Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Basalioomist

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Maalike

PostitusPostitatud: Teis Veeb 19, 2013 2:23 pm    Teema: Basalioomist Vasta viitega

Tere!
Kas siin on kedagi, kellel on olnud basalioom? Kuidas toimus ravi ja edasine elu?
Minul lõigati eile üks selline roosa laiguke kehalt ära. Arstide arvates algusjärgus basalioom. Laik oli kehal olnud juba paar aastat. Nüüd ootan vastuseid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Veeb 19, 2013 3:28 pm    Teema: Vasta viitega

Päris põhjalikult on kirjutatud siin - http://static.inimene.ee/index.php?disease=b&sisu=disease&did=787
Tagasi üles
Maalike

PostitusPostitatud: Teis Veeb 19, 2013 3:54 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh. Jah, ma olen netis pea kõik sellekohased teemad läbi tuhlanud.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 20, 2013 10:24 am    Teema: Vasta viitega

See on tõesti kõige süütum vähivorm, sest siirdeid see vorm ei anna. Ka mingit keemiaravi ei ole vaja teha. Lõigatakse ära ning aeg-ajalt võib käia arsti juures kontrollis. Riskifaktoriks päikesepõletused.
Minul on üks kolle ära lõigatud, kuid seda peavad nii arstid kui ka ma ise nii süütuks, et üldiselt ei jagu sellele diagnoosile mingit tähelepanu. Lõigati ära ja kõik. Samas näitab see ja melanoom, et minu nahk on UV-kiirguse poolt liialt kahjustusi saanud.
Nii, et kui sul ka on (oli) basalioom, siis muretseda pole küll vaja. Kuid kindlasti väldi tulevikus liigpäevitamist ning täielik keeld on solaariumile.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Maalike

PostitusPostitatud: Teis Veeb 26, 2013 8:56 am    Teema: Vasta viitega

Kersti, kas ma saan õigesti aru, et selle diagnoosiga ei tehta isegi pärast oppi mingeid uuringuid? Ei vereanalüüse, kompuutrit jms? Lihtsalt usutakse, et tavaliselt ei anna siirdeid ja jäetaksegi niisamuti? Kas basalioomil määratakse ka staadiumid?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Veeb 26, 2013 2:09 pm    Teema: Vasta viitega

Kindlalt ei tea, kuid arvan, et veremarkerit selle vähi puhul ei ole. Malanoomi veremarker on küll olemas. Eks uuringute vajalikkus oleneb kõik sümptomitest ehk kaebustest. Kaugmetastaase see vähiliik ei anna, kuid opereeritud kohta peaks arvatavasti jälgima. Kas sa oled lõpliku diagnoosi teada saanud?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Maalike

PostitusPostitatud: Teis Veeb 26, 2013 4:16 pm    Teema: Vasta viitega

Ei ole veel vastuseid tulnud, aga silma järgi ütles 2 erinevat arsti, et basalioom .Eks see ootamine ole nii paha. Jah, arst lohutas, et muretseda pole mõtet jne. Aga ikkagi!!!
Tagasi üles
Maalike

PostitusPostitatud: Kolm Märts 06, 2013 4:35 pm    Teema: Vasta viitega

Mina sain täna vastuse. Oligi see, mida arst arvas. Ütles, et lõigati välja, ääred puhtad ja nüüd jälgin end ja käin kontrollis ja päikest ei võta.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit