Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Keemiat enam ei tehta...

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
merka020

PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2013 1:05 pm    Teema: Keemiat enam ei tehta... Vasta viitega

Soovin Teie nõuandeid. Minu emal avastati eelmine aasta sügisel kilpnäärme vähk,mida opereerida ei saanud. Metastaasid olid ka olemas nii lümfides kui ka üks maos. Otsustati teha keemiaravi,et näha kuidas mõjub. Mõjus väga hösti ja kui jaanuaris käisime kompuutris ,siis olid kõik metastaasid väiksemaks läinud ja kasvaja kilpnäärmes samuti vähenenud. Siis otsustati et tehakse edasi,nüüdseks siis eelmise kuu alguseks oli saanud 7 korda keemiat. 2.nädalt tagasi käisime kompuutris,sest arst ütles,et ei hakka mu ema tervist ära rikkuma ja teeme nüüd pausi,et siis sügisel jätkata. Niisis,kompuutri analüüsid olid enam-vähem,sellessuhtes,et kasvaja metastaasid siis samad,aga üks metastaas oli suurenenud ,mis annab ema muidugi tunda ja kirjuati valuvaigistit. Ma ei saagi,aru,miks siis nüüd öeldakse,et ei tehta enam keemiat.Seda enam et emale ju mõjus ravi,võiks ju arst edasi teha. Mu emale ei mõjunud viimane keemiaravi eriti hästi ja ta võttis kõvasti alla,sest ta ei saanud süüa,kuna ta suulimaskestad olid katki,aga söögiisu tal oli. Nüüd siis arst räägib,et ta ei tee rohkem,kuna kardab,et tervis ütleb ülesse. Mina ise ei ole veel arstiga rääkinud,suhtlen oma tädi kaudu,aga esmaspäeva hommikul helistan talle ja küsin ise kõik täpselt üle. Mis see siis tähendab,et ongi lõpp või,jäämegi nüüd lõppu ootama või?? Mu ema tervis on täitsa ok,ta toimetab ringi ja teeb aia-töösid jne. Tema ise ei tea muidugi,et arst nii ütles,aga asrt oli öelnud mu tädile,et ta ei taha mu emale kõigest rääkida,tahab et ta on positiivne . Ja oli veel öelnud,et ema võib elada veel kaua aga peate kõigeks valmis olema. Oehh,ma ei teagi,mida teha,loodan et mu ema kosub ja võtab juurde,ehk siis õnnestub arstiga rääkida ja on uus keemia võimalus. Mis Teie arvate? Kui kaua siis üldse inimesele keemiaravi tehakse pausidega? Kirjutasin nüüd küll väga pika jutu,aga loodan,et keegi oskab mulle nõua anda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
merka020

PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2013 1:11 pm    Teema: Vasta viitega

tahtsin veel seda kirjutada,et olen siit foorumist väga palju lugenud ja saanud infot inimeste erinevate haiguste kohta ja ühe tädi kohta lugesin,et tal olid metastaasid pm üle keha täis,tehti keemiat ja taandus. Aga samas läks paar kuud mööda ja olid teises kohas jälle platsis aga ometigi tehti nii palju erinevaid keemiaravisid. Ei vannutud alla. Kui minu ema raviarst on koguaeg öelnud,et mu ema näeb väga hea väja ja veri on korras,miks siis nüüd alla vannutakse.ma saaks aru,kui keemiast poleks kasu olnud,et siis pole mõtet teha aga ometigi oli ju kasu. Ja see ,et ühes kohas oli suurenenud metakas,siis seda enam võiks ju arst edasi teha. Natukene aega pausi pidada ja siis edasi.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2013 2:01 pm    Teema: Vasta viitega

Kohe kindlasti oleks sul vaja ikka ise ema raviarstiga rääkida - su jutust kumab läbi katkise telefoni moonutatud info. Enne pole mõtet püssi põõsasse visata, kui kogu info käes ja ise arstiga rääkida oled saanud. Küll aga on tõesti mõnikord nii, et kui on näha, et organism on keemiast räsitud ja ravikuuride kõrvalmõjud hakkavad juba elu ohustama, siis tulebki see otsus vastu võtta ja ravisse paus teha või üldse loobuda. Ei ole ju mõtet vägisi keemiaga elukvaliteeti halvendada ja tekitada risk surra keemiaravi kõrvaltoimete tõttu. Aga jah, kindlasti räägi arstiga ise, küsi kõik need küsimused ja aruta läbi kahtlused ning võimalikud plaanid. Ükski arst ei tee ravist loobumise otsust kergekäeliselt ega lihtsalt niisama.
Tagasi üles
merka020

PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2013 3:14 pm    Teema: Vasta viitega

Jah,loomulikult ma räägin ise arstiga. Loomulikult,ma saan aru,et tuleb teha paus,seda ütles arst ise ka tookord,sest muidu vastaseljuhul organist ütleb ülesse. Aga saingi arsti jutust tookord,kui emaga keemiaravis käisin aru,et tehakse paus,et minna suvevaheajale,et siis sügisel jätkata. Ja samas arst ise oli öelnud veel,et muidugi tuleb kõigeks valmis olla,aga samas ma julgen prognoosida prouale(minu emale siis) pikka eluiga. See jutt ongi,kuidagi väga segana ja ega ennem asjasse selgust ei saagi,kui ise räägin arstiga.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2013 8:35 pm    Teema: Vasta viitega

Kui su ema ravis tehakse paus, on selleks ilmselt põhjus. Aga nüüd aita sina ema ja las ema organism aitab teda ise- naati, karulauku, võilille; acaj, inka, goij marju; maca pulbrit, chia ja aprikoosi seemneid. Las ema tugevdab oma organismi. Siis peab jälle uue raundi vastu. Usu, olen selle läbi teinud.
Ja see on vaid antioksüdantide abi, muud midagi. Kahju ei tee surmkindlalt Razz
Ja kui pausi põhjus on see, et on suvi ja arstil puhkus, siis minu soovitatu on emale abiks igatahes. Luban Razz
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Laup Mai 11, 2013 7:31 am    Teema: Vasta viitega

Rohkete arstilkäigukogemuste tõttu on jäänud mulje,
et kohe kui konkreetse keemiaravi tulemusel on mõnigi metakas suurenenud, peab selle ravi välja vahetama...
Ja see tingitud pigem haigekassa otsustest.
Tuleks uurida, kas sügisel on lootust muule ravile.

Ja ikka küsida ka teise , kolmanda arsti arvamust!
Kogemused ses valdkonnas on hindamatud.
Seega ei mingit valehäbi, lahendus tuleb leida.

Jaksu mõlemile!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
merka020

PostitusPostitatud: Laup Mai 11, 2013 6:43 pm    Teema: Vasta viitega

pandariin,kuidas neid naati, karulauku, võilille peaks manustama? Toorelt või peab neid keetma,kuivatama,purustama vms tegema? Kõige rohkem kardangi seda,et emale ei tehta enam üldse keemiat. See on kõige hullem,et jäetakse siis niiviisi koju oma surma ootama. Arst oli öelnud,et ei tea,kaua võib elada,kas kuu,kaks ,aasta või isegi aastaid. Kas nii siis vähiga ongi,et mingiaja tehakse keemiat ja siis jäetakse inmene koju ootama ja vaadatakse,kas läheb halvemaks või mitte. Mina isiklikult arvan,et lootust on senikaua ,kuini on tervist ja ravi mõjub. Sealt kompuutri analüüside vastustelehelt loen välja,et kasvaja on samade mõõtmetega,et oluline dünaamika puudub ja metastaasid on ka samade mõõtudega,et pole suurenenud,kuid keskseinas on metastaas,mis on suurenenud,algselt oli siis 1,4 korda 2,4 korda 2,6 aga nüüd siis 2 korda 3,4 korda 3 cm. Ja aitäh teile heade soovide eest ja kindlasti võtan ka teiste arstidega ühendust ja vaatan,mis nemad arvavad,et kas tõesti pole mõtet raviga jätkata.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Laup Mai 11, 2013 10:04 pm    Teema: Vasta viitega

No mina olen murutraktori eest, ehk siis nopin ja söön Smile
Karulaugust saab head salatit- soola ja koort ja kõik. See on hea kasulik küüslaugumaitseline, naadil on porgandi maitse. Proovi ise ka- kevadine turgutus, mida loomad on inimesele õpetanud. Razz
Tagasi üles
merka020

PostitusPostitatud: Esm Mai 13, 2013 8:09 am    Teema: Vasta viitega

Kas oskate soovitada häid arste Tartus,kelle arvamust küsida seoses kilpnäärme vähiga? Oskate äkki öelda mulle mõne Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogi numbri,kelle juurde minna vastuvõtule.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Mai 13, 2013 10:07 am    Teema: Vasta viitega

http://www.kliinikum.ee/ho/struktuur-ja-osakonnad/radio-ja-onkoteraapia-osakond
Siin on nimekiri onkoloogidest. Endal Tartu onkoloogidega kokkupuudet ei ole olnud, oli ainult hematoloogias.

siin on vastuvõtuajad ja registreerimise kord:
http://www.kliinikum.ee/ho/menvastuvotuajad
Tagasi üles
merka020

PostitusPostitatud: Esm Mai 13, 2013 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Täna siis helistasin ema raviarstile ja arst kinnistas,et tehakse paus ravimisel,mitte ei lööda käega,ega ei lõpetata ravi. Ta ütles,et mida pikem paus emal praegu on ,seda parem temale ja ,et selle antud ravimi taxoteraga,võib olla kirjutasin valesti,enam ravi ei tehta,kuna see on toksiline ja antud juhul see ei pikenda mu ema eluiga. Nüüd 10.juunil lähen arsti konsultatsioonile ja siis arst pidi rääkima täpesemalt kõigist võimalustest. Tahaks rääkida kellegiga teist,kes olete läbi teinud selle tee. Sooviks nõu ja kogemusi. Kuidas oma ema paremini aidata kosuda jne. Ma tean ,et kõigil erinevad vähiliigid ja erinev tervis aga ikkagi ,äkki oskate anda nõu ravi suhtes. Ma tean,et mu ema ei saa enam terveks,aga vähemalt on lootust,et raviga saab teda meie juures veel hoida,kes teab,kui kaua,kuid loodame,et pikka aega veel.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Esm Mai 13, 2013 10:04 pm    Teema: Vasta viitega

Need on positiivsed uudised ju! Taxotere on tõesti väga efektiivne, aga suht toksiline. Peaasi on et ravi tõesti jätkub!

Seepärast tulebki otse küsida-ja saabki vastuseid!

Pidage koos kenastii vastu, vanemate inimeste vähid ei ole ka tihti nii agressiivsed.

Ja toeta teda suvel kenasti!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes