Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Melanoom T1a
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
OlenSiin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 10:21 am    Teema: Melanoom T1a Vasta viitega

Tere, mul opereeriti 3 aastat tagasi sünnimärk, mis oli aja jooksul pisut suurenenud. Diagnoos: mikroinvasiivne maliigne melanoom T1a. Dr Niin ütles, et see on kõige madalam aste, st paanikaks pole põhjust, tegi vereproovi, ultraheli ja röntgeni ja käskis edaspidi 2 korda aastas kontrollis käis, mida olen ka loomulikult teinud (Niine, Vahlbergi ja Põdra juures). Nüüdseks on mul ära lõigatud veel mitu sünnimärki, millest mõned olid düsplaasiaga ja mõned ok.

Nüüd tekkis mul 2 küsimust:
1) siit foorumist lugedes tekkis kahtlus, et kas tegu oli ikka kõige varasema staadiumiga, sest keegi siin kirjutas, et tal oli 1a ja määrati kopuuter + veel mingi uuring ja nüüd siis keegi arst olevat arvamust avaldanud, et siirded jne? Ma olen küll väga tublilt kontrollis käinud ja päevitanud ei ole, aga nüüd puges küll hirm naha vahele.

2) kas ma sellise diagnoosiga oleks pidanud ära käima ka nö torus, st KT uuringul? Kui selle kohta nüüd uurima hakkasin, siis üks arst ütles, et sellise diagnoosiga ei saadeta ja teine ütles, et kui ma soovin, võib ta mulle saatekirja anda. Samas kardan seda kiirituse hulka, nii et mida siis teha?

Olen vastuste eest tänulik ja ilusat muretsemisevaba kevadet kõigile.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jaanika

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 10:54 am    Teema: Vasta viitega

tere

1a on esimene staadium - esimene Smile on olemas ka insitu ehk 0 staadium (see siis veel leebem kus vähi levimise võimalus on enamvähem 0)

1a puhul ka võimalus auto alla jääda peaks olema suurem kui melanoomi levik Smile

Postitasin siia ka statistikat suurimast uuringust (60 000 patsienti) kus 1a staadiumiga patsientidest oli 5 aasta möödudes elus 97%. 3% oli surnud, aga surma põhjuseid ei uuritud. Kuna siiski suurem osa melanoomi patsiente ei ole verinoored, siis arvatavasti melanoom levis ehk maksimum 1% nendest patsientidest.

Kindlasti ei tehta lihtsalt niisama kompuuteruuringuid 1 staadiumi patsientidele. Kui palud või valutab kusagilt, siis vast saab, aga ... Esiteks kiiritus ja teiseks, kas närvikulu on seda väärt? Teed skänni, siis ootad nädala või kauem, siis saad vastuse ja üsna tihti midagi ka leitakse, siis jälle närveerid ja ootad kas siis täpsustava analüüsi vastuseid või arst ütleb, et jälgime .... ja see võimalus, et midagi päriselt halvasti on, on ju sealjuures imeväike?!

Ära muretse Smile

Jaanika
1A(või B) aastast 2004 - paanitsenud, nutnud jne omajagu ... ja alati on selgunud, et ilmaasjata Smile
Tagasi üles
OlenSiin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 11:07 am    Teema: Vasta viitega

Tere,
aitäh vastuse eest. Kas ise käisid torus? Eks selle toruga ongi nii, et on tulised vastased ja tulsied pooldajad, viimaste argument on see, et isegi kui selle melanoomi kohapealt kõik ok, siis äkki leiavad midagi muud olulist... Mind hämmastas kusjuures ühe arsti jutt, et jajah, mine kui soovid, seal võib hakatagi käima regulaarselt, et siis süda rahul?!? Et nagu mis mõttes?

Oeh, ei tea kohe. Mul on aeg pandud järgmiseks nädalaks, kuid kuidagi üldse ei taha sinna minna. Lisaks plaanime last ja ma ei tea, kas peale seda toru üldse tohiks mõnda aega rasestuda? Ühesõnaga nagu ikka - miljon küsimust ja märksa vähem vastuseid.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 11:33 am    Teema: nahavähid Vasta viitega

Ma ei saa aru teie kartusest kompuutris käigu suhtes.Olen kompuutris käinud 4 aastat , iga kolme kuu tagant ja siiani pole midagi juhtunud.Üks kord kompuutris pole ohtlik ja see on ju hea,kui varakult avastatakse midagi kahtlast.Saab varakult jaole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jaanika

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 12:36 pm    Teema: Vasta viitega

Eks see oleneb iseloomust, pingetaluvusest Smile Mina jah melanoomi algusaegadel käisin - kokku vist kolmel korral ja iga kord aeg seiskus kuni tulemuste saamiseni. Pabistasin, nutsin, valutama hakkas rohkem kui enne jne. Samas muidugi, siis oli jälle õnn suur, kui vastus käes, et kõik on korras Smile

Samuti kuna veel siiski loen ühe rahvusvahelise melanoomi 1 staadiumi grupi postitusi, siis väga-väga tihti näen kuidas inimesed muretsevad kuid just nii nagu kirjeldasin ... hetkel just üks meesterahvas hirmsasti mures kuna leiti maksast kolm täppi ja nüüd ootab uue analüüsi aega ja siis väga paljud iniemsed toovad näiteid oma elust, et mida nad on pidanud üle elama ja kuidas on mõnel lausa biopsiani asi läinud ja inimene kuid ennast enam-vähem matnud ja hiljem selgunud, et kõik on korras ja mingi healoomuline asi (neid mitmeid erinevaid variante) + sealsamas 1 staadiumi grupis olen osalenud varsti juba 9 aastat ja neid lugusid lugenud sadu ja MITTE KELLEGIL ei ole päriselt mitte midagi avastatud, mitte ühelgi korral.

Kui närvid tugevad ja see ootamine ja võimalikud valehäired elu ei sega, siis miks mitte kui arst seda võimaldab!

Edu
Jaanika
Tagasi üles
OlenSiin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 12:53 pm    Teema: Vasta viitega

Tere,
tänan vastuse eest.
Kas olete pidanud kompuutris käima melanoomi diagnoosi tõttu? Kas peate enne ka mingit vedelikku jooma?
Kardan, sest olen kuulnud, kuidas (ka arstid) räägivad mega suurest röntgenkiirgusest, mis on ju kahjulik ja võib omakorda mõjutada kasvajate teket. Lisaks on mul klaustrofoobia, ka see ei kutsu just sinna torusse minema. Ja kolmandaks seesama lapse planeermise teema - et kas praegu oleks mõistlik sellele uuringule minna.
Tagasi üles
OlenSiin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 12:56 pm    Teema: Vasta viitega

Mu küsimused olid Sally´le Smile
Tagasi üles
simpson

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 2:50 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Käisin just eile dr Niine juures, mul diagnoos in situ melanoom. Rääkisin talle, et tehti vereproov ja ultraheli peale seda ja küsisin, et miks mõnedele veel kompuuter tehakse nt 1a staadiumiga. Ta ütles, et tema ei saa üldse aru, miks teha neid vereproove jm uuringuid et sealt pole midagi oodata. Ütles, et 0 staadium on 0 riskiga ja see pole vähk vaid vähieelne seisund ja 1a on põhimõtteliselt sama uuringute seisukohast. Eelmine arst ütles ka, et iga poole aasta tagant kontrolli ja seepeale dr Niin muigas ja ütles, et no kui see sind rahustab, kord aastas piisaks, aga igast masinatesse ära ennast küll toppida lase. Need olid dr Niine sõnad minule eile. Muide, mul oli ka histoloogia vastuses sulgudes, et lõplikult ei saa eitada pindmist mikroinvasiooni ja dr Niin ütles, et see ei muuda olukorda. Mulle ta andis põhimõtteliselt mõista, et olen terve ja mingit uuringute vajadust pole.
Tagasi üles
OlenSiin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 2:55 pm    Teema: Vasta viitega

Hei, Simpson, suur tänu Sulle vastuse eest. Mäletan, et ma pidin ka tol korral väga kaua oma opi vastust ootama, ei tulnud ega tulnud, siis öeldi juba, et küllap kõik korras ja siis ühel päeval tuli kõne arstilt, et siiski see T1a, aga võib-olla oligi asi selles, et nad lihtsalt kaua ja põhjalikult uurisid seda nahatükikest, et sealt midagi kätte saada.. Jah, mulle ka Niin ütles siis, kui pooloimetuna tema kabinetti sadasin, et ärgu ma paanitsegu, et see pole üldse hull diagnoos. Mina muidugi olin selleks ajaks jube ähmi täis, sest kui ikka öeldakse, et pane nüüd ennast Hiiu onkoloogiasse kirja, siis... huh. Ja siis ta ka tegi minu rahustuseks need 3 uuringut, mida enne mainisin (veri, röntgen ja ultraheli).
Muidugi eks on veel 1 variant - teha kompuuter ainult konkreetsest piirkonnast.
Tagasi üles
simpson

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 3:34 pm    Teema: Vasta viitega

Mina sain diagnoosi kuu aega tagasi, ootasin seda ka kuu aega ja südamerahu sain alles eile dr Niine vastuvõtul. Kaks kuud olen värisend ja igast infot kokku lugend. Ta esimese asjana soovis mulle hoopis õnne :) Eelmisest arstist sain aru, et poole aasta tagant käin kontrollis ja koguni elu lõpuni- selle kõige peale vangutas dr Niin pead. Ja nende uuringute kohta ütles ta, et ilmselt on arstidel lihtsalt seisukoht, et midagi peaks lihtsalt tegema,kuigi midagi otsida ei ole ja ka ravijuhised ei pidavat seda ette nägema. In situ korral ei pidavat isegi mingile erijälgimisele jääma. Ta ütles, et mingid uuringud võib-olla 1b puhul tuleks kõne alla, aga see ka sõltuvat seal mingist haavandumisest jm tsütoloogilisest leiust seal. Mul oli ju ultrahelis mingi lümfisõlm pisut suurem, dr Niin ainult raputas pead kõige peale. Minul on veel ees aprilli lõpus see laiendatud lõikus lokaalse tuimestusega. Küsisin, et miks mõnele üldnarkoosis see tehtud on, siis ta ei osanud sellele põhjendust ka leida, ütles vaid, et mõni laseb ka hambaravi üldnarkoosis teha.
Olen kindel, et dr Niin on melanoomi alal väga kogenud spetsialist ja julgen teda usaldada. Sinu asemel ma seda kompuutrit ei teeks vaid keskenduks lapsetegemisele seda enam, et suisa 3 aastat ju ka juba möödas.
:D :D :D :) :D
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 7:30 pm    Teema: nahavähid Vasta viitega

Ei,mul pole melanoom.Aga inimesed on erinevad.Mõni ei tahagi teada,kas tal on midagi halvasti.Mina jälle vastupidi,tahan teada,kuidas momendi olukord minu tervisega on.Juhindun põhimõttest,mida varem,seda parem.On siin foorumis ju palju juhuseid,kus selgub hiljem,et salakavalad metastaasid on välja ilmunud.Parem on kindel olla ja natuke närveerida,seda enam,kui plaanite last.
Aga igasugused foobiad on muidugi halvad kaaslased,aga kompuutris jääb pea ju välja.Pange silmad lihtsalt kinni.Teid lükatakse jalgupidi torusse.Hullem on magnetuurin,ajate võibolla sellega segamini.
Nii megavõimas see kiirgus seal ka pole.Siis oleks ma pidanud juba ammu surnud olema.Pole ka kuulnud,et keegi oleks sealt mingit surmavat kiiritust saanud.Aga enda rahustamiseks arutage oma probleemi oma arstiga.Kompuutrisse ei saa alati,sest see on päris kallis lugu ja kui teil selline võimalus avaneb,siis soovitaksin seda kasutada.Saate kohe oma momendi tervislikust seisundist ülevaate.See on muidugi minu isiklik arvamus.
Ah veel.Soovisid teada,kas peab midagi enne jooma.Jah,antakse 700 ml kontrastainega vett juua.See pole midagi hullu.Jood seda osakaupa,selleks antakse sulle paber,kus kõik kirjas.Siis lähed kompuutriss.Peale seda läheb lahti.Lükatakse sind jalgupidi torusse,pea jääb välja.Pead õe korraldusel kas sisse hingama või hinge kinni hoidma,seda ütleb ta sulle ette.Silmade kohal ülal on sul ka lõbusad kollased punnpõsksed näidised sellest,kuidas pead hingama.Mitte midagi hirmsat.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Apr 04, 2013 10:35 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen ka sellel seisukohal, et kompuuter uuringust saadav kiiritus ei kaalu kindlasti üles uuringust saadavat teadmist, et kõik on korras. Hetkel ju sa ka ikkagi kahtled ja kardad, et kas peaks tegema või mitte. Ega sa arvatavasti enne hingerahu ei saa, kui uuringul käidud. Lapsesaamise plaani see kindlasti ei sega. Võid küsida arsti käest üle, kuid ei usu, et kiirituse tase üle paari päeva midagi mõjutada võiks. Arvan ka, et just nimelt tuleks enne lapse saamise planeerimist kõikvõimalikud uuringud ära teha. Siis on palju kindlam eluga edasi minna. Jaanikal on muidugi õigus, et kompuuteruuringud võivad mõnikord anda ka nö valepositiivseid tulemusi. Olen ka ise selle ohver. Kuid selle kõige tõttu ei tasu veel pead liiva alla peita. Mina olen just dr Niine soovitusel kompuuteruuringutel käinud. Mul muidugi riskifaktoreid rohkem kui ainult 1 st melanoom.
Nii, et pead ikka ise kõik läbi mõtlema ja otsustama, mis sinu meelest kõige paremini sulle hingerahu tagasi toob.
Kompuuteruurigut karta küll pole vaja. Minu arust üks kõige vähem hirmu tekitav uuring. Liigud ju läbi üsna lahtise rõnga ja kõik võtab aega vaid 10 minutit. Torusse aetakse MRT uuringus. See on tõesti omaette katsumus. Ise olen analoogsetes uuringutes vist nüüd juba üle 10 korra käinud, lisaks iga aasta mammograaf.
Kõike head sulle! Muretseda pole kindlasti vaja.
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Reede Apr 05, 2013 5:20 pm    Teema: Vasta viitega

To simpson:
Nu näed, mis ma ütlesin, käid ära, soovitakse õnne ja meele saad ka heaks Smile Miks minul üldnarkoosis tehti see opp, ma ei tea, mina igatahes ise seda ei küsinud Smile Minul oli jumala ükskõik mis minuga tehakse ja kuidas sel hetkel, peaasi et saaks ära tehtud. Ehk oleneb ka piirkonnast jne.

To OlenSiin:
Ega see kompuuter jah alati saadaval pole, seega kui saad südamerahu, käi ära. Ei ole hirmus. Tahtsin vaid öelda, et ise käsin kompuutris viimati oktoobris (kopsus olid mingid kolm täppi, aga see ei ole minu melanoomiga seotud ja õnneks on need kapseldunud mingid tuberkuloosialged ehk siis keha on ise võidelnud ja võitu saanud). Lihtsalt vaadati igaksjuhuks jälle üle Smile Samuti plaanisin last. Novembris jäin ma lapseootele. Arvan, et kõik on kenasti ok ja ma ei muretse Smile Selle protseduuri ajal oleks hea kui ei oleks rase ja seda ka küsiti üle (aga eks on erijuhte, kel väga vaja). Ja siis ma küsisin ka, et kui plaan on siis kas oleks nagu mingi aeg mida ootama peaks, kompuutrit tegev inimene ei arvanud, et edasine elu ja plaanid peaksid seisma jääma.
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Laup Apr 06, 2013 9:42 am    Teema: Vasta viitega

Tahtsin veel uuringute jms kohta öelda, et nii kaua kui sa neid teed, sa ju pidevalt mõtled melanoomile. Püüa ikka eluga edasi minna. Just lugesin ühe 50aastase naise soovitust noorele mehele kes ka saanud 1a diagnoosi ja valmistub kõikvõimalikeks uuringuteks ja peatseks surmaks. Sellel naisel diagnoositi ka 1a aastal 2000 ja samal aastal sündis tal poeg. Praegu 13 aastat hiljem, ütleb ta, et väga kahetseb melanoomile kulutatud aastaid- muretsemine, testid, skännid jne, et kulutas nii palju aega elust suremisele jättes oma poja tahaplaanile Sad jäädes ilma paljust ilusast ja toredast.

Loomulikult on kõik need uuringud õigustatud kui on reaalne võimalus et midagi avastatakse, kui aga see võimalus on peaaegu sama mis inimesel kel melanoomi olnud ei ole?

Üks teine naisterahvas, kes mind sadu kordi rahustanud on ja kes on aastakümneid väga aktiivselt melanoomiuuringute ja ptsientide nõustamisega tegelenud, ütleb, et kui ka melanoom peaks levima, siis kõige suurem võimalus on, et see juhtub originaalkohas või lähimates lümfisõlmedes. Kopsupilt või maksaskänn seda ju paraku ei näitaks, et kas siis on mõtet?!

Rahu ja ilusat pereplaneerimist
Jaanika
Tagasi üles
step

PostitusPostitatud: Püh Apr 07, 2013 4:46 pm    Teema: Vasta viitega

Minul samuti 1a diagnoos saadud 2 aastat tagasi, siiski sain sel kevadel jälle kompuuteruuringul käia, kuna marker oli pisut tõusnud. Kuigi mitte üle referentsväärtuse, aga arst saatis igaks juhuks uuringule, et ei ole ju ammu käinud ka. Kuna ma olen üsna suur pabistaja, siis eelistan kindlasti uuringuid teadmatusele, eriti kuna aasta tagasi mulle öeldi munasarja piirpahaloomulise kasvajaga, et foon ei ole hea.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes