Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hormoonravimid - tamoksifeen
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mer2

PostitusPostitatud: Kolm Okt 29, 2008 12:36 pm    Teema: Vasta viitega

Ära karda, see Nolvadeks pole keemiaraviga võrreldes mingi probleem.
Halvim, mis mul on, on kuumahood, aga see ei takista siiski otseselt elu ega töötegemist.
Jõudsin ära oodata onkoloogi vastuvõtuaja ja sain viimaks küsida nõu kuumahoogude leevendamiseks- kas AD või toidulisandid vms.
Vastus oli üllatavalt lihtne: proovige võtta 0,5 tabletti päevas, selle toime on ka piisav, kui vaevused vähenevad, on kõik hästi. Tundub, et mulle see sobib. Eks igaühele määrab ravi oma arst, aga kahetsen, et varem telefonikonsultatsiooni ei proovinud- selle vastuse oleksin ehk ka telefonitsi saanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kerahein

PostitusPostitatud: Kolm Dets 17, 2008 1:51 pm    Teema: Nolvadexi kõrvalmõju Vasta viitega

Tupekuivusest on siin palju räägitud. Küsin, et kas kellelgi on esinenud ka muid kõrvalmõjusid seoses alakehaga, mida infoleht pakub? Voolus, pinge, surumistunne alakõhus. Kellel on tehtud emakakaela endomeetriat?
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Dets 18, 2008 11:59 am    Teema: Vasta viitega

Mul näiteks on öösel suukuivamine, pean paar korda öösel lonksu vett võtma ja WC-s käima. Arst arvas, et ei ole seotud ravimiga, aga kui vahepeal oli paus, kui ma ei tarvitanud, siis selliseid nähte ei esineneud.
Mine võta siis kinni!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
sirtsu

PostitusPostitatud: Teis Dets 23, 2008 1:17 pm    Teema: Vasta viitega

Sama siin-olen seostanud Nolvadexiga suu kuivamist ja nina limaskesta kuivamist, mida mul iialgi esinenud pole. Vahepeal arvasin juba et olen suhkruhaiguse saanud, aga olid korras sealtpoolt kõik. Allpool kuivusest ei tea ma midagi, kaebusi pole veel seniajani, vb. võtmise aeg veel ka vähene-kuskil üle poole aasta. Kuumahood on , mis kõige rohkem häirivad, aga need ka aegadega talutavamaks muutunud. Kasut. Valentina kliimaks-teed, ainus asi mis nagu leevendas.Kõik udupeened ja kallid tabl.ravimid nagu hane sega vesi.
Kena jõuluaega kõigile!
Tagasi üles
sirtsu

PostitusPostitatud: Teis Mai 12, 2009 11:17 pm    Teema: Vasta viitega

mis küll minuga juhtus. Ei saanud ma kokku aastatki Nolvadexi võtta, kui tekkis selline vedelikupeetus organismis et ükski king ei läinud enam jalga ja silmanägemine pidevalt halvenes. Siis mu arst ütles et jätame Nolvadexi hoopis ära, kuna hormoontundlikkus nagunii vaid nõrgalt positiivne. Selle ajaga kaalu ei jõudnud juurde tulla. Nüüd olen hoopis ravita ja ma küsisin et kui päevad nüüd tagasi tulevad et mis siis saab. Ja ta ütles et mitte midagi ei saa. Nüüd olen siin ja 10 päeva ilma ravita olnud, tursed on muidugi peaaegu kadunud nägemine vaevalt et endiseks taastub
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Kolm Sept 01, 2010 10:51 am    Teema: Vasta viitega

[quote="sirtsu"]cecilia, aga 5 aastat ongi ju võtmise aeg kokku? Nolvadexi võtmise aeg, või võetakse pikemaltki? Mulle vähemalt öeldi et nüüd järgnevad 5 aastat. Aga muidugi võibolla see sõltub millestki. Tervitades Sirtsu[/quote]

Kas Nolvadexi an Tamoxifen on põhimõtteliselt üks ja sama ravim?

Mulle ütles arst, et kui Tamoxifeni saab 2,5 aastat võetud, siis vahetatakse Arimidexi vastu, ja tuleb teine 2,5 aastat Arimidexi seltsis, sest nende toimemehhanism on erinev. (Kahju, et sel hetkel ei taibanud küsida, mis täpselt on erinev).
Ütles, et noorematel naistel alustatakse Tamoxifeniga, ja siis 2,5 aasta pärast vahetatakse Arimidexi vastu ja vanematel vastupidi.

Keegi kirjutas siisnes foorumis, et kui rohtu vahetati, tulid haigus tagasi. Natuke hirmutav on ju see teadasaamine... Kas arst midagi kommenteeris?
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Sept 01, 2010 2:39 pm    Teema: Vasta viitega

Mul jah vahetati Arimidexi vastu, aga jah arst arvas, et vahetamine polnud hea mõte. Muidugi võis ka kokkusattumine olla, aga siis vahetati tagasi Nolvadexi vastu, seda võtsin kokku 7 aastat. Arimidexi jõudsin võtta vaid 3 kuud. Olen jälle lugenud, et üle 5 aasta pole Nolvadexi ka hea võtta.

Aga noh mine tea, kuidas see täpselt iga inimese puhul on.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Laup Sept 04, 2010 11:42 am    Teema: Vasta viitega

Algul arvasin, et 5 aastat Nolvadexi vaja võtta ja siis lõpetatud. Aga siit loen teie kommentaaridest välja, et aina uued ja uued ravikuurid peale pannakse. Rolling Eyes
Kas kellegil nii ka on olnud, et kui rohuvõtmise lõpp kätte jõudnud, siis vaid kontrollis käimine jääb ja enam ei mingit rohu sisse manustamist? Mõtlen, et kui kõik analüüsid on ka korras.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Sept 04, 2010 9:07 pm    Teema: Vasta viitega

Mina võtsin 5 aastat Nolvadexi ja pool aastat Arimidexi, mille tagajärjel hakkasid kõik liigesed nii hullusti valutama, et otsustasime arstiga ravi pooleli jätta. Nüüd peaaegu kaks aastat ilma rohtudeta. Käin kord aastas kontrollis. Siiani oleme teinud markerit ja mammot. Eks natuke ikka muretsen ka, et äkki ikkagi võivad ilma tablettideta need hormoonid jälle pahasid rakke toitma hakata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kadi

PostitusPostitatud: Laup Sept 04, 2010 9:55 pm    Teema: Vasta viitega

See, kui kaua keegi rohtu võtab, ja millise skeemi järgi, sõltub natuke vist ka vanusest.
2 aastat tagasi öeldi mulle - 5 aastat hormoonravi.Nüüd siis arst ütles, et kui 2,5 aastat saab Tamoxifeni võetud, vahetatakse rohi Arimidexi vastu. Kui küsisin vaevuste kohta, mida see võib tekitada, ütles ta, et kui Tamofixeniga probleeme polnud, ei tohiks ka Arimidex midagi teha. Eks näis... Mul veel ca 7 kuud Tamoxifeni seltsis.
Aga mulle on siit foorumist mulje jäänud, et kõigil tekitas Arimidex vaevusi.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Püh Sept 05, 2010 5:05 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arst ütles kevadel et võtab mul Nolvadexi maha kui uuringud korras,eks näis siis kui teisipäeval temaga kohtume. on seda krõbistatud ka juba 5,4 a, villand juba , käisin ka vahepeal MRT -s ja selgroos midagi paha polnud ,hurraa vaid midagi sellist millega ta saatis mind neuroloogi juurde ,ei saanud täpselt aru aga eks see selgub hiljem ja hoian ka teid kursis.Ega need hormoonid liigestele head pole teinud aga haigusega on nad ju võidelnud ja igas halvas on ka midagi head.olge terved!
Tagasi üles
Peti

PostitusPostitatud: Püh Sept 12, 2010 3:56 pm    Teema: Arvamus Vasta viitega

Sept 01, 2010 Kadi!
Ravimite kohta saab ju infot http://www.raviminfo.ee/index.php :

Nolvadexi toimeaine tamoksifeen kuulub ravimite gruppi, mida nimetatakse antiöstrogeenideks.

*
Üks vanem kirjutis /// mer2- Mida öiste kuumahoogude leevendamiseks proovida?
Günekoloog soovitas toidulisandit Menopace, pidi koos tamoxifeniga sobima ja hästi aitama. Kas keegi teist on proovinud?///

Toidulisand Menopace http://magnum.cito.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=90767
Siin on välja toodud, mida tabletid sisaldavad. Üks komponent on SOJA.

Soja sisaldab valke ja rasvu ning neile lisaks on suudetud eraldada ainerühm isoflavoonid. Neid nimetatakse taimseteks östrogeenideks nende hormooni-sarnase toime tõttu.

Loogiline oleks, kui hormoontundliku rinnavähi vastu kasutatakse ANTIöstrogeeni östrogeeni pärssimiseks, siis milleks võtta teisalt östrogeeni östrogeenist põhjustatud (ajutiste) vaevuste leevendamiseks?

Mina isiklikult hoidun igasugustest soja preparaatidest (ja üldse keemiast). Juba mingi viis aastat tagasi sattusin lugema, et soja ei pruugi mingi imetoit olla, guugeldage ” Soy Alert” . Meil Eestis seda niipalju ei kasutata ka, nagu Ameerika toiduainetööstuses.

AGA ma pole mingi teadlane ega onkoloog, seepärast jäägu eelnev vaid minu arvamuseks.

http://trit.us/mythstruths/mtsoy.html , sama venekeelsena http://trit.us/mythstruths/mtsoy_ru.html

Kuue aasta taguseid meenutusi: suu, õigemini kurk kuivas küll öösiti nii, et ärkasin lausa lämbumistunde peale üles ja froteerätik oli padja peal - olen selline "peast higistaja". Kuumahoogusid tuli ka, aga minu meelest see oli täitsa mõnus. Kõik see aga möödub. Veel - see tamoksifeen ajas kogu keha tursesse tõepoolest.
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Esm Jan 03, 2011 3:23 pm    Teema: Vasta viitega

Kaks aastat ja 1 kuu olen Nolvadexi krõbistanud. Nüüd valutavad käed-jalad, mitte ainult liigeste kohalt, vaid üleni. On see Nolvadexi mõju?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 03, 2011 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

Võib olla.
Mina suutsin Nolvadexiga 5 aastat välja venitada ja liigesed väga ikkagi häda ei teinud. Alles Arimidexiga tundsin, mida ühed rohud võivad kaasa tuua. Kõik individuaalne ikkagi. Igaks juhuks võiksid muidugi liigeste uuringut küsida. Siis vähemalt saad sellest murest lahti, et mingid pahalased kuskil ei kummita. Eks me kõik ju alati pabistame selle pärast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kadi

PostitusPostitatud: Reede Veeb 04, 2011 12:27 am    Teema: Vasta viitega

Kersti, kaua neid hormoontablette siis peab võtma?! Või on see individuaalne?
Olen võtnud 2 aastat ja 3 kuud Tamoxifeni, veel 2 karpi krõbistada. Siis pean üle minema Arimidexile. Väike hirm on, sest mul on mulje, et enamus kurdab liigeseprobleeme just Arimidexi kaasnähuna.
Siiani pole Tamoxifen mulle küll mitte mingeid liigeseprobleeme tekitanud. Vastupidi, kõik läheb järjest paremaks. Hakkan päriselt taastuma rinnataastusest jm. Järjest rohkem saan alles nüüd aru, et keemia tekitas mõningaid liigesehädasid, mis nüüd kadunud on. Mäletan, et kui kükitasin, siis ei suutnud näiteks ilma kuhugi toetamata püsti tõusta.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 6

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit