausa toorsalati peal, kuid kolme kuuga suutsin maha võtta vaid 3 kg, mis parast 10 kg-ga uuesti juurde tuli.
Kõige rohkem häiribki mind kehakaal ja see jube enneaegne vananemine. Crying or Very sad Kuid mis teha, peab vist lihtsalt leppima
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Peti

PostitusPostitatud: Esm Sept 17, 2007 3:32 pm    Teema: Vasta viitega

Kersti !

Kas sulle seda rohtu kirjutab välja perearst? Üldiselt tamoksifeeni vist võetakse paar-kolm aastat ja siis edasi Arimidex või Femara. Võiksid küsida seda onkoloogilt, mina pole mingi spetsialist, veelgi enam – ei saa kuidagi teiste inimeste ravi suhtes kaasa rääkida. Endal küll päris ruttu see asendati Femaraga ja nüüd Arimidex. Kõrvalmõjud on muidugi kõigil.
Tagasi üles
Peti

PostitusPostitatud: Esm Sept 17, 2007 3:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kõigile eelpoolkirjutanutele!

Kui on üldteada, et vananedes naise kehakaal kipub tõusma ja igasugused muud hädad, siis on küll imelik arvata, et ravimitega JÄRSKU esilekutsutud kliimaks midagi ei mõjutaks. Organismil pole aega kohaneda uue olukorraga. Peab lihtsalt sellega leppima ja andma aega harjumiseks. Ega kiire vananemine just meeldiv pole, aga parem ikka, kui haiguse uuenemine. Praegu just mitu tundi lugesin ”välismaa” teavet ja ikka rõhutatakse, et mingi samaaegne östrogeenravi on tulemusteta. Nii et tuleb need kuumahood ja muud läbi teha – minul küll kadusid ruttu.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Esm Sept 17, 2007 5:32 pm    Teema: Vasta viitega

Tahaksin oma kogemustele tuginedes öelda, et Femara on ikka pigem neile, kel päevad juba lõppenud ehk postmenstruatsiooniperioodis naistele, teistele ei pruugi sobida. Minul tuli "sõbrake" tagasi just siis kui Tamoxifen vahetati Femara vastu, vähemalt rõhutas arst seda asjaolu.
Aga jah kõrvalmõjudega tuleb lihtsalt toime tulla, minul näiteks lisanduvad kuumahoogudele ka öine ohjeldamatu veejoomine, kuumahood ära ei ole kuhugi kadunud aga iga asjaga harjub Smile .
Tagasi üles
Peti

PostitusPostitatud: Esm Sept 17, 2007 6:00 pm    Teema: Vasta viitega

cecilia !

Hea, et kirjutasid.

Ma kohe korrigeerin ka ennast. Ei tahtnud Kerstile öelda, et rohtu PEAB vahetama. Äkki saadakse valesti aru. Igaühel ikka oma ravi. Kirjutasin ka oma kogemusest, aga loomulikult ka iga ja muud tegurid mängivad oma osa.
Lihtsalt on nii, et kui keegi küsib, siis tahad oma kogemusi jagada.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Sept 17, 2007 7:45 pm    Teema: Vasta viitega

Peti kirjutas:
Kas sulle seda rohtu kirjutab välja perearst? Üldiselt tamoksifeeni vist võetakse paar-kolm aastat ja siis edasi Arimidex või Femara.

Rohtu kirjutab välja ikka onkoloog ja pean võtma kokku 5 aastat. Olen sellel teemal oma arstiga rääkinud ka ja ta ütles, et Arimidexiga jätkatakse ravi tõesti postmenupausis naistel. Minul opereeriti rinnavähk aga juba 37 aastaselt, mil päevad veel täies hoos olid. Otsustasin minna kaalukabinetti ehk saab sealt mingit tarkust juurde.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Reede Jan 18, 2008 3:38 pm    Teema: Tere ka minu poolt . Vasta viitega

Ei saanud hästi aru,mida te vananemise all silmas peate,ma ei tunne küll midagi,võtan ka Nolvadeksi. jah kaal on lisandunud kõvasti,aga lepin sellega ja nüüd juba nov algusest pole päevi.võtnud olen 2,5a ,günekoloog arvas et neist hormoonidest on nad ära jäänud,aga ikka huvitav miks alles nüüd,vanust 45.mis te arvate.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Reede Jan 18, 2008 6:16 pm    Teema: Vasta viitega

Arvan, et tablettide mõju avaldubki pikapeale, eriti kui lisandub ka vanus, mistõttu munasarjade töö nõrgeneb, lisaks ka rohu pikaajaline mõju. Minul ei suutnud Nolvadex päevi alla suruda, päevad käisid üle 2 kuu, üle nelja kuu, aga ära ei lõppenud. Nüüd saan iga kuu süsti lisaks Nolvadexile, st. minu hormoontundliku rinnavähi korral on päevad siiski vägisi ära lõpetatud.
Seega tere tulemast kliimaks! ja kõik mis kaasneb. Seetõttu, et Sul päevad käisid, polegi veel see nö. enneaegne vananemine alanud.
Kui päevad aga lõpevad... Samas siis jälle "sõbrake" ei tule tagasi, mis on kõige olulisem. Smile
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Laup Jan 19, 2008 12:18 am    Teema: Vasta viitega

Mul jäid päevad ära peale teist keemiat ja pole tagasi tulnud, seega ilmselt munasarju lõikama ei hakata. Aga ma pole veel aru saanud neist külma-kuuma hoogudest, pole nagu neid veel. Ja juurde olen ka ilusyi võtnud. Mees ikka naerab, et küll on hea ja kõik on oma Wink Aga nahk on küll kuidagi rabe ja kuiv ja vana Sad
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Jan 19, 2008 9:57 pm    Teema: Re: Tere ka minu poolt . Vasta viitega

tiinaly6 kirjutas:
Ei saanud hästi aru,mida te vananemise all silmas peate,.....
...... nüüd juba nov algusest pole päevi.võtnud olen 2,5a ,günekoloog arvas et neist hormoonidest on nad ära jäänud,aga ikka huvitav miks alles nüüd,vanust 45.mis te arvate.

Vananemise all pean silmas tõesti ka naha olukorda - tekkinud on igasugu "nagasid" ja nahk on tõesti selline kuiv ning õhuke. Kuid lisaks siis need igasugu liigesehädad ja minu arust on ikkagi suuri erinevusi varasemaga näiteks kasvõi keskendumisvõimes.
Kui Sul päevade pärast arst probleemi ei teinud, kas siis ehk ei olnudki hormoontundlik vähk. Minul nagu ei tulnud kõne allagi, et Nolvadex võiks päevi mõjutada. Ikka olid alguses süstid ja siis lõpuks op. Kuid 45-selt võib ju ka juba loomulik menopaus alata.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Jan 19, 2008 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

pandariin kirjutas:
Aga ma pole veel aru saanud neist külma-kuuma hoogudest, pole nagu neid veel.

Selle üle pead kindlasti rõõmu tundma. Ega need vastikused õnneks kõiki ei kimbutagi.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit