Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Munasarjad!

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
keitykarol

PostitusPostitatud: Kolm Märts 13, 2013 6:54 pm    Teema: Munasarjad! Vasta viitega

Kas siin foorumis kedagi kellel on peale rinnavähki lõigatud profülaktiliselt ennetamaks uut haigust munasarjad!Kuna mul on geenimutatsioon mis tekkitab ka munasarjavähki siis soovitas mulle 1 arst mõelda munasarjade eemaldamise peale.See minu arust nii suur otsus mida pean kaaluma,kuna mul on väga suur soov saada veel 1 laps juhul kui rinnavähi ravi möödas ja haigus pole tagasi tulnud.Selline tunne lausa,et jätaks vahepeal hormoonravi ära,teeks ruttu lapse ja pärast seda laseks munasarjad eemaldada:))Kas see tundub teistele laus lollusena??
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
irma

PostitusPostitatud: Nelj Märts 14, 2013 2:32 pm    Teema: Vasta viitega

Tere
Peale esimest rinnavähki avastati mul emakavähk. Olin läbinud 5 aastat kestnud hormoonravi (vist oli Nolvadex). Opi käigus eemaldati lisaks emakale ka munasarjad. Ma olin ühes palatis naisega , kel oli aastaid tagasi olnud rinnavähk ja nüüd avastati suhteliselt hilises staadiumis munasarjavähk. Ta töötas Hiiu onkoloogias, aga kontroll oli olnud lohakas ja kasvaja avastati Fertilitases. Tema raviks püüti teha kõik mis veel on võimalik. Ta suri pool aastat hiljem. Mina sinu asemel ei riskiks.
Irma
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Nelj Märts 14, 2013 4:21 pm    Teema: Vasta viitega

Kui sulle on määratud hormoonravi, siis järelikult on sul hormoon-tundlik rinnavähk? Pidi olema parem variant, sest just seesama hormoonravi aitabki vähki tõrjuda. Tabletid pärsivad naissuguhormoonide östrogeenide tekkimist organismis. Kui sa rasestud, siis nende hormoonide tase tõuseb väga suureks ja püsib sellisena ju 9 kuud (või kauemgi). Minu arusaamist mööda on siis ka väga suur oht metastaaside tekkeks.
Ise lasin kõhklemata ära lõigata nii munasarjad, emaka kui emakakaela. Käin kord aastas järelejäänud tuppe UH-all kontrollimas.
Jah, mulle tundub su mõte lauslollusena, kui nii küsid. Mina sinu asemel kuulaksin arstide nõuandeid ja ei riskiks.
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Nelj Märts 14, 2013 9:33 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh Teile vastamast!Miks sinul Kaerahein need munasarjad ära lõigati üldse?Mul on hormoonitundlik vähk küll aga samas kui geeniuuringud näitasid,et see ka nagu pärilik siis mõtlen kas need hormoontablettid üldse mõjuvad!Sellepeale,et raseduse ajal hormooni tase tõuseb ma üldse ei ole mõelnud!Ikka mõtlesin,et teen 5 aastat oma ravi ära ja siis saan lapse.Samas see munasarja värk on kuidagi ju selline asi,et keegi ei tea kas ta kunagi tuleb või ei!!Siis tundub see munasarjade äralõikamine kuidagi nii lõplik mu jaoks:((Oh pean vist erinevate arstidega nõu pidama!!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Märts 17, 2013 12:36 am    Teema: Vasta viitega

Hormoontundliku rinnavähi korral ei lõigata munasarju ära võimaliku munasarjavähi pärast vaid sellepärast, et hoida organismist ära hormoone ehk östrogeene, mida munasarjad toodavad. Minul lõigati munasarjad umbes 1 aasta pärast rinnaoppi. Nii kaua hoiti munasarjad ühe kord kuus süstitava rohuga tööst ära. Uuri arsti käest seda võimalust. Eks pead tõesti väga täpselt arstidega kõik riskid läbi arutama. Nendel on ikka kõige rohkem infot.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
keitykarol

PostitusPostitatud: Püh Märts 17, 2013 11:34 am    Teema: Vasta viitega

Hetkel saangi Zoladex süste ja kokku peaksin neid saama 2 aastat!Need ei lasegi munasarjadel tööd teha!Augustis on mul viimane süst siis ei tea mis edasi!2 aastat tehakse neid sellepärast,et esimesed aastad kõige suurem risk haiguse kordumiseks...nii olen mina aru saanud!Aga jah kuna olen 29.a alles siis pean ikka põhjalikult kaaluma seda varianti....Panin ka aja Dr Kütneri juurde tema peaks sellest vist kõigerohkem teadma!Oh pea nii sassis ja nüüd mõtlen üldse miks ma pidin neid geeniuuringuid tegema...enne sain rahus olla nüüd aga mõtlen koguaeg oma haiguse peale,et võib korduda jne
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Püh Märts 17, 2013 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

Mul oli emakakaekaelal mingi müoom ja kui hakkasid voolused, millest naistearst oma proovidega aru ei saanud, siis läksingi onko-günekoloogile. Munasarjad oleks minu soovil alleski jäetud, aga otsustasin, et las lõikavad ära.
Tubli oled! Pea ikka asjatundjatega nõu, ära kiirusta! Võid ka oma perearsti ja naistearsti arvamust küsida. Lõplik sõna jääb sulle.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit